Trending News

Austrālijas stāsts – no katorgas līdz..katorgai

1798.gada pavasarī kāds īru akmens kalējs vārdā Philip Cunningham sasniedza savu lūzuma punktu. Viņam bija atriebusies Anglijas pārvalde un viņš kopā ar 50 tūkstošiem īru patriotu ņēma rokās ieročus un uzsāka dumpi pret Anglijas tirāniju.

Tas toreiz gan izvērtās par traģēdiju – dumpinieki cerēja, ka britu armija būs novājināta, jo nesen tā bija zaudējusi ASV neatkarības karā. Tomēr dažos mēnešos dumpis tika apspiests un Anglija atkal pilnībā pārvaldīja Īriju. Loģiski, ka pirmais viņu darbs bija savaņģot atlikušos dumpiniekus un Kuningams bija viens no tiem. Viņa sods – izsūtīšana uz britu koloniju, ko toreiz sauca par Jauno Holandi. Šodien tā ir Austrālija.

Bet Kuningams bija sīksts vīrs – viņš nepadevās liktenim pat tur. Pat ceļā uz katorgu viņš kopā ar biedriem pamanījās sacelt dumpi uz kuģa, lai arī tur viņus apspieda un par to viņš dabūja 100 pērienus. Taču arī tas neapturēja šo vīru. Dažus gadus vēlāk, 1804.gadā viņš atkal savāca 300 cietumniekus un veda tos kārtējā dumpī pret britu kolonizatoriem. Toreiz britu pārvaldei nācās izsludināt ārkārtas stāvokli – pirmo reizi tās vesturē šajā kontinentā un kā redzam, tad ne pēdējo.

Ironiski ,ka Austrālijas diena katru gadu tiek svinēta 26.janvārī – tā ir diena, kad pirmo reizi Sidnejas līcī iebrauca britu flote, pacēla tur karogu un pasludināja šo par savu zemi.

Līdz ar to Austrālija svin nevis savu neatkarības dienu, vai nācijas dzimšanas dienu, bet tieši to, kad tā tika padarīta par lielāko planētas cietumu. Nu un šogad tā vienkārši atgriežas pie tā, kas tā sākotnēji kļuva. Jūs zināt šo stāstu – divas nedēļas, lai kontrolētu vīrusu kļuva par bezgalīgu totalitārismu un pilnīgu cilvēktiesību atņemšanu. Šajos 18 mēnešos Austrālijas valdība ir paveikusi sekojošo:

Pilsoņiem aizliegts atstāt valsti bez atļaujas.

Ir aizliegts atgriezties mājās no Indijas, ja tur kāds pilsonis bijis, tad viņam draudēja 5 gadi cietumā atgriežoties mājās.

Nedrīkst šķērsot štatu robežas.

Bez atļaujas nedrīkst doties tālāk par 5km no dzīvesvietas.

Melburna ir pārspējusi Ginesa rekordu lokdaunu skaitā un laikā.

Ironiski, ka Austrālijas valdības lapā ir rakstīts par kustības brīvību kā par cilvēka pamata tiesībām, bet tas viss ir atcelts, jo ir taču ‘ārprāta stāvoklis’ Tajā viņi ir izdarījuši vēl daudzas lietas, kādas varēja rādīties tikai murgos – lokdauna uzraudzībai ievesta armija, ar helikopteriem uzraudzīja veselu jaunu vīriešu futbola spēli, aizliedza runāt ar kaimiņiem, arestēja kādu sievieti stāvoklī par to, ka viņa rakstīja par protestiem, aizliedza atgriezties mājās pie vecākiem kādam trīs gadīgam bērnam, kas bija ciemojies pie vecvecākiem citā štatā, izraisīja kāda zīdaiņa nāvi, jo viņa mātei bija aizliegts doties pie mediķiem citā štatā. Protams, ka ir aizliegti protesti un pat runas par to soctīklos. Rietumu demokrātijas viena no pamata izpausmēm vienmēr ir bijušas tiesības protestēt – bet ne pret Austrālijas tirāniju, par to tagad ir cietums.

Anthony Khallouf ir viens no tiem, kas dabūjis 7 mēnešus par to, ka dalījies ar ierakstiem, kur notiks akcija – viņš ir politiskais ieslodzītais, bet par to neviena vārda Rietumu medijos, kuri vaimanā par Krieviju un Baltkrieviju. Vēl viņa noziegumos ir paša valsts štatu robežas šķērsošanā. Kaut kas tāds nebija pat vistrakākajā PSRS posmā vai nacistu Vācijā, kad cilvēku apsūdz par pārvietošanos savā valstī.

Tas, protams, neaptur protestus – bet šobrīd Austrālija ir pārvērtusies par jaunās pasaules kārtības demo modeli – tur mierīgos cilvēkus savaino ar gumijas lodēm, pūš acīs piparu gāzi tikai par to, ka viņi iziet ielās un dzied valsts himnu.

Vēl vairāk, presei ir aizliegts to visu pat filmēt un rādīt ziņās, pat gaisa telpa virs šādiem protestiem ir noslēgta un mēs tur notiekošo varam vērot tikai soctīklos, kad tur kaut ko publicē vietējie – kamēr viņiem vēl nav atslēgts internets. Un tam vispār nav bijis sakara ar vīrusu, tur nav nekādas epidēmijas pat oficiālos ciparos. Tas vienkārši ir totalitārisms un tur tagad tiek ieviests jauns likums, kas ļauj režīmam spiegot un iejaukties arī austrāliešu privātajos datos, e-pastos un soctīklu kontos. Un par to pat viņi nezinās un netiks brīdināti. Nav vajadzīgs par tiesas orderis.

Citiem vārdiem sakot, Austrālijā vairs nav cilvēktiesību – nevienas no tām, kas uzskatāmas par pamata lietām – ne pārvietošanās, ne protestu, ne privātuma, ne tiesību – nav vairs nekā. Un tas prasīja tikai 18 mēnešus. Loģiski, ka nākamais solis būs vienkārši atspertas durvis un policija ar šprici.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tā izskatās jaunā pasaules kārtība, Resets un viss tas, par ko brīdināja tas pats Deivids Aiks pirms desmitiem gadu, par ko sākām nojaust mēs pārējie, kad sākās šī plāndēmija un ko joprojām nespēj apjēgt lielākā daļa guļošo. Kas apturēs režīmus izdarīt to pašu visur citur? Pie mums jau ir gandrīz policejiska valsts, ir ļoti maz iespēju protestēt, sodi ir vājprātīgi, cilvēkus lauž pagaidām ‘brīvprātīgi’, bet jau pa atsevišķām profesijām ir atklāts terors un kur tad tas viss apstāsies?

Varbūt tā būs Krievija, varbūt tā būs Amerika ar viņu ieročiem mājas. Austrālijā, starp citu, pirms visa šī bija intensīva ieroču kriminalizācija un atņemšana. Viņi toreiz jau zināja, kam gatavojas, tāpēc vajadzēja tos atņemt un to pašu Džo administrācija ar liberāļu bandu grib izdarīt arī štatos, citādi vakcinatori nevar vazāties pa mājām, var dabūt ar Koltu.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment