Trending News

ASV slimo 4 reiz vairāk, kā pirms gada bez šprices

Aplūkosim, ko raksta lielie mediji par situāciju ASV. Tātad yahoo salīdzina šī gada Darba dienas statistiku ar pagājušo gadu – tie ir Labour day svētki, līdzīgi kā mums 1.maijs.

Un tas atrod, ka šobrīd ikdienas vīrusa gadījumu skaits šajā nedēļā pēc attiecīgā pasākuma ir 4 reizes lielāks, kā tas bija pagājušā gadā šai pašā laikā. Mirstība šobrīd ir divas reizes liekāka, kāda tā bija šai laikā pirms gada. Tie ir dati no Hopkinsa Universitātes.

Tālāk minēti oficiālie cipari – kopš plāndēmijas sākuma ASV ir reģistrēti 40 miljoni kovid ‘gadījumu’ un no tiem 4 miljoni tikai pagājušā mēnesī.

Veselības ierēdņi tajā vaino, protams, Delta variantu. 316% saslimstības palielinājums salīdzinot ar pagājušo gadu esot panākts arī tāpēc, ka daudzi atsakās švakcinēties.

Arī slimnīcās nonākušo skaits ir par 157% lielāks, kā pirms gada. Līdz ar to, tās tuvojas kritiskai robežai un personāls esot izkāmējis un novājējis. Īpaši tas attiecas uz intensīvās terapijas nodaļām, kur ārstiem drīz vajadzēšot pieņemt dzīvību izšķirošus lēmumus.

Dakters Fauči, kurš nemitīgi melo Kongresam, atkal pielej eļļu ugunī – mēs esam tuvu, viņš brīdina. Drīz nāksies pieņemt ļoti smagus lēmumus.

CDC direktore Rochelle Walensky ir brīdinājusi nešpricētos amerikāņus nedoties ceļojumos, kā arī iesaka lietot maskas sašpricētiem, vienlaicīgi pavēstot, ka straujā vīrusa izplatība vispār jau apdraudot arī viņus.

Tātad slimnīcas ir pārpildītas, personāls ir noguris – tuvojas krahs. Bet atcerēsimies kādu lietu – pagājušā gadā tās pašas māsiņas un ārsti, kuri cīnījās ar briesmīgo vīrusu, tika slavināti kā varoņi – kad nebija švakcīnas. Tagad viņus masveidā atlaiž no darba, ja viņi atsakās no tās. Kuras pandēmijas laikā tā notiek, ka no darba tiek atlaisti profesionāļi, lai pēc tam vaimanātu par viņu trūkumu?

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Bet pati galvenā atšķirība starp pagājušo gadu ASV un arī visur citur pasaulē, kur šobrīd ir daudz sliktāk ir tā ,ka toreiz nebija švakcīnu, bet tagad tās ir. ASV to saņēmuši jau lielākā daļa, ja tic oficiāliem datiem, tie esot 53%, kuri ir pilnībā špricēti  – pie tam tas ir tikai pagaidām, ja ņem vērā Izraēlas pieredzi, kur jādabū vēl trešā.

Tātad pieņemot to, ka puse valsts ir nošpricēta, situācija ir vairākas reizes sliktāka, kā tas bija pirms gada bez nekādām špricēm. Un rudens tikai sākas.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Vai tad kovids ir vai nav?

    septembris 10, 2021
  • Man jāsāk uztraukties? Foliju es pirkšu rīt,šodien nav naudas.

    septembris 10, 2021
  • Pa tv ir katras stundas sākumā.bet dzīvē?

    septembris 13, 2021

Leave A Comment