Thursday, July 2, 2020
Trending News

Atklājas, ka raidījums Panorāma izplata viltus ziņas

LTV1 raidījumā “Panorāma” 02.06.2020 tika pārraidīts sižets “Saņem pat nāves draudus”, kas paudis nepatiesu informāciju . LTV Panorāma sižetā sižetā stāstīja, ka esot 6 gadus vecs zēns miris kādā Vācijas sirds klīnikā no difterijas, jo neesot bijis vakcinēts. Sazinoties ar šīs Vācijas klīnikas administrāciju izrādās šāds notikums par nevakcinēta sešgadīga zēna nāvi difterijas radīto komplikāciju dēļ nemaz nav patiess. Vēl vairāk Panorāma ziņoja, ka “ārste K. Pitkeviča pašlaik ir atvaļinājumā”. Izrādās Kristīne Pitkeviča konkrētajā klīnikā vairs nemaz nestrādā.

Pazīstamās FB lapas "Vakcīnrealitāte" veidotāja Kristīna Duņeca  sazinājās ar Panorāmas sižetā pieminēto Vācijas sirds klīniku, kura savā atbildē apgalvo pretējo:
1. Stāstam par puisēna nāvi nav saistības ar Vācijas sirds klīniku
2. Kristīne Petkeviča vairs nestrādā Vācijas sirds klīnikā.

Skat. ekrānšāviņu Nr.1.

Veidojot konkrēto video, Aija Kinca pārkāpusi žurnālistikas principus un par K. Pitkevičas teiktā patiesumu, pēc satura spriežot, nav pārliecinājusies. Savam vienīgajam avotam – K. Pitkevičai – viņa uzticējās uz vārda, un šo emocionālo vēstījumu nekritiski nodeva visiem Panorāmas skatītājiem.

Aija Kinca nesazinās ne ar attiecīgo klīniku – “Charite” Berlīnes Sirdscentru, kur K. Pitkeviča it kā strādājot, ne ar kādu no minētajiem anestezioloģes kolēģiem, kuri it kā ziņojuši par sešgadīgā pacienta nāvi. Veidotais materiāls par Kristīnes Pitkevičas pieredzi tiek prezentēts “prime-time” jeb kā viena no dienas svarīgākajām aktualitātēm. Taču sižeta saturs izrādās viltus ziņa.

Tāpat arī A. Kinca nav pacentusies izmantot mūsdienu tehnoloģijas, lai sarunā ar kādu no Vācijā strādājošajiem žurnālistiem pārliecinātos par notikušo, jo

ja gadījums ar sešgadīgo zēnu būtu īsts nevis izdomāts, tam noteikti būtu jāaplido visi Vācijas “mainstream” mediji.

Sižetu, kurš satur viltus ziņas iespējams apskatīt šeit:

K. Pitkeviča sižetā norāda, ka pēc savas publikācijas saņēmusi “nāves draudus”, tomēr to apstiprinošs ekrānšāviņš neparādās. Tiek rādīta tikai vēstule, kur kāds “Facebook” lietotājs vēl ļaunu viņas potenciālajiem bērniem, taču ne nāvi.

Kāpēc tik ciniski tiek maldināts sabiedriskās televīzijas skatītājs – raidījumā Panorāma?

Vācijas medijos atrodams tikai stāsts, kur kāds sešus gadus vecs zēns nomira 2019. gada nogalē, bet nevis no difterijas, bet no elektriskā strāvas trieciena.

Par tik neprofesionālu darbu (par ko viņa saņem atalgojumu no mūsu visu nodokļiem) korespondentei Aijai Kincai un arī “Panorāma” producentei, kas pieļāvusi šāda sižeta nonākšanu ēterā, pienākas vismaz rājiens.

Nosūtīta vēstule arī LTV valdes loceklim Ivaram Priedem (ekrānšāviņš Nr.2), gaidīsim atbildi.

Tikmēr skandalozais ieraksts no K. Pitkevičas “Facebook” profila pazudis, tur paliekot vairs tikai zemenēm. Neparādās arī iepriekš uzrādītā darba vieta. Ja šī daktere atļaujas izteikt skaļus nepierādāmus apgalvojumus, ka zēns ar difteriju saslimis, jo nav bijis vakcinēts, tad viņai ir jābūt gatavai sniegt atbildi uz šiem argumentiem un likt savus pierādījumus galdā!

“Vakcīnrealitāte Latvijā” šā gada 1. jūnija publikācijā jau rakstīja, ka teksts par bērna nāvi (to var izlasīt ekrānšāviņos komentāros pie tās dienas raksta) un nevakcinēšanu izskatās nevis ārsta, bet profesionāla tekstu autora veidots. K. Pitkevičas izteiksmes veids intervijā “Panorāmas” sižetā un viņas rakstītajos komentāros “Facebook” (ekrānšāviņi Nr. 3) neliecina, ka viņa būtu varējusi uzrakstīt tik sakarīgi, literāri un gramatiski pareizi veidotu stāstu.

Panorāmas sižetā LTV darbiniece aizstāv Kristīni Pitkeviču kā tādu, kas būtu bijusi gatava “dialogam ar vakcinācijas pretiniekiem”. Kristīne Duņeca uzsver, ka “Vakcīnrealitāte Latvijā” nav pret konkrētiem cilvēkiem un viņu uzskatiem. “Vakcīnrealitāte Latvijā” ir pret meliem, maldināšanu, manipulēšanu, savtīgiem nolūkiem un neracionālu baiļu sēšanu cilvēkos. Vakcīnrealitātes mērkis ir noskaidrot īsto realitāti, kāda tā ir, lai ikvienai mammai un ikvienam tētim būtu pieejama informācija latviešu valodā par to, kāda veida, sastāva un iedarbības medikamenti patiesībā tiek injicēti viņu bērniem un kādos veidos, ar kādām PR kampaņām viņi tiek biedēti un mānīti.

Informācijas avots – Vakcīnrealitāte

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Nebija šaubu ka tā tas visu laiku arī ir bijis. Kā tad savādāk dezinformēt cilvēkus ? Īstu sēju visām medijam mēs tagad redzam, kad viņi visi vienā balsī saka bļaut par koronavīrusu un ne par ko citu. 100% meļu un baiļu mašīna bez nekādas taisnības vai godīguma.

    June 23, 2020

Leave A Comment