Monday, July 13, 2020
Trending News

Antifa: Soross, kur ir mūsu nauda?

“Džordž Soros, kur ir mūsu nauda?” – tā skandē neapmierināti Antifa protestētāji ASV.

Jau ziņots, ka Soros ir vispārzināms šīs organizācijas finansētājs un ASV prezidents šo anti-fašistu organizāciju pasludinājis par teroristisku.

Pasaules mediju telpā šobrīd dominē viedoklis, ka protestētāji, kuri demolē mājas, ielas, un automašīnas ir speciāli uzpirkti darba ņēmēji. Faktiski aiz viņiem stāv spēki, kuri organizēja neveiksmīgo vīrusa afēru, kur šobrīd ir izgāzusies. Tādēļ masu nemieru radīšana ir Deep State rezerves plāns. Par šo var vairāk lasīt šeit.

Kas ir Antifa?

Antifa ir saīsinājums – antifašistu kustībai.

Tā ir vairāk kustība nekā organizācija. Antifa stingri, dažreiz vardarbīgi, iebilst pret fašismu, rasismu, balto pārākumu un homofobiju. Lielākā daļa Antifa sekotāju stingri iebilst pret prezidenta Trumpa nacionālistu, antiimigrācijas un anti-musulmaņu politiku, kā arī pret visiem rasisma un seksisma veidiem. Tas, kas viņus atdala no kreisās puses, ir viņu pret valdību un anti-kapitālistu uzskati.

Ir zināms, ka Antifa aktīvisti ir vērsti pret fašistu, rasistiskiem vai galēji labējiem sekotājiem. Savus mērķus sasniedz ar īpašuma demolēšanu, fizisku vardarbību un digitāliem uzbrukumiem. Kustība kļuva pamanāmāka 2017. gadā, kad viņi iebilda pret balto supremacist, alt right un neonacistisko grupu pulcēšanos Charlottesville, Virdžīnijā.

Eiropas pirmsākumi

Members of ANTIFA get in formation after entering the security checkpoint required to enter the mall in downtown Charlottesville, Virginia, one-year after the violent white nationalist rally that left one person dead and dozens injured. (Photo by Logan Cyrus / AFP) (Photo credit should read LOGAN CYRUS/AFP via Getty Images)

Pirmās antifašisma kustības tika izveidotas, reaģējot uz itāļu diktatoru Benito Musolini, kura Nacionālā fašistu partija pie varas nokļuva 1920. gados. Tās bija armijas ielu kaujām, kas izveidotas, lai iebilstu pret Ādolfa Hitlera nacistu partiju Vācijā.

Pēc Otrā pasaules kara antifašisma grupas turpināja iebilst pret fašistu kustībām, tostarp Apvienotajā Karalistē, kur fašistu Osvalda Moslija sekotājus sagaidīja opozīcija 43 grupai, kas bija antifašistiska ebreju dienestu grupa. 60. un 70. gados galēji labēji noskaņotā partija Nacionālā fronte tika pakļauta daudzo rasu radikāļu grupas pretestībai. Vācijā antifašistu aktīvisti, reaģējot uz pēckara nacismu, nēsāja visu melno un maskas.

Izaugsme Amerikas Savienotajās Valstīs

Antifašisma kustības palielinājās Amerikas Savienotajās Valstīs, reaģējot uz rasistiskās skinhead punk kustības pieaugumu. SHARP (Skinheads Against Racial Prejudice) bija viena no daudzajām kustībām, kas izveidojās, lai noņemtu šos aktīvistus no skatuves.

Varbūt pirmā grupa Amerikā, kas izveidojās zem antifa reklāmkaroga, bija Rose City Antifa, kustība, kas izveidojās Portlendā, Oregonas štatā, lai iebilstu pret skinhead festivālu. ASV antifa kustības popularitāte ir pieaugusi kopš Donalda Trumpa vēlēšanām 2016. gadā.

Kā redzams Antifa darbība ir vairāk atkarīga no atbilstoša finansējuma, nevis pašiniciatīvas.

Kāpēc Tramps viņus uzskata par teroristu organizāciju?

Kopš melnādainā Džordža Floida nāves policijas apcietinājumā visā ASV notiek protesti. Dažās pilsētās demonstrācijas ir kļuvušas vardarbīgas, un policisti protesta dalībnieku izkliedēšanai izmanto gumijas lodes un asaru gāzes kannas. Dažos gadījumos ir notikusi ļaunprātīga dedzināšana un laupīšana. Prezidents Trumps vainu par vardarbības eskalāciju ir uzlicis antifa spēkam, apzīmējot viņus kā “radikālos kreisos anarhistus”.

Raksta avots.

Arī Q norāda, ka šīs organizācijas kriminālās aktivitātes ir centralizēti vadītas un organizētas, tam drošības iestādēs esot identificējamas personas. Vairāk par Q lasiet iepriekšējā rakstā.

Publicēts 3. jūnijā, 2020

Share With:
Rate This Article

Leave A Comment