ASV prezidents gatavo triecienu cenzūrai sociālajos tīklos

Paredzams, ka prezidents Donalds Tramps jau ceturtdien parakstīs pavēli, kas ierobežos sociālo mediju uzņēmu cenzūru, pastāstīja Baltā nama preses sekretāre Kaila Makenanija (Kaileigh McEnany).

Paziņojums atdzīvināja sociālo tīklu industrijā pastāvošās bailes, ka Trampa administrācija grozīs 1996. gadā pieņemtos likumus, kas aizsargā tiešsaistes (online) uzņēmumus no tiesas prāvām.

Līdzšinējie likumi ir palīdzējuši tehnoloģiju milžiem nopelnīt daudzus miljardus dolāru no lietotāju tweetiem, ziņojumiem, laikiem, fotoattēliem un video ar ierobežotu juridisko atbildību, vienlaikus dodot viņiem plašu rīcības brīvību noņemt saturu, kuru viņi uzskata par “nepareizu”. Trumps un viņa atbalstītāji apgalvo, ka viņi ļaunprātīgi izmanto šo varu.

Šīs platformas uzvedas kā pasaules naba, lai arī patiesībā viņi ir tikai telpa lietotāju pieredzes atspoguļošanai”

trešdienas vakarā sacīja Baltā nama administrācijas amatpersona, kas pārzina šo jautājumu.

Rīkojums, tiek raksturots kā plašs un augsta līmeņa. Tas risinās esošo problēmu, ka tiešsaistes platformas krāpj cilvēkus, izvēloties, kuru saturu atļaut un kuru bloķēt. Tā vietā, viņiem būtu jābūt politiski neitrāliem.

Tomēr jebkurš mēģinājums uzbrukt sociālajiem portāliem, izmantojot noteikumus, var saskarties ar nopietniem šķēršļiem. Paša prezidenta regulatori līdz šim bija izrādījuši nelielu interesi attiecībā uz tvītu un Facebook ziņu rūpīgu pārbaudi.

Federālās tiesas jau trešdienas rītā ir nolēmušas, ka sociālo mediju uzņēmumi ir privātas organizācijas, kurām esot likumīgas tiesības cenzēt saturu savās vietnēs.

Trumps un viņa atbalstītāji ir ķērušies pie Twitter, jo sociālais tīkls otrdien pirmo reizi cenzēja dažus viņa tvītus ar faktu pārbaudes paziņojumu.

Prezidents trešdien solija, ka tam būs “nopietnas sekas”.

“Lielās sociālot tīklu kompānijas dara visu, kas viņu spēkos, lai cenzētu saturu pirms 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanām. Ja tas notiks, mums vairs nebūs mūsu brīvības,” Tramps rasktīja tviterī saviem 80 miljoniem sekotāju, “Es nekad neļaušu tam notikt! Viņi 2016. gadā smagi centās un zaudēja. Tagad viņi kļūst jau absolūti TRAKI. Sekojiet līdzi notikumu gaitai !!!”

Trešdienas agrā rītā Tramps apsolīja “stingri regulēt” aizspriedumainus sociālo mediju uzņēmumus vai pat “slēgt tos”.

Tikmēr demokrāti sūdzās par pretējo, ka Twitter ir pārāk lēni reaģējis uz prezidenta uzbrūkošiem, neprecīziem tvītiem, tostarp viņa nesenajiem aizrādījumiem, ka slepkavībā var būt vainīgs MSNBC raidījuma vadītājs Džo Skarboro.

Pat Facebook vadītājs Mark Zuckerberg ir atzinis Fox News trešdien publiskotā intervijā, ka sociālo mediju kompānijām “nevajadzētu būt arbitram par visu, ko cilvēki saka sociālajos tīklos, nevjadzētu būt par patiesības šķīrējtiesnesi”. Tomēr Zuckerberg izteica skepsi par prezidenta draudiem “stingri regulēt” sociālo mediju uzņēmumus vai pat “slēgt tos”, ja viņi “apklusina konservatīvās balsis”. Paskatieties zemāk video, cik sabijusies seja FaceBook vadītājam Zuckerbergam komentējot šo pagrieziena punktu.

Tulkots no šī Politico raksta.

Šeit pieejams Trampa administrācijas sagatavotais dokumenta projekts (pdf) par sociālo mediju cenzūras ierobežošanu. Zemāk video angļu valodā no maintream medija CBS:

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment