Monday, July 13, 2020
Trending News

Arī Moderna vakcīnas sāks ražot pirms zināma to efektivitāte un drošība

Otrdien intervijā Nacionālā Alerģijas un Infekciju slimību direktors Dr. Antonijs Fauči teica, ka uzņēmuma Moderna 3. fāzes izmēģinājuma vakcinācija sāksies jau jūlijā. Testa grupa būs plaša 30 tūkstoši pacientu. Par Moderna vakcinām ziņojām jau iepriekš. Moderna ir stratēģiskais partneris ASV Militāro aizsardzības projektu izpētes aģentūrai (Defense Advanced Research Projects Agency), saīsināti – DARPA un ir saņēmusi miljonus dolāru gan no tās, gan, no Bila un Melindas fonda – jau vairākus gadus pirms šīs krīzes. Tā kā DARPA jau krietni sen nodarbojas ar visu šo Orvelisko tehnoloģiju izstrādi, tad mums nevajadzētu būt šaubām par to, ka šī krīze ir nekas cits, kā vajadzīgais grūdiens mugurā sabiedrībai, lai tā beidzot pieņem visu šo jauno realitāti kā normālu.

3.fāzes izmēģinājums tiek uzskatīts par pēdējo posmu pirms potenciālās apstiprināšanas ASV Pārtikas un zāļu pārvaldē, kas to padarītu pieejamu pacientiem visā valstī. Moderna pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tā 2. fāzes klīniskajā pētījumā sāk uzņemt 600 veselīgus dalībniekus, kurā tiek pārbaudīta mRNA-1273 – uzņēmuma vakcīna pret vīrusu, kas izraisa Covid-19.

"Mēs, uzņēmumi un federālā valdība, galvenokārt, to darām ar risku", sacīja Fauči, atsaucoties uz valdības vienošanos finansēt vakcīnu ražošanu neatkarīgi no tā, vai beigās vakcīnas būs efektīvas vai nē.

“Mēs sāksim ražot vakcīnas, pat nezinot, vai vakcīna darbojas,” Fauči atklāja izstrādes procesu. “Mēs varbūt zināsim, cik tās ir efektīvas līdz novembrim vai decembrim. Līdz tam laikam, cerams, mums būs gandrīz 100 miljoni (vakcīnu devas). ”

Līdz 2021. gada sākumam būs pieejamas vēl pāris simti miljoni devu, sacīja Fauči.

Ražošana tiks “veikta paralēli vakcīnas testiem un izstrādei”.

Lai arī šķiet, ka Moderna vakcīnas kandidāts šobrīd ir vadībā, Fauči bija optimistisks, ka vairāki citi uzņēmumi, tostarp AstraZeneca, izstrādās potenciāli veiksmīgas vakcīnas. “Ir vismaz četras un, iespējams pat piecas izmēģinājuma vakcīnas, par kurām es zinu un tieši vai netieši esmu iesaistīts,” sacīja Fauci.

Jau rakstījām, ka Astra Zeneca arī sadarbojas ar Bila Geitsa fondu un arī sāk ražot vakcīnu, bez informācijas par tās efektivitāti, kur nu vēl drošību. Tieši tāds arī bija Bila Geitsa plāns ieviest vakcīnu maksimāli ātri, padarot cilvēkus par izmēģinājuma trusīšiem, kuri visus nezināmos blakusefektus varēs izdzīvot paši uz savas ādas. Aplis atkal noslēdzās – abas potenciālākās vakcīnas saistītas ar Bila Geitsa Fondu.

Noskatieties visu video zemāk:


Informācijas avots

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment