Thursday, September 24, 2020
Trending News

Aptauja: 2/3 amerikāņu nevēlas COVID-19 vakcīnu

Divas trešdaļas aptaujāto ASV apgalvo, ka nevēlas saņemt koronavīrusa vakcīnu, tiklīdz tā būs pieejama, un katrs ceturtais apgalvo, ka nevēlas to nekad saņemt, saskaņā ar jauno ASV TODAY / Suffolk Poll aptauju, kurā piedalījās 1000 respondenti. Apskati rezultātus un nobalso arī mūsu aptaujā zemāk, kur piedalījušies jau vairāk nekā 500 cilvēku.

“Es neplānoju būt jūrascūciņa,”

sacīja Ebony Dew, kura dzīvo Merilendas štatā. “Es negribu vakcinēties.”

Mediji ar sajūsmu gaida vakcīnu pret COVID-19, bet veselības aizsardzības amatpersonas jau sākušas uztraukties, ka cilvēki nemaz nav gatavi vakcinēties.

40 gadus vecais piekļuves kontroles speciālists apšauba potenciālās vakcīnas drošību.

“Es uzskatu, ka viņu testi ir izmēģinājumi un neveiksme,” sacīja Djū. “Un es arī uzskatu, ka viņi patiesībā nezina tik daudz par šo vīrusu, tāpēc kā viņi vēl var radīt zāles pret to?”

Ievērojama valsts daļa iebilst pret jebkāda veida vakcināciju.

Paleologi aptaujā: mēs esam liecinieki tam, kā pilsoņi arvien mazāk uzticās valdībai un oficiālajām iestādēm.

Eksperti saka, ka sabiedrības pretestības līmenis pret vakcināciju grauj vakcīnas lietderību.

“Ja jums ir 330 miljoni vakcīnas devu un neviens to nevēlas, tas neko nedod. Jums ir jāizmanto vakcīna. Tas ir tikpat svarīgi, cik vakcīna ir efektīva, ”sacīja Dr Deivids Salmons, Džona Hopkinsa universitātes Bloombergas Sabiedrības veselības skolas profesors un pasaules mēroga slimību epidemioloģijas un kontroles eksperts. Kā zināms tieši Džona Hopkinsa universitāte piedalījās Event 201, kur vēl mēnesi pirms Vuhaņā parādījās vīruss, izspēlēja scenāriju ar vispasaules pandēmiju.

“Jums, iespējams, vajag no 70 līdz 80% iedzīvotāju, lai iegūtu imunitāti, lai patiešām kontrolētu COVID,” viņš teica. “Un, kad es saku, ka esat imūns, es domāju netikai vakcinēties, bet arī ar tādu vakcīnu, kas ir efektīva.”

ASV TODAY / Suffolk Poll atklāja, ka apmēram divas trešdaļas no 1000 aptaujātajiem vēlētājiem – 67% – vai nu nelietos vakcīnu, vai nelietos, kamēr citi to nepamēģinās (44%), vai arī vispār nevakcinēsies (23%).

Otra trešdaļa respondentu bija sadalīti starp tiem, kuri teica, ka viņi lietos vakcīnu, tiklīdz tā būs pieejama (27%), vai tiem, kuri nebija izlēmuši (6%). Tie, kuri ir 75 gadus veci, bija visdrīzāk sacījuši, ka viņi tūlīt vakcinēsies.

Aptaujā, kas tika veikta no 28. līdz 31. augustam, reģistrētie vēlētāji tika aptaujāti pa mobilo tālruni un fiksēto tālruni, un kļūdas robeža ir plus vai mīnus 3,1 procentpunkts.

Demokrāti (86%) biežāk nekā republikāņi (61%) gatavi vakcinēties. Vīrieši un sievietes atbildēja līdzīgi, taču jaunākie respondenti (jaunāki par 24 gadiem) un vecākie (75 gadus veci un vecāki) visticamāk izvēlētos vakcinēties uzreiz vai pēc tam, kad redzētu, kā noritēs sākotnējā imunizācija.

Spāņu izcelsmes respondentii (17%) un melnādainie (15%) mazāk vēlas izmantot vakcīnu nekā baltie (31%), tiklīdz tā būs pieejama, liecina aptauja. Aptaujā tika konstatēts, ka abas grupas arī biežāk nelietoja vakcīnas, salīdzinot ar baltajiem.

Daži eksperti saka, ka krāsainie vēlētāji būs jāpārliecina par vakcīnu.

41 procents aptaujāto atteiktos no koronavīrusa vakcīnas pat tad, ja federālā valdība to uzliktu par obligātu, bet 50% piekristu.

Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?

Vakcīnu reklamētāji jau paziņojuši, ka visa šī procesa nepilnība ir izdomāt, kā sekos līdzi tam, kas ir saņēmis kādas devas. Par šo protams Bils Geits jau sen ir padomājis. Viņš ir sagatavojis mums dažādas modernas tehnoloģijas, kuras ļaus ne tikai piefiksēt kurš kādu devu ir saņēmis, bet arī tiešsaistē turpināt sekot līdzi jūsu veselības stāvoklim un tā vēl ir tikai aisberga redzemā daļa. Neatkarīgi no izmantotā tehnoloģijas veida, tas faktiski nozīmē, ka kopā ar vakcīnu saņemiet mikroskopisku nano čipu, kas pazīstams kā nano nervu elektroniskie putekļi, kuri darbojas bezvadu režīmā un ir savietojami ar 5G.

Deivids Brokmens - responents no Kolumbijas, Indianas štatā, "apsvērtu" iespēju vakcinēties, bet vēl vairāk to atliktu, ja valdība taisītos to piespiest.

“Ja viņi mani piespiež iegūt kaut ko tādu, tas man vairāk liek domāt, ka aiz tā ir kaut kas,” viņš teica.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment