Trending News

ADNOC paziņo par 20.7 USD miljardu vērtu enerģētikas infrastruktūras darījumu

Abū Dabī, 2020.gada 23. jūnijs (WAM)

Abū Dabī nacionālais naftas uzņēmums ADNOC paziņoja, ka ir noslēgusi līgumu ar dažiem no pasaules vadošajiem infrastruktūras investoriem un operatoriem, valsts ieguldījumu un pensiju fondiem. 

Investoru konsorcijs, kurā ietilpst Global Infrastructure Partners, GIP; Brookfield Asset Management, Singapore’s sovereign wealth fund GIC; Ontario Teachers’ Pension Plan Board, Ontario Teachers; NH Investment & Securities and Snam, the Consortium; ieguldīs ADNOC gāzes cauruļvadu aktīvos, kuru vērtība ir 20,7 miljardi USD.

Vienā no lielākajiem pasaules enerģijas infrastruktūras darījumiem konsorcijs kopīgi iegūs 49 procentu daļu “ADNOC Gas Pipeline Assets LLC” (turpmāk tekstā – “ADNOC Gas Pipelines”), kas ir jaunizveidots ADNOC meitasuzņēmums ar nomas tiesībām uz 38 cauruļvadiem, ar kopējo garumu 982,3 kilometri, kurā ADNOC pieder kontrolpakete ar 51% akciju.

Inovatīvā darījumu struktūra ļauj ADNOC piesaistīt jaunus globālā institucionālā investīciju kapitāla portfeļus, vienlaikus saglabājot pilnīgu darbības kontroli pār aktīviem, kas iekļauti investīcijā.

Saskaņā ar līguma noteikumiem ADNOC nomā savas īpašumtiesības aktīvos ADNOC Gas Pipelines uz 20 gadiem apmaiņā pret tarifu, kas atkarīgs no apjoma, ņemot vērā zemāko un augstāko robežu. Darījuma rezultātā avansa ieņēmumi ADNOC pārsniegs USD 10 miljardus un tiks pakļauti parastajiem vienošanās nosacījumiem un normatīvajiem apstiprinājumiem.

Gāzes cauruļvadu tīkls savieno ADNOC augšupējos aktīvus ar vietējiem AAE pārņēmējiem. ADNOC paliek īpašumtiesības uz cauruļvadiem, cauruļvadu darbību vadību un visu atbildību par saistītajiem darbības un kapitāla izdevumiem. ADNOC partneriem šis darījums ir unikāla iespēja ieguldīt kvalitatīvos enerģijas infrastruktūras aktīvos ar zemu riska profilu, kas rada stabilu naudas plūsmu.

Komentējot darījumu, Dr. Sultans bin Ahmads Sultans Al Jabers, valsts ministrs un ADNOC grupas izpilddirektors sacīja: “Mēs esam priecīgi vēlreiz sadarboties ar dažiem no pasaules vadošajiem globālās infrastruktūras un institucionālajiem investoriem, kas ir reģiona lielākās enerģētikas infrastruktūras investīcijas. Šis darījums parāda pasaules investīciju kopienas uzticību un uzticēšanos ADNOC, kas paver ievērojamas iespējas mūsu cauruļvadu portfeļu vērtībai, pateicoties pagājušā gada naftas cauruļvadu infrastruktūras investīciju sadarbībai.

Šodienas investīcijas dod signālu par turpmāku interesi par ADNOC zema riska un ienākumus radošiem aktīviem, kā arī parāda vēl vienu piemēru liela mēroga investīcijām enerģētikas infrastruktūrā AAE un plašākā reģionā. Tas nostiprina ADNOC kā pievilcīga partnera pozīcijas un pastiprina AAE kā reģiona tiešo ārvalstu investīciju galamērķi pat pašreizējos bezprecedenta apstākļos.

Adebajo Ogunlesi, GIP priekšsēdētājs un vadošais partneris, komentēja: “Mēs esam priecīgi, ka esam uzsākuši šo stratēģisko partnerību ar ADNOC, kas ir viens no pasaules vadošajiem enerģijas uzņēmumiem. ADNOC gāzes tīkls ir AAE infrastruktūras pamatelements, un šis darījums piedāvā unikālu iespēju ieguldīt šādas kvalitātes un svarīguma aktīvā, vienlaikus atbalstot ADNOC viņu viedās izaugsmes stratēģijā. Šis darījums uzsver GIP stratēģiju ieguldīt augstas kvalitātes infrastruktūras aktīvos un attīstīt ilgtermiņa stratēģiskas partnerattiecības ar nozares līderiem. “

Brūss Flēts, Brookfield Asset Management izpilddirektors sacīja:

“Mēs esam priecīgi ieguldīt šajā stratēģiskajā cauruļvadu sistēmā, kas kalpo kā svarīga saikne starp AAE zemo cenu dabasgāzes piegādi un spēcīgo pieprasījumu valstī.”

“Šis darījums saskan ar mūsu stratēģiju investēt augstas kvalitātes, būtiskos aktīvos, kas rada stabilu un paredzamu naudas plūsmu nozarē, kuru mēs labi zinām. ADNOC ir sevi pierādījusi kā viens no pasaules vadošajiem dabasgāzes ražotājiem ar priekšzīmīgu darbības rādītāju. Mēs ceram uz turpmāku sadarbību ar viņiem, lai atbalstītu šo svarīgo aktīvus un nozari. “

Ziads Hindo, Ontario Teachers` Pension Plan investīciju pārvaldes vadītājs sacīja: “Šis stratēģiskais darījums ir pievilcīgs Ontario Teachers`”, jo tas mums nodrošina līdzdalību augstas kvalitātes infrastruktūras aktīvā ar stabilām ilgtermiņa naudas plūsmām, kas mums palīdzēs sasniegt mūsu pensijas solījumus. “

“Šī jaunā partnerība ar ADNOC un pasaules līmeņa institucionālo un infrastruktūras investoru grupa paplašina mūsu klātbūtni pasaulē un nodrošina mūsu portfeļa tālāku ģeogrāfisko dažādošanu.”

Jangs Če Jeongs, NH Investment & Securities priekšsēdētājs un izpilddirektors, sacīja: “Investīcijas ADNOC gāzes infrastruktūrā un Abū Dabī enerģētikas iniciatīvu atbalstīšana stiprina mūsu investīcijas diversifikācijas stratēģiju un parāda Korejas pieaugošo klātbūtni globālās infrastruktūras telpā. Esmu pārliecināts, ka šis darījums var kļūt par atspēriena punktu Korejas investīciju paplašināšanai reģionā. “

Snam izpilddirektors Marko Alvera sacīja: “Ar šo stratēģisko darījumu mēs stiprinām savu starptautisko klātbūtni, ieejot valstī un reģionā, kas ir svarīgs mūsu nozarei. Mūsu mērķis ir veicināt turpmākas sadarbības iespējas, jo īpaši enerģijas darījumos. Mēs sadarbosimies ar ADNOC un konsorcija partneriem, izmantojot mūsu rūpnieciskās prasmes, zināšanas un inovatīvus risinājumus dabasgāzes infrastruktūras pārvaldībā un sniegsim mūsu ieguldījumu AAE enerģētikas nozarē. Šis darījums tika organizēts pēdējos mēnešos attālināti, apliecinot mūsu izturību un vēlmi turpināt savu izaugsmes ceļu. “

Šis līgums ir lielākais darījums kopš ADNOC paziņoja par partnerattiecību un investīciju modeļa paplašināšanu 2017. gadā, kura mērķis ir ADNOC vērtības palielināšana.

Kopš tā laika ADNOC pirmo reizi ir ienācis parāda kapitāla tirgos, izlaižot USD 3 miljardu USD obligāciju, kas nodrošināta ar Abu Dhabi Crude Oil Pipeline, un daļēji ar ADNOC Distribution, kas ir ADNOC grupas uzņēmuma pirmais IPO; un uzsāka vairākas stratēģiskas partnerattiecības naftas urbšanas, rafinēšanas, mēslošanas un tirdzniecības biznesā. Šie darījumi un šodienas nozīmīgais paziņojums ir daļa no ADNOC pašreizējās vērtības radīšanas stratēģijas piegādes.

Šis pagrieziena punkts apstiprina ADNOC koncentrēšanos un atbildīgas un ilgstošu ieguldījumu un vērtības radīšanas katalizatora lomu Abū Dabī un AAE šajā izaicinošajā periodā. Šī sadarbība dod iespēju piesaistīt ievērojamu kapitāli, ko var izmantot stratēģiskās iniciatīvās, lai atbalstītu ADNOC viedās izaugsmes stratēģiju.

Stratēģiskajā kopuzņēmumā ADNOC maksās ADNOC Gas Pipelines tarifiem par cauruļvadu izmantošanu, kas pārvadā gāzi un dabasgāzes šķidrumus, NGL, no ADNOC aktīviem uz Abū Dabī galvenajām tirdzniecības vietām un termināļiem. Tarifu iekasēs par kopējiem cauruļvadu pārvadājumiem, kā arī sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) plūsmām, ievērojot apjoma ierobežojumu. Jaunais meitasuzņēmums sadalīs investoriem 100 procentus no ienākumiem ceturkšņa dividenžu veidā.

Bank of America Securities, First Abu Dhabi Bank un Mizuho Securities darbojās kā ADNOC finanšu konsultanti, savukārt Moelis & Company darbojas kā ADNOC neatkarīgie finanšu konsultanti.

AAE ir pasaulē sestās lielākās dabasgāzes rezerves. ADNOC gāzes stratēģijas mērķis ir apmierināt gāzes pieprasījumu valstī un palīdzēt AAE sasniegt gāzes pašpietiekamību. AAE gāzes tirgus dinamika ir pievilcīga, ko galvenokārt veicina vietējie komunālie pakalpojumi un pieaugošā rūpniecības ražošana, papildus pieprasījumam, ko rada ADNOC pašas augšupējās un pakārtotās aktivitātes.

ADNOC ir atbildīgas naftas un gāzes ieguves mantojums un ilggadēja apņemšanās ievērot vides pārvaldību. Šā gada sākumā tā paziņoja par visaptverošu ilgtspējības mērķu kopumu, kurā ietilpa plāni līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu, SEG, emisijas intensitāti par 25 procentiem, nostiprinot savu pozīciju kā vienai no oglekļa vismazāk ietilpīgākajām naftas un gāzes kompānijām pasaulē.

WAM / Esraa Ismail / Rasha Abubaker / MOHD AAMIR

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment