Trending News

Austrālijā drakoniski ierobežojumi: policisti var ielauzties mājās, izsist automašīnu logus

Austrālijas otrā lielākā pilsēta ir devusi policijai pilnvaras iekļūt privātmājās, bez ordera un atļauju veikt kratīšanu bez tiesas. Joprojām baznīcas ir slēgtas un turpinās lokdauna režīms, pēc tam, kad politiķi pasludināja “ārkārtas stāvokli”, reaģējot uz koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu un inficēto skaita pieaugumu.

3. augustā, Viktorijas štata policijas galvenais komisārs Shane Patton neatvainojās par nodarījumiem, viņš paskaidroja, ka

dažos gadījumos policisti izsita automašīnu logus tāpēc, ka cilvēki automašīnās nesadarbojās ar policiju vai neievēroja jaunieviestās veselības vadlīnijas.

“Pēdējās nedēļas laikā vismaz trīs vai četras reizes mums vajadzēja izsist automašīnu logus un izvilkt cilvēkus no transportlīdzekļa, lai viņi varētu sniegt savu informāciju, jo viņi mums neteica kurp viņi dodas, un viņi neievēroja galvenā veselības inspektora vadlīnijas, viņi nesniedza savu vārdu un adresi, ”sacīja policijas priekšnieks.

“Šis ir viss lielākais darbs, lielākā apņemšanās, kāda mums šobrīd ir, Viktorijas policijai galvenā veselības inspektora vadlīniju izpilde ir šobrīd svarīgākais uzdevums,” Patton teica, skaidrojot policijas lomu jaunā lokdauna režīma ieviešanā.

Jaunie lokdauna noteikumi Viktorijas štata galvaspilsētā ir Melburnā ir šādi:

  • Policija drīkst ienākt privātmājās bez īpašnieka atļaujas un bez atļaujas veikt “pārbaudi uz vietas”
  • komandantstunda neļauj cilvēkiem atstāt savas mājas laikā no plkst. 20:00 līdz 5:00, izņemot “darba un būtiskas veselības aprūpes vai drošības apsvērumu dēļ”
  • Pārējā dienas laikā cilvēki drīkst atstāt savas mājas tikai, lai iepirktu pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, saņemtu veselības aprūpi vai aprūpēt kādu citu vai doties uz darbu
  • Baznīcas ir slēgtas, izņemot bērēs, un tās ir atļauts apmeklēt ne vairāk kā 10 cilvēkiem
  • Skolas ir slēgtas, izņemot dažus izņēmumus
  • Sejas maskas ir obligātas visur ārpus mājas, pat atklātās vietās, kad cilvēks ir viens
  • Neviens nedrīkst doties ciemos, izņemot veselības aprūpes gadījumos. Štata pašvaldība pieļauj izņēmumu, ja apmeklē savu partneri vai vecākus
  • Cilvēki drīkst pulcēties sabiedrībā tikai ar vienu ģimenei nepiederošu personu

Tiem, kas pārkāpj noteikumus, tiek piemērota naudas sodi, tai skaitā 200 USD naudas sods uz vietas par “sejas aizsega nenēsāšanu bez likumīga attaisnojuma”, USD 1,652 naudas sods tiem, kas pārkāpj “palikt mājās” rīkojumu un gandrīz USD 5000 naudas sods tiem, kas ir pozitīvi pārbaudīti ar koronavīrusu un pārkāpj karantīnas noteikumus. Atkārtota likumpārkāpuma gadījumā naudas sodus var ievērojami paaugstināt.

Video redzams kā Viktorijas štata policija, rīkojas pret indivīdu par maskas nenēsāšanu. Video ir kļuvis populārs internetā ar miljoniem skatījumu tiešsaistē un vairākām video versijām, kuras tikušas izdzēstas no dažādām sociālo mediju platformām.

Drastisko likumu ieviešanu mudināja “671 jaunskoronavīrusa gadījums” un “vēl septiņi nāves gadījumi”. Tātad šādus rupjus cilvēktiesību ierobežojumus pieņema, kad inficēto skaits pieauga par 0,0027% no kopējā iedzīvotāju skaita, bet nāves gadījumu skaits pieauga par 0,000028%.

Viktorijā svētdien, 26. jūlijā, pārbaudīja gandrīz 43 000 cilvēku, kas ir divreiz vairāk nekā, parastā dienā, un augstākais rezultāts, kas bija trešdien, varētu būt saistīts ar dažu dienu kavēšanos pirms rezultātu iegūšanas. Turklāt pozitīvu rezultātu procentuālā daļa, visticamāk, ir plašās kontaktu izsekošanas dēļ, kas ieviesta pēdējās nedēļās, mērķtiecīgi pārbaudot tos, kuri ir bijuši kontaktā ar citiem inficētiem cilvēkiem, 

raksta Austrālijas žurnālistsYoung.

“Tas izskatās pēc ierastas shēmas, dubultojam testēto skaitu, automātiski palielinās inficētie, ceļam medijos paniku un ir pamats politiskajam līderim ieviest izsekošanas programmu un jaunus drakoniskus ierobežojumus. ”

Kāds ir vīrusa ažiotāžas mērķis?

Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka šos drakoniskos noteikumus “nevar zinātniski pamatot”.

“Mums ir komandantstunda no pulksten 20:00 līdz 5:00, to stingri jāievēro, notiek novērošana izmantojot policijas helikopterus un starmešus. Vai vīruss ir vampīrs, kas tikai iznāk naktī? Vai arī par masku nēsāšanu: tās jāvalkā visur ārpus telpām, pat parkā, kur jūs neatrodaties tuvu nevienai citai personai. Kāpēc? Vai vīruss lec simtiem metru pa gaisu? Tas viss ir saistīts ar masu baiļu izraisīšanu un iedzīvotāju pazemošanu, pieprasot ārēju pakļaušanos”, skaidro Austrālijas baznīcas draudzes mācītājs.

“Daudzi Viktorijas iedzīvotāji ir dusmīgi un pretojas valdības noteiktajiem ierobežojumiem pret Vuhaņas vīrusu,” viņš sacīja.

“Viņi saprot, ka tas ir absurdi, pārkāpj viņu pamattiesības un tas ir neefektīvi. Es domāju, ka tad, kad būs īstais brīdis, notiks milzīgas pārmaiņas sabiedriskajā domāšanā. Vairāki cilvēki ir nolikti uz ceļiem, neierastos apstākļos, tādēļ nekas cits neatliek kā prātu un sirdi vērst pret augstāko.”

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment