Saturday, October 31, 2020
Trending News

ASV gubernatore izmanto viltus datus, lai uzspiestu obligātas sejas maskas

Kanzasas gubernatore Laura Kellija tiek asi nosodīta pēc tam, kad viņa padotais tika pieķerts, izmantojot viltotu diagrammu, lai pamatotu obligātu sejas masku lietošanu.

Kanzasas Veselības un vides departamenta sekretārs Lee Norman pagājušajā nedēļā plašsaziņas līdzekļus iepazīstināja ar koronavīrusa diagrammu, lai uzsvērtu ka Kanzasas štats ir viens no tiem, kas ievēro obligātu masku nēsāšānu, un demonstrēja salīdzinoši arī citus štatus, kuros netiek uzlikta obligāta masku nēsāšanas prasība – ziņo The Sentinel.

Normans apgalvoja, ka štati, kas uzlikuši par pienākumu visiem nēsāt maskas, “uzvar cīņā”, bet štati, kas nav nav ieviesuši obligātu sejas masku nēsāšanu zaudē.

“Visi vīrusa situācijas uzlabojumi nāk no tiem štatiem, kuros valkā maskas,” sacīja Normans, ziņoja The Sentinel.

Tomēr Normana apgalvojums izrādījās patiess tikai tāpēc, ka viņš manipulēja ar sagatavoto diagrammu, lai radītu ilūziju, ka štati, kuri seko maskas mandātam, veiksmīgi novērš koronavīrusu.

No The Washington Examiner:

Normans izmantoja asi ar diapazonu no 15 līdz 25, lai aprakstītu jauno gadījumu skaitu štatos, kur maskas ir obligātas, bet izmantoja citu diapazonu no 4 līdz 14, lai aprakstītu jauno vīrusa gadījumu skaitu štatos, kur maskas nav jānēsā.  Tādā veidā viņš lika domāt, ka štati kuriem nav ieviestas obligātas maskas ir vairāk jaunu inficēšanās gadījumu. Kad abas datu kopas ievieto diagrammā ar vienādu asi, izrādās tieši otrādi - apgabaliem bez pienākuma obligāti nēsāt maskas ir mazāk jaunu koronavīrusa gadījumu nekā apgabaliem, kur maskas likts nēsāt obligāti.
Vai sejas maska aizsargā no Covid-19?

Sākot ar pagājušo nedēļu lielākā daļa Kanzasas apgabalu – 90 no 105 apgabaliem – noraidīja gubernatora priekšlikumu visiem nēsāt maskas.

Kopumā mazāk nekā 1% Kanzasas štata iedzīvotāju veiktie COVID-19 testi ir pozitīvi.

Kanzasas republikāņi izsaka savu neapmierinātību par pārredzamības trūkumu no gubernatores administrācijas puses.

Gubernatore Kellija un viņas administrācija atkal ir iegāzusi Kanzasu, taču manipulēšana ar datiem, lai apzināti maldinātu visu štatu un uzspiestu obligātās sejas maskas ir zemiska rīcība –

sacīja republikānis Kansas House Majority vadītājs Dan Hawkins, intervijā The Sentinel.

“Desmitiem tūkstošu Kanzasas iedzīvotāji ir zaudējuši savu darbu un biznesu, jo tieši gubernatore Kellija ieviesa agresīvus brīvību ierobežojumus, reaģējot uz COVID pandēmiju. Viņas štata iedzīvotāji šobrīd cīnās, lai savilktu kopā galus būtu pelnījuši zināt patiesību. Sabiedrības vēlētai amatpersonai ir nosodāmi apzināti manipulēt ar skaitļiem, lai tīši izplatītu dezinformāciju, “viņš turpināja. “Kellijas administrācija ir zaudējusi visu uzticību.”

Jau rakstījām iepriekš, ka pasaules vadošie epidemiologi neiesaka nēsāt maskas, jo tās neaizsargā no vīrusa, tās nedarbojas. To arī apliecina Kanzas štata vadības diagramma, ja vien viņi to necenstos viltot.

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment