Friday, October 23, 2020
Trending News

ASV atkal tiek aktivizēti grautiņi un demolēšana

Nemiernieki Portlendā, Oregonā gāza bijušo prezidentu Teodora Rūzvelta un Ābrahama Linkolna statujas, Kolumba dienas vietā izziņojot “dusmu dienu”. Viņu mērķis ir radīt anarhiju un jukas.

Associated Press ziņo, ka nemiernieki, kas pulcējās uz “dusmu dienu”, atsaucoties uz “pamatiedzīvotāju dienu”, kas ir alternatīva Kolumba dienai. To iecienījuši progresīvie aktīvisti, kuri apsūdz slaveno itāļu pētnieku Kristoferu Kolumbu genocīdā pret pamatiedzīvotājiem indiāņiem, Amerikā. Kā zināms, tad šie protestētāji tiek centralizēti organizēti un vadīti. Tādā veidā pasaules elites pārstāvji realizē politiku – “skaldi un valdi”.

Pēc huligānu domām prezidents Rūzvelts esot “paudis naidīgumu pret vietējiem amerikāņiem, reiz sakot:” Es neteiktu, ka domāju, ka vienīgie labie indieši ir mirušie indieši, bet es uzskatu, ka deviņi no katriem 10 ir “.

OregonLive ziņoja, ka gandrīz 200 cilvēki veidoja pūli, kas gāja cauri Portlendas centram, visbiežāk tērpušies melnā krāsā no galvas līdz kājām un bruņojošies ar dažādiem tuvcīņas ieročiem. Pasākuma organizatori aizliedza video tiešraidi un viņu noziedzīgo darbību fotogrāfijas, un agresīvi izturējās pret personām, kuras mēģināja filmēt. Kā ziņots, vienam gājiena lieciniekam acīs spīdināja lāzeri un sejā tika iemests šķidrums par mēģinājumu no savas terases nofilmēt nemierus.

Par ko Tu balsotu ASV prezidenta vēlēšanās?

Nemiernieki nogāza statujas, nokrāsoja sejas un pieminekļu apgāšanai izmantoja ķēdes un lodlampas. Uz Linkolna statujas pamatnes tika uzrakstīti vārdi “Dakota 38”, atsauce uz 38 Dakotas cilts pārstāvjiem, kurus Linkolns apstiprināja pakārt pēc vardarbīga konflikta ar balto kolonistu Minesotā.

Pulksten 21 viņiem izdevās nojaukt Rūzvelta statuju ar nosaukumu “Teodors Rūzvelts, azartiskais braucējs”. Pēc vairākām minūtēm viņi nogāza Linkolna statuju.

Pēc statuju nogāšanas viņi devās tālāk veikt vandālismu, izsitot Oregonas Vēstures biedrības logus un pēc tam to pašu darot Portlendas štata universitātes pilsētiņas policijas birojam.

Žurnālists Endijs Ngo aprakstīja protestus un dalījās ar video, kas tika uzņemts pasākumā svētdienas vakarā –

Kā ziņo OregonLive, policija pasludināja demonstrācijas par nekārtībām un lika nemierniekiem izklīst, tomēr tieši neiejaucās. Policija paziņoja, ka visi, kas iesaistīti “noziedzīgā rīcībā, ieskaitot vandālismu”, tiks arestēti.

Pūļi neizklīda, līdz policijas auto pārpludināja apkārtni un virsnieki taktiskajā aprīkojumā sāka arestēt cilvēkus.

Prezidents Donalds Tramps pirmdien aicināja likumsargus rīkoties un “koncentrēt enerģiju uz grupu ANTIFA“.

Jūnijā nemiernieki Portlendā gāza gandrīz 100 gadus vecu Džordža Vašingtona statuju, uz statujas uzgleznojot vārdus “BLM-Black Lives Matter” un “genocīda kolonists”.

Avots

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment