Trending News

Aigars Grāvers ar jaunu dziesmu aicina tautiešus pamosties


Leģendārais latviešu mūziķis, viens no grupas “Jumprava” dibinātājiem, Aigars Grāvers nācis klajā ar jaunu dziesmu “Goda lieta”, kam tapis arī videoklips. Dziesmā izskan mūsu laikam aktuālās pārdomas, un tā ir kā aicinājums Latvijas iedzīvotājiem nestāvēt malā, bet aizdomāties un dalīties ar to savos sociālo tīklu profilos, paužot savas pārdomas un nostāju.

Apvienojoties vairākiem Latvijā zināmiem mūzikas autoriem un producentiem, dziesma “Goda lieta” tapusi ar domu, ka to varētu izpildīt Aigars Grāvers. Tieši Grāvers ar grupu “Jumprava” savulaik bija kā ideoloģiskie revolucionāri, kuri vērsās pret pastāvošo sistēmu.

Es pieņēmu šo vibrāciju, kas man tika piedāvāta. Tiku uzrunāts, un ideja mani iekustināja, es tai pievienojos. Ar savu dalību dziesmā vēlos cilvēkiem vairāk likt apzināties, ko viņi ikdienā dara, ko domā, lai saprot savas rīcības motivāciju. Šajā laikā būt, dzīvot patiesībā ir liels izaicinājums, esam lielas izvēles priekšā. No katra mūsu lēmuma un vārda daudz kas atkarīgs – bērnu, mazbērnu, draugu, radu, mūsu un mūsu mīļo nākotne. Šīs pārmaiņas skars pilnīgi visus. Esam tik maza tauta, nedrīkstam palikt vēl mazāk. Drīz mums vairs nebūs ko zaudēt. Ja ļoti globāli paraugāmies uz šo dziesmu, tad varu teikt, ka tā aicina ļoti rūpīgi domāt, izvērtēt savu rīcību, ko darām, kāpēc darām,

atklāj Grāvers.

Bieži vien mūzika, māksla un radošā inteliģence ir tā dzirkstele, kas mudina sabiedrību uz atmošanos no bezdarbības un “miega”. Dziesmas autori, kuriem pandēmijas laiks nav bijis šķērslis jaunas idejas radīšanai, apvienojot spēkus, domas un enerģiju, aicina tautiešus nebūt kūtriem un redzēt to, kas notiek visapkārt. Autori uzsver, ka kopīgiem spēkiem iespējams daudz ko mainīt, taču tam ir nepieciešams neliels virzītājspēks, lai iedegtos tā saprāta dzirksts, kas vedina mūs uz labu.

Latvijas mūzikas leģenda – Aigars Grāvers

“Šobrīd par kopējo situāciju valstī un pasaulē ir tāda dīvaina sajūta, šķiet, ka cilvēki ir iebiedēti un mūzika vairs neeksistē. Man patiesībā ir kauns par mūziķiem – maniem kolēģiem, jo sajūta ir tāda, ka visi ir nobijušies, aizvērušies, bailīgi, pat pārdevušies. Viņu nav. Līdz ar visu šo situāciju, es domāju, ka drosmes faktoru ir iespējams iegūt tieši caur mūziku. Cilvēkiem ir jāpamostas. Mēs kopš atmodas šo trīsdesmit gadu laikā esam aizmiguši. Jāatver acis vaļā un jāpaskatās, kāda ir realitāte,”

mudina Grāvers.

Dziesmas autori cer, ka “Goda lieta” spēs apvienot Latvijas tautas enerģiju un cilvēki, daloties ar skaņdarbu savos sociālajos tīklos, spēs paust savu nostāju par visapkārt valdošo situāciju.

Ar Aigara Grāvera un Jumpravas dziesmām ir uzaugusi vesela paaudze – varu to teikt arī par sevi. Savulaik daudzi mēs esam piedzīvojuši vienas iekārtas sabrukumu – tā laika naivumā retais varēja iedomāties, ka Rietumu hemisfērā it nemaz nav piena upes ķīseļa krastos, bet kaut kas gluži pretējs – sistemātiska tautas iznīcināšana ar vietējo kangaru palīdzību, – komentē Aivis Vasiļevskis.

Tāpēc tā laika atmoda bija tikai ilūzija un patiesai atmodai vajadzētu nākt ar aukstu ūdens šalti šobrīd, kad cilvēki atjēdzas un beidzot saprot, kas pasaulē notiek, kas ir kovidšovs un kāpēc pēc 30 gadiem ‘brīvībā’ mums atņem pat iespējas brīvi elpot, veikt savas ikdienas gaitas un izmantot pakalpojumus.

Man ir patiess prieks, ka Aigars šeit ir rīkojies saskaņā ar savu Sirds Apziņu un nācis klajā ar šādu vēstījumu sabiedrībai un līdz ar to skaidri paudis savu nostāju par notiekošo. Man ir tas gods pazīt viņu arī personiski un tāpēc zinu, ka viņš ir Saprāta pusē – raksta Aivis.

Taču ir jautājums - bet kur esat jūs pārējie? Estrādes mākslinieki, slavenības, sportisti? Vai jums ir aizlīmētas mutes, ka nespējat neko pateikt par notiekošo valstī, kur atkal sports tiek aizliegts, bet alkoholisms var zelt un plaukt? Vai viss, ko jūs varat izdarīt, ir piedalīties ātro kredītu reklāmās? - vaicā Aivis Vasiļevskis.

Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?
REKLĀMA
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment