Trending News

Austrālijas policiste iestājas pret režīmu

Izšķirošais brīdis katrā valstī režīmu tirānijas ieviešanai vai neieviešanai būs tas, kad vietējām spēka struktūrām nāksies izdarīt izvēli -turpināt kalpot noziedzīgam režīmam, vai apstāties un pārtraukt terorizēt savus pilsoņus. Kas strādas uz režīma noziegumiem, bet kuram ierunāsies sirdsapziņa?

Viens no drakoniskākajiem šādiem režīmiem šobrīd darbojas Austrālijā – Viktorijas štatā. Esam redzējuši, kā vietām policisti solidarizējas ar protestētājiem Francijā un Itālijā, tomēr parasti tās pēdējā laikā ir visai agresīvas sadursmes.

Tomēr šķietami visnežēlīgākajā tirānijā ir ieskanējusies arī negaidītākā saprāta balss. Tā ir Viktorijas štata policiste Krystle Mitchell, kura pirms dažām dienām nokļuva vietējā presē. Par to, ka atļāvās intervijā kādam alternatīvajam medijam paziņot, ka vairs netic režīmam, tā prasībām uzspiest negantos aizliegumus un ka līdzīgi domā arī lielākā daļa viņas kolēģu.

Mičela pavēstīja, ka Viktorijas policija vairs nav neatkarīga no valdības un ka tās prasības terorizēt iedzīvotājus ar visiem šiem aizliegumiem viņai vairs nav pieņemamas. Pēc sava sakāmā mediju šovam The Discernible Interviews viņa paziņoja vēl arī par aiziešanu no darba.

Mičela nav kaut kāda prasta policiste – viņa ir vecākais seržants ar 16 gadu stāžu. Bet viņa paziņoja, ka tas ir bijis lielu pārdomu un morāles cīņas laiks par to, kā tiek izmantota policija plāndēmijas laikā un savu vietu tajā visā, kas ir radījis viņā lielu satraukumu.

Aiz tā visa stāv vēl tas, ka visi mani draugi un kolēģi policijā, kuri strādā priekšējās līnijās arī cieš no tā, ka viņiem ir jāpiemēro šie aizliegumi un lielākā daļa no viņiem paši netic tam, ko viņiem liek darīt – saka Mičela. Piektdienas rītā viņa iesniedza atlūgumu, jo šī intervija tik un tā novestu pie atlaišanas, bet tas ir viņas apzināts solis.

Es izvēlos aiziet, jo es nevaru rast mierinājumu savai dvēselei – organizācija, kurā es tik ļoti mīlēju strādāt, tiek izmantota, mērķiem, kas rada kaitējumu Viktorijas policijas reputācijai un sabiedrībai – saka policiste. Īpaši traģiska ir bijusi policistu reakcija uz notiekošo Melburnā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Šobrīd policijas dienests ir norobežojies no viņas teiktā savā paziņojumā, kas iznāca sestdien un tajā pateikts, ka policija nekādi nesaista sevi ar viņas izteikumiem. 18 mēnešus viņi esot nenogurstoši strādājuši, lai glābtu dzīvības. Bet Mičela apgalvo, ka vismaz 200 kolēģi ir pret obligāto šprici, kamēr oficiālā nostāja ir visiem to saņemt.

Pret viņu ierosināta arī kaut kāda izmeklēšana un viss, kā jau parasti – pirmajiem runātājiem vienmēr ir grūtāk, taču cerams, ka viņas piemēram sekos arī citi, kuros beidzot ierunāsies sirdsapziņa un ne tikai Austrālijā, bet visās citās valstīs, kur noziedzīgie režīmi prasa terorizēt cilvēkus. Arī pie mums Latvijas Policijai būtu laiks sākt domāt, ko īsti viņi sargā un no kā.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment