Trending News

Ārkārtas situācija beidzas, ierobežojumi paliek – precīza 2010. gada Rokefelleru scenārija realizācija dzīvē

Veselības ministrija atzīst, ka situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila, tomēr turpinās biedēšana. Arī pēc ārkārtējās situācijas beigām būs jāievēro vairāki brīvību ierobežojumi. Tas esot būtiski, lai saslimšana ar Covid-19 nepieaugtu un arī turpmākajos mēnešos būtu iespējams mazināt ierobežojumus. Pārsteidzoši, cik viss notiekošais precīzi saskan ar Rekefellera fonda 2010. gada dokumentu: Nākotnes tehnoloģiju un starptautiskās attīstības scenāriji, kur tika uzsvērts, ka arī pēc pandēmijas beigām paliks brīvību ierobežojumi.

Tātad vīruss izrādījies maigāks par gripu, bet vienalga saglabājas neskaitāmi brīvības ierobežojumi –

Distances ievērošana – sabiedriskajā transportā, kur bieži nav iespējams ievērot starp cilvēkiem 2 metru distanci, joprojām ir jālieto mutes un deguna aizsegs. Kā jau informējām iepriekš Veselības ministrija nespēja sniegt nekādu loģisku zinātnisku pamatojumu tik bezjēdzīgam ierobežojumam. Telefonsarunu ar Veselības ministrijas ierēdņiem par masku lietošanas pamatojumu klausieties šeit.

No 10. jūnija turpinās pulcēšanās ierobežojumi – iekštelpās līdz 100 cilvēkiem, bet ārā līdz 300 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci starp personām. Šie nosacījumi attiecas uz pakalpojumu sniegšanas un publisku pasākumu norišu vietām. Tas nozīmē, ka privātam pasākumam privātā teritorijā, piemēram, savās mājās vai dārzā, šādu nosacījumu nav.

Minētie cilvēku skaita ierobežojumi neattiecas arī uz vietām, kur ir aktīva cilvēku plūsma, piemēram, tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietām, muzejiem, izstādēm un dabas takām, ja šajās vietās netiek rīkots pasākums. Šajās vietās cilvēki ilgstoši neuzkavējas uz vietas, tādēļ nav iespējams noteikt tajās esošo cilvēku skaitu, bet šīm vietām ir atsevišķi specifiski nosacījumi, piemēram, jābūt nodrošinātiem 4m2 uz vienu cilvēku.

Ja epidemioloģiskā situācija atļaus, plānots, ka no 1. jūlija iekštelpās, kuru platība ir virs 1000m2, varēs pulcēties līdz 500 cilvēki, bet ne vairāk kā 50% no telpas kapacitātes un nodrošinot 4m2 uz vienu cilvēku. Tas nozīmē, ka telpu īpašniekiem būs jāaprēķina, cik cilvēkiem ir droši atrasties konkrētajā vietā. Pasākumos ārā varētu pulcēties līdz pat 1000 cilvēkiem. Savukārt, no 1. augusta iekštelpās, kuru platība ir līdz 1000m2, drīkstētu pulcēties līdz 250 cilvēkiem.

Papildu nosacījumi ir sabiedriskās ēdināšanas vietām – starp galdiņiem ir jānodrošina 2 metru distance. Līdz 1.jūlijam pagaidām ir noteikts, ka iekštelpās pie galdiņa drīkst sēdēt 4 cilvēki, bet ārā, piemēram, uz terases, pie galdiņa – 8 cilvēki.

Tāpat kā līdz šim kultūras, sporta, izklaides un reliģiskās darbības vietas darbu uzsāks ne agrāk kā plkst. 6.30 un beigs ne vēlāk kā plkst. 24.00. Izņēmums ir brīvdabas kino un sabiedriskās ēdināšanas vietas, kas drīkstēs darboties līdz plkst. 2.00 naktī.

Valdība arī lēma, ka bērnu nometnēs drīkstēs būt 30 bērni, savukārt pieauguši neformālās izglītības pasākumos vienā grupā varēs būt 50 cilvēki. Īpaši nosacījumi ir arī sporta treniņos – vienā treniņgrupā drīkst būt ne vairāk kā 30 cilvēki, ieskaitot treneri. Līdz 31. jūlijam sporta pasākumiem iekštelpās, kur kopējā publisko telpu platība ir mazāka kā 1000 m2, ir jānotiek bez skatītājiem.

Attiecībā uz ceļojumiem, Veselības ministrija aicina rūpīgi izvērtēt to nepieciešamību. Jārēķinās, ka ārzemēs pastāv ne tikai lielāks risks inficēties ar Covid-19, bet arī nonākt karantīnā, kas būs jāievēro valstī, kur tobrīd atradīsies. Vienlaikus jāņem vērā, ka šobrīd ES ārējā robeža nav atvērta ceļojumiem, tādēļ nenotiek ceļojumi uz trešajām valstīm.  Nenotiek arī ceļojumi uz ES un EEZ valstīm, kas SPKC mājas lapā ir publicētas kā valstis ar augstu risku sabiedrības veselībai (14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 25), bet, ieceļojot Latvijā no valsts, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15, būs jāievēro pašizolācija 14 dienas, kopš izbraukšanas no minētās valsts.

Ar visiem nosacījumiem, kas turpmāk jāievēro gan uzņēmējiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam, var iepazīties šodien, 9. jūnijā, valdības apstiprinātajos MK noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Jau 2010. gadā šo svenāriju paredzēja Rokefellera fonda finansēts dokuments ar nosaukumu: Nākotnes tehnoloģiju un starptautiskās attīstības scenāriji. Tur bija precīzi paredzēts ne tikai vīruss bet arī tālākā notikumu attīstība. Šobrīd notiekošo Rokefelleri sauc par Lock step jeb Bloķēšanas posmu. Vēlreiz jāuzsver, ka šie citāti ir no 2010. gada dokumenta:

Pandēmija rada nāvējošu ietekmi uz valstu ekonomiku, starptautisko pārvietošanos, apstājas gan cilvēku, gan preču plūsmas.  Apstājas tādas industrijas kā tūrisms un izjūk globālās piegāžu ķēdes. Arī veikali un ofisu ēkas mēnešiem stāv tukšas, tās neapmeklē ne darbinieki, ne apmeklētāji

Tagad pats svarīgākais citāts no 2010. gada Rokefelleru dokumenta 19.lpp. –

“Pandēmijas laikā pasaules līderi izmanto savu autoritāti, uzspiežot stingrus noteikumus un ierobežojumus, no obligātām sejas maskām līdz ķermeņa temperatūras mērīšanai sabiedriskās vietās, stacijās, lielveikalos. Pat pēc pandēmijas beigām visi šie kontroles mehānismi paliek spēkā un kļūst pat intensīvāki. Lai aizsargātu sevi no globālām problēmām – kā šādas pandēmijas vai ‘starptautiskā terorisma’, ekoloģiskām krīzēm un pieaugošas nabadzības, valstu līderi palielināja savu varu un ietekmi."

Oriģinālo Rekefelleru fonda izdoto dokumentu iespējams skatīt šeit.

Ziņas avots: Ministru kabinets

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment