Friday, October 23, 2020
Trending News

Andris Ciekurs: Kā saskatīt smalko pasauli?

Mēs esam raduši pasauli uztvert caur 5 maņām: redze, tauste, dzirde, garša, smarža. Tomēr vai šis saraksts ir izsmeļošs? Vai varam būt pārliecināti, ka nekas vairāk par to, ko uztveram ar šīm 5 maņām pasaulē neeksistē? Tik vienkārši, protams, nav. Piemēram –  radioviļņi, tie ir ārpus mūsu maņām tomēr tie eksistē. Tāpat arī baktērijas –tās nevaram saskatīt ar acīm. Arī zvaigznes dienas laikā nav redzamas, tomēr tās nebeidz pastāvēt, tās vienkārši nav redzamas ar mūsu maņu orgāniem.

Ir sastopami notikumi un cilvēki ar dažādām pārdabiskām un brīnumainām spējām. Tādēļ ir jautājums, vai brīnums ir pretrunā dabas likumiem, vai tomēr brīnums ir pretrunā mūsu izpratnei par dabas likumiem? Protams daudz vieglāk ir pateikt, ka kaut kas neeksistē, nekā ieguldīt savu laiku, iedziļināties un izpētīt.

Pasaulē eksistē 3 veida lietas – “zinām, ka zinām”, “zinām, ka nezinām” un “nezinām, ka nezinām”. Interesanti, ka jo cilvēkam augstāks izglītības un attīstības līmenis, jo vairāk cilvēks pieļauj, ka varētu eksistēt lietas “nezinām, ka nezinām”:

  • 23% pirmo kursu studentu,
  • 31% pēdējo kursu studentu,
  • 34% augstskolu absolventu,
  • 60-70% augstskolu profesoru.

Ne velti slavenais zinātnieks un inovators Nikolā Tesla teica – ja vēlaties iepazīt šīs pasaules noslēpumus, domājiet kategorijās – enerģija, frekvence un vibrācija.

Viena no maņām ārpus ierastā piecinieka ir sajūtas. Smalkā pasaule vienmēr ir ap mums un mūsos, bet parasti tā paliek nepamanīta. Bet ir skaists tilts starp materiālo un nemateriālo. Tās ir sajūtas. Un katra sajūta var tikt izpausta caur jebkuru maņu. Redze, tauste, dzirde, garša, smarža.

Tā ir tulkošana. Tieši tā strādā mākslinieki – pārvēršot sajūtu par ainu uz papīra. Un mākslas baudītāji savukārt gleznu atpakaļ par sajūtu. Bet tāpat katra lieta, ko var piedzīvot šajā pasaulē rada sajūtu, ja ielūkojies pietiekami dziļi. Un katra sajūta būs citāda, tā nes informāciju vairākos slāņos vienlaicīgi. Vai esi mēģinājis iepazīt savu iekšējo smalko pasauli? Vai esi par to aizdomājies?

Festivālā #MaināmPasauli ar meistarklasi – Kā saskatīt smalko pasauli?

– piedalīsies arī pilsoniski aktīvais Gaismas tīmekļa izveidotājs un iedvesmotājs Andris Ciekurs. Andris plašāku uzmanību iemantojis ar uzdrīkstēšanos un spēju paskatīties uz apkārt notiekošo no cita skatu punkta, kas varbūt nav raksturīga lielākajai sabiedrības daļai. Tas vispirms ir stāsts par drosmi būt pašam – klausīt savai sirdsbalsij, to sajust un apzināties.

 “Mans uzdevums ir izcelt ārā cilvēku piepildījuma stāvokli un ļaut viņam pašam to saskatīt,” saka Andris. Šodien tikai retajam izdodas dzīvot un atrasties piepildījuma stāvoklī.

Jau 17. oktobrī Rīgā notiks lielākais pašizaugsmes festivāls, kur būs iespējams apmeklēt šo meistarklasi. Lai rezervētu vietu, izmanto šo saiti: https://festivals.memorywater.lv/session/201 Kopumā festivāla dienā iespējams apmeklēt vairāk nekā 100 meistarklases par dažādām pašizaugsmes tēmām. Festivāls notiks deju studijā Dzirnas 3 stāvos brīvā un uzlādējošā atmosfērā. Festivālam ir sava unikāla web-aplikācija festivals.memorywater.lv, kura ļauj sastādīt savu festivāla dienas grafiku.
Vai pašizaugsme ir Tavas dzīves sastāvdaļa?

Andris Ciekurs ir kustības Gaismas Tīmeklis dibinātājs. Aktīvi iedziļinās sajūtu un ezotērikas pasaulē, kā arī prāta darbībās un dažādu psiholoģisku problēmu risināšanā. Vada grupu nodarbības un strādā ar cilvēkiem individuāli palīdzot atrast sevi, izprast notiekošo un atgūt dzīvesprieku.

Lai arī pastāv bažas, ka pasākumus kopumā varētu ierobežot, tomēr ar vislielāko varbūtību festivāls #MaināmPasauli notiks, jo šobrīd atļauti pasākumi telpās līdz 1000 cilvēkiem, bet kā mēs noskaidrojām Veselības ministrijā, tad nākamajā ierobežojumu solī pasākumus varētu samazināt līdz 500 cilvēkiem. Tā kā festivālā nav plānots vairāk nekā 500 cilvēku, tad arī pat turpmākie ierobežojumi nebūs pamats, lai lielākais pašizaugsmes festivāls nenotiktu. Festivāls tika pārcelts no 21. marta.

REKLĀMA
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment