Sunday, September 20, 2020
Trending News

7 bīstami sejas masku lietošanas blakusefekti

Masku nēsēšana ir svarīga daļa no sabiedrības kontroles plāna. Tai nav saistības ar sabiedrības veselību. Maska ir zīme, ka cilvēks nespēj domāt pats loģiski, nespēj iedziļināties un tikai akli pakļaujas rīkojumiem, kuriem nav nekāda zinātniska pamatojuma. Maska neaizsargā no vīrusa, tā parāda, ka cilvēks savu brīvību un veselo saprātu ir atdevis svešās rokās un rīkojas kā paklausīga aita. Lūk ko par šo sabiedrības pakļaušanas līdzekli saka ASV prezidents:

Klusuma, verdzības un sociālās nāves kultūra,

tā sejas masku nēsāšanu raksturoja ASV prezidents.

Apskatīsim 7 sejas masku ilgstošas lietošanas bīstamus blakusefektus –

1 .Elpas trūkums un reiboņi
“Darbības, kuru rezultātā tiek izvadīts gaiss, piemēram, runāšana, kliegšana, dziedāšana un vingrošana, var izraisīt ogļskābās gāzes uzkrāšanos starp seju un masku,” saka Dr. Lili Barsky “Šie simptomi ir jūtami tad, kad CO2 līmenis paaugstinās organismā,” saka Dr. Rashmi Byakodi “Izelpotais gaiss, kas pārvēršas par oglekļa dioksīdu, var izraisīt reiboni.”

2. Galvassāpes
“Ilgstoša maskas nēsāšana var izraisīt ilgstošas ​​un atkārtotas galvassāpes” saka Dr Byakodi. “Galvassāpes var rasties, jo maskas gumija visu dienu ir ap galvu, stresa dēļ, ko rada elpošana caur masku, vai nelielām skābekļa un oglekļa dioksīda līmeņa izmaiņām asinīs,” saka Dr Leann Poston.

3. Akne
“Neizmazgātu atkārtoti lietojamu masku vai vienreiz lietojamu masku atkārtota nēsāšana var izraisīt putekļu, ziedputekšņu, baktēriju un citu daļiņu ieelpošanu, kas paliek maskas materiālā,” saka Dr Barsky. Tas var aizsprostot jūsu poras un izraisīt Aknes uzliesmojumu, galvenokārt ap zodu.

4. Hroniska dermatīta attīstība
“Ķirurģisko masku gadījumā neausto audumu izgatavo izmantojot ķīmiskas vielas, lai sasaistītu šķiedras. Daži cilvēki, kuriem ir jutīga āda, atkārtotas lietošanas rezultātā var uzliesmot un attīstīties kāda veida dermatīts,” saka Dr. Sanul Corrielus. “Tam var būt ilgtermiņa sekas, atkārtots dermatīta uzliesmojums, rētu veidošanās ap seju.”

5. Novājināta imūnsistēma
“Ir pētījumi, kas liecina, ka zems skābekļa līmenis audos (Hypoxia) var nomākt dažus imūnreakcijas aspektus,” norāda ārsts Esteban Kosaka. “Zinātnisks pētijums ir pierādijis, ka ilgstoša skābekļa noliegšana organismam var sakropļot mūsu imūnsistēmas spēju cīnīties ar infekcijām, kas vecākiem un jaunākiem cilvēkiem ir vēl sliktāk.”

6. Ādas grumbas
Kā norāda Viseslav Tonkovic-Capin, MD, Dermatologs un redaktors DermBoard, vēl viens ilgtermiņa sejas maskas lietošanas efekts ir: “jauni ādas grumbu veidojumi.” Vislabāk ir lietot sejas krēmus.

Strīdu pret maskām izteica labējā spārna kolonists, Federālists, konservatīvs tiešsaistes publicists, un apgalvoja, ka drošības pasākuma pilnvarošana esot “anti-amerikānisms” un signalizējot par “beztermiņa valdības paplašināšanu”.

7. Astma
“Ja ķirurģiskās maskas ir izgatavotas no neausta auduma, tas dažiem cilvēku var izraisīt astmas reakciju plaušās,” saka Dr. Corrielus. “Tas, visticamāk, izskaidrojams ar to, ka tās tiek ražotas no mikrošķiedras, kuras tiek ieelpotas.”

Makkanna sacīja, ka maskas nav efektīvas, lai ierobežotu vīrusa izplatību, un valdība ieteica amerikāņiem nevalkāt maskas pirmajās sabiedrības veselības krīzes nedēļās. Tomēr viņa nepieminēja, ka sākotnēji ASV maskām bija īss piedāvājums, un amatpersonas nevēlējās mudināt amerikāņus iegādāties kritiskos aizsargrīkus un atņemt veselības aprūpes darbiniekiem nepieciešamo.

Jau iepriekš rakstījā, ka Pasaules veselības organizācijas amatpersona paziņoja, ka asimptomātiska vīrus pārnese ir tuvu nullei. Tātad arī masku nēsēšana veseliem cilvēkiem ir bezjēdzīga un nav pamatota. Arī Latvijas Veselības ministrija nekādi nespēja zinātniski pamatot masku nēsēšanu, to dēvējot “par politisku lēmumi”, kuru nevarot komentēt.

Neskatoties uz zinātnisko pamatojuma trūkumu, daudzi gubernatori ASV ir pilnvarojuši izmantot sejas segumus sabiedriskās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā. Piemēram, ASV Virdžīnijas štata gubernators – Ralfs Northems paziņojis, ka visiem štata iedzīvotājiem sākot no 29. maija jāvalkā sejas maskas iekštelpās un sabiedriskās vietās.

Taču daudzi konservatīvie, ko pārstāv Tramps, ir atteikušies ievērot šos norādījumus un apgalvo, ka maskas ir nevajadzīgas un tas ir pilsoņu brīvības pārkāpums.

Noteikti nedrīkst maskas nēsāt sporta aktivitāšu laikā. Šeit video ar uzskatāmu eksperimentu, ka nēsājot masku pat 2 minūšu laikā CO2 līmenis pārsniedz normas – tātad cilvēks pats kaitē savai veselībai, jo faktiski atkārtoti elpo savu izelpu.

Avots

Share With:
Rate This Article

Leave A Comment