Trending News

Andalūzijas Augstākā tiesa bloķē vīrusa pases.

Neliela uzvara pret kovid tirāniju nupat notika Spānijā. Tur Andalūzijas varas iestādes grasījās ieviest vīrusa pases kā obligātu prasību ieejai bāros, restorānos un nakts klubos, taču Augstākā tiesa šo prasību nobloķēja.

Režīms tur, tāpat kā daudz kur citur plānoja izmantot šo sertifikātu, lai kontrolētu iekļuvi arī viesnīcās un citās publiskās vietās visā Andalūzijas regionā, taču tiesas spriedums vismaz šobrīd ir tāds, ka piedāvātais ierobežojums neatbilst proporcionalitātei un tam ir ‘attaisnojuma deficīts’ Vienkāršiem vārdiem sakot, tas neiet krastā.

Tas nozīmē, ka Andalūzijas pilsoņiem nebūs jāuzrāda ne šāds sertifikāts par iešļircinājuma veikšanu, ne arī negatīvs tests 72 stundas pirms tam, lai varētu ieiet publiskās vietās. Prasības, lai tas tā būtu, nāca no valdības pārstāvja Moreno Bonilla, bet tiesa to atcēla.

Lēmums tiek balstīts uz diviem galvenajiem argumentiem. Pirmais ir tas, ka tāds ierobežojums nav pietiekoši attaisnots, jo lai to varētu izdarīt, Andalūzijas valdībai vajadzētu sagādāt pierādījumus tam, ka tā sauktais ‘5tais vilnis’ izplatās tieši tajās iestādēs, kurās tādu sertifikātu prasa. Otrs arguments ir tas, ka tāda prasība nav adekvāta. To tika plānots ieviest visā Andalūzijas teritorijā un daudzās situācijās, ja tas tiktu izdarīts, tad tas būtu vispārējs ierobežojums, bet tas neņemtu vērā konkrēti katras lokālas vietas situāciju. Tas tad arī ir proporcionalitātes trūkums. Šāda sertifikāta ieviešana turklāt būtu trieciens tieši pa viesmīlības industriju bez pierādījumiem, ka tieši šis sektors būtu vainojams infekcijas izplatībā.

Par šo spriedumu raksta Spānijas medijs 20 minutos un tur rakstīts sekojošais:

Beidzot tiesa ir lēmusi, ka nav iespējams ierobežot cilvēka pamata tiesības ar tādu līdzekli kā vīrusa pase, jo tas nav tāds līdzeklis, kas būtu absolūti nepieciešams sabiedrības veselībai, bet tas ir līdzeklis, kas ierobežo cilvēka pamata tiesības un nav pietiekoši attaisnojams.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Savukārt daudzās Eiropas valstīs šo pasu ieviešana norit pilnā sparā, tās ieviestas Francijā, Grieķijā, Itālijā un Vācijā, tās ir Ņujorkā. Anglijā pagaidām tās attiecas tikai uz starptautisko ceļošanu, lai gan režīms arī tur paziņojis, ka no septembra tās prasīs arī naktsklubos un lielos pasākumos, kā koncerti vai festivāli.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment