ASV prezidents paziņo par attiecību izbeigšanu ar PVO

Prezidents Donalds Trumps piektdien paziņoja, ka Amerikas Savienotās Valstis pārtrauks attiecības ar Pasaules Veselības organizāciju.

Jāatzīmē, cik pretrunīgi paziņojumi no Ziemeļamierikas, jo Kanāda paziņoja, ka piešķirs PVO gandrīz $800 miljonus. Tas parāda, cik atšķirīga ir abu valstu politika un pārvaldība. Ir nopietnas bažas, ka Kanādas vara ir cieši saistīta ar Deep State.

“Ķīnai ir pilnīga kontrole pār Pasaules Veselības organizāciju, neskatoties uz to, ka tā maksā tikai 40 miljonus USD gadā, salīdzinot ar to, ko maksā Amerikas Savienotās Valstis, kas ir aptuveni 450 miljoni USD gadā,” Baltā nama rožu dārzā preses konferencē sacīja ASV prezidents.

“Pasaulei ir vajadzīgas atbildes par vīrusu no Ķīnas. Ir vajadzīgs caurspīdīgums. Kāpēc Ķīna ierobežoja inficēto cilvēku kustību no Uhaņas tikai uz visām citām Ķīnas pilsētām?” viņš vaicāja. “Vīruss netika līdz Pekinai, tas nekur citur nebija, bet Ķīna ļāva ar vīrusu inficētajiem brīvi ceļot pa visu pasauli, ieskaitot Eiropu un Amerikas Savienotās Valstis.”

Tramps atkārtoti kritizē PVO reakciju uz koronavīrusu, kas ASV ir skāris vairāk nekā jebkuru cita valsti,. Viņš ir apgalvojis, ka PVO ir “orientēta uz Ķīnu” un vaino aģentūru par ieteikumiem pret Ķīnas ceļošanas aizliegumiem jau slimības uzliesmojuma sākumā.

Par laimi mani tas nepārliecināja un mēs pārtraucām ceļojumus no Ķīnas, glābjot neizsakāmo dzīvību skaitu,

Tramps paziņoja jau 14. aprīlī.

PVO ir aizstāvējusi savu sākotnējo rīcību saistībā ar koronavīrusa pandēmiju, sakot, ka tā pasaules līderiem devusi pietiekami daudz laika, lai rīkotios jau agrīnā uzliesmojuma laikā.

PVO ir aizstāvējusi arī Ķīnu, jau februārī sakot, ka valsts reakcija uz vīrusu bija uzlabojums no iepriekšējiem uzliesmojumiem, piemēram, pret SARS.

Šā mēneša sākumā Tramps draudēja neatgriezeniski pārtraukt PVO finansējumu ASV. Vēstulē viņš sacīja, ka, ja PVO “tuvāko 30 dienu laikā neapņemas veikt būtiskus uzlabojumus, es uz laiku iesaldēšu Amerikas Savienoto Valstu finansējumu Pasaules Veselības organizācijai un pārskatīšu mūsu dalību šajā organizācijā”.

Piektdien Tramps sacīja, ka PVO

nav veikusi pieprasīto ļoti nepieciešamo reformu, un ASV šodien pārtrauks mūsu attiecības ar Pasaules Veselības organizāciju un novirzīs šos līdzekļus uz citām pasaules valstīm, lai risinātu steidzamas globālās sabiedrības veselības vajadzības.

PVO finansējumu piešķir divu gadu budžeta ciklos. Par 2018. un 2019. gada finansēšanas ciklu ASV samaksāja USD 237 miljonus nepieciešamo novērtējumu, kā arī 656 miljonus USD brīvprātīgās iemaksās, kas vidēji bija USD 446 miljoni gadā un bija aptuveni 14,67% no tā kopējā budžeta, sacīja PVO pārstāvis Tarik Jasarevic.

Nav precīzi skaidrs, kādu mehānismu Tramps plāno izmantot, lai pārtrauktu PVO finansējumu, no kura lielu daļu piešķir Kongress. Parasti prezidentam nav pilnvaru vienpusēji novirzīt kongresa finansējumu.

Džordžtaunas universitātes O’Neill Nacionālo un globālo veselības tiesību institūta profesors un fakultātes direktors Lawrence Gostin tviterī piektdien sacīja, ka Trumpa gājiens ir “nelikumīgs”, jo finansējuma piesaistīšanai nepieciešams Kongress, kurš jau ir atļāvis finansējumu.

Pēc ASV finansējuma pārtraukšanas nākamais lielākais PVO sponsors ir Geitsu ģimenes fonds, faktiski vienam cilvēkam ar visiem zināmu ieinteresētību vakcīnu izplatībā ir milzīga ietekme PVO. Būtu jāsaprot, vai tas nav kliedzošs interešu konflikts, kas var radīt smagas sekas.

PVO janvāra vidū sāka izsaukt trauksmi par uzliesmojumu Ķīnā. PVO amatpersonas 11. martā uzliesmojumu pasludināja par pandēmiju, kad visā pasaulē bija tikai 121 000 gadījumu. Tagad vīruss visā pasaulē ir inficējis vairāk nekā 5,8 miljonus cilvēku, tai skaitā vairāk nekā 1,73 miljonus ASV, liecina Džona Hopkinsa universitātes apkopotie dati.

Informācijas avots.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment