Thursday, August 13, 2020
Trending News

Āfrikā Mastercard un Gavi uzsāk cilvēku čipošanu

Rietumāfrikā atklās jaunu biometriskās identitātes platformu, kas sadarbojoties ar Geitsa finansēto GAVI vakcīnu aliansi un Mastercard, apvieno – COVID-19 vakcināciju uzskaiti, bezskaidras naudas maksājumus un policijas uzraudzības sistēmu.

Pateicoties valsts un privātā sektora partnerībai ar Bila Geitsa atbalstīto GAVI vakcīnu aliansi, Mastercard un Trust Stamp, kas nodarojas ar mākslīgā inteleketa vadītu cilvēku identifikāciju. Izveidotāji to dēvē par biometrisko digitālās identitātes platformu, kas “attīstās ar jums vienlaicīgi”. Rietumāfrikā to testa režīmā ieviesīs maznodrošinātās kopienās.

Īpašā programma, kas tika uzsākta 2018. gada beigās, savienos kopā Trust Stamp digitālo identitātes platformu, GAVI-Mastercard Wellness Pass” un digitālo vakcinācijas uzskaites un identitātes sistēmu. Tā ir saistīta saistīta arī ar Mastercard “Tap-to-pay” sistēmu, kura darbojas ar savu AI (mākslīgā intelekta) un mašīnmācīšanās tehnoloģiju – NuData. Mastercard ne tikai apliecina savu apņemšanos veicināt centralizētu bērnu vakcinācijas uzskaiti, bet arī sevi raksturo kā līderi ceļā uz pasauli bez skaidras naudas.

GAVI uzsāk jaunu pieeju biometriskās un digitālās identitātes sistēmas sasaistei kopā ar vakcināciju ierakstiem un digitālu norēķinu apvienošanu vienā vienotā platformā.

Kopš darbības uzsākšanas pirms gandrīz diviem gadiem šīs aktivitātes tika finansētas no GAVI līdzekļiem 3,8 miljonu ASV dolāru apmērā, papildus piešķirot tāda paša apmēra ziedojumus no Bila un Melindas Geitsu fonda.

Jūnija sākumā GAVI ziņoja, ka Mastercard Wellness Pass programma tiks pielāgota, atsaucoties uz koronavīrusa (COVID-19) pandēmiju. Apmēram mēnesi vēlāk Mastercard paziņoja, ka Trust Stamp biometriskās identitātes platforma tiks integrēta Wellness Pass, jo Trust Stamp sistēma spēj nodrošināt biometrisko identitāti dažādos pasaules apgabalos, kuriem nav piekļuves internetam vai mobilajam savienojumam, kā arī vietās kur nav informācijas par indivīda likumīgo vārdu vai identitāti. Drīz Rietumāfrikā tiks ieviesta šī Wellness Pass programma, kurā iesaistīts GAVI, Mastercard un Trust Stamp, un tiklīdz vakcīna būs pieejama, to papildinās ar Covid-19 vakcinācijas programmu.

Biometrijas sistēmas ieviešana kā oficiālu valsts identifikāciju notiek jau daudzus gadus. Šis ir kļuvis par politizētu jautājumu vairākās Āfrikas valstīs. Opozīcija šādiem līdzīgiem projektiem Āfrikā bieži rodas ne tikai no cilvēktiesību u n brīvibu apdraudējuma riska, bet arī dēļ izmaksām. Piemēram, biometriskā vēlēšanu sistēma, kuru Ganas vēlēšanu komisija, cenšas ieviest pirms 2020. gada decembra vispārējām vēlēšanām. Bright Simons, IMANI politisko ideju grupas viceprezidents, ir apšaubījis šādas budžeta pozīcijas nepieciešamību, apgalvojot, ka tā ir nevajadzīga 17 miljonu cilvēku atkārtota reģistrācija no jauna. Tas nozīmē miljoniem dolāru tiek izšķērdēti bez iemesla.

Slepenie motīvi

Trust Stamp biometriskās identitātes sistēma, ko galvenokārt finansēja Mastercard , izmanto tehnoloģiju Evergreen Hash, kas izveido AI ģenerētu “3D masku”, kuras pamatā ir vienas personas seja, plaukstas vai pirkstu nospiedumu fotoattēls. Kad šī “maska” ir izveidota, liela daļa sākotnējo datu tiek dzēsti un personas vārda vai citu tradicionālu identifikatoru vietā tiek izveidotas šifrētas atslēgas.

“Tikai neliela daļa datu, kas sākotnēji pastāvēja saglabā Hash kodā” paziņoja Trust Stamp izpilddirektors Gareth Genner. “Tas, kas jums ir, ir kaut kas, drošākai glabāšanai, jo to nevar izmantot, lai jūs tieši identificētu. Neviens jūs neatpazīs šajā milzīgajā skaitļu rindā. ” Rezultāts, pēc Genner teiktā, ir “neatgriezeniska neidentificējama informācijas sistēma, kas “aizsargā privātumu”, samazina ļaunprātīgas izmantošanas iespējas un ļauj to efektīvi pielietot, ja nav cita veida juridiskas dokumentācijas. Tātad visa informācija un identifikācija paliek sistēmas īpašnieku un pārvaldītāju rokās, tādēļ tas ir saistīts ar augstu privātumu risku.

Genner arī nesenā paziņojumā presei paskaidroja, ka unikālais “hash” spēj “attīstīties”, jo katru reizi, kad bērns vai indivīds saņem vakcīnu, tiek izveidots jauns hash ar atjauninātu informāciju par veselību. Trust Stamp AI algoritmi var precīzi noteikt, vai dažādas Hash pieder vienam un tam pašam indivīdam, tas nozīmē, ka “hash, laika gaitā attīstās tāpat kā jūs evolucionējat”, sacīja Genner.

Nav skaidrs, cik ļoti Wellness Pass iniciatīva palīdzēs sabiedrības veselībai kopumā, jo tas būs monopols. GAVI alianse, ko lielākoties finansē Bila un Melindas Geitsa un Rokfellera fondi, kā arī sabiedroto valdības un vakcīnu industrija, galvenokārt ir saistīta ar “vakcīnu un citu imunizācijas produktu tirgus veselības uzlabošanu”, nevis veselības uzlabošanu individām. Tā viņi raksta paši savā vietnē. Tāpat Mastercard, GAVI partnerība ir saistīta ar mērķi nonākt līdz bezskaidrās naudas pasaulei (World Beyond Cash).

Tirānija tiks ieviesta dažādās dzīves jomās

Trust Stamp meklē arī jaunus pielietojumus savai digitālās identitātes sistēmai Evergreen Hash – īpaši cietumnieku pārraudzībā. Privāto un publisko cietumu sistēmu pārvaldnieki izrādījuši interesi par Trust Stamp tehnoloģijas izmantošanu, lai nodrošinātu personu identificēšanu nosacīti pirms termiņa, “neliekot viņiem maksāt par dārgajām potīšu aprocēm, kas uzrauga ieslodzītā katru kustību”. Trust Stamp platforma nodrošina to pašu funkciju, bet “bez kontakta” ​​un lētākā veidā.

Trust Stamp interese par savas tehnoloģijas nodrošināšanu gan COVID-19 reaģēšanai, gan tiesībaizsardzībai, ir daļa no pieaugošās tendences, kad daudzi uzņēmumi, kas piedāvā digitālus risinājumus COVID-19, uzraudzības nolūkos piedāvā tos pašus risinājumus arī cietumu sistēmām un tiesībaizsardzības iestādēm “Paredzamai kārtības uzturēšanai”.

Faktiski šī sistēma nozīmē cilvēku čipošanu un totālu digitālo verdzību, kas uzraudzīs katru tavu kustību. 

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Kāpēc nevar ar rakstu dalīties uz http://www.draugiem.lv ?

    augusts 1, 2020
  • Nokopējiet raksta linku un iekopējiet Draugiem.lv savā profilā un dalieties ae pārējiem.

    augusts 1, 2020

Leave A Comment