Trending News

Austrālijas valdība apturējusi Covid-19 vakcīnas izplatīšanu

Austrālija atteikusies no daudzsološās pašmāju izstrādātās versijas koronavīrusa vakcīnai pēc tam, kad izmēģinājuma dalībniekiem uzrādījušies viltus HIV pozitīvi rezultāti.

Jebkuras vakcīnas izstrāde līdz šim ir prasījusi vairākus gadus rūpīgu pētījumu, taču Covid-19 ir licis zinātniekiem visā pasaulē sacensties, lai atrastu efektīvu ārstēšanu. Tas daudziem ekspertiem un profesionāļiem visā pasaulē licis izteikt bažas par vakcīnas drošību attiecībā uz īstermiņa un, jo īpaši, ilgtermiņa blaknēm.

Klīniskie pētījumi par vakcīnu Covid-19, ko Austrālijas Kvīnslendas universitāte izstrādāja sadarbībā ar biotehnoloģiju uzņēmumu CSL, ir atcelti pēc tam, kad dalībniekiem uzrādījās kļūdaini pozitīvi HIV testa rezultāti.

Vakcinācija bija būtiskākā Austrālijas pandēmijas apkarošanas stratēģijas daļa, un valdība bija parakstījusi līgumu par 51 miljona devu iegādi. Biotehnoloģiju gigants CSL, kas strādāja kopā ar universitātes komandu Kvīnslendā, ir uzstājis, ka vakcīna ir ļoti droša.

Pirmās fāzes klīniskie pētījumi, kuros piedalījās 216 cilvēki, sākās jūlijā. Otrais un trešais posms ir atcelts. Kvīnslendas universitātes vakcīna bija viena no četrām iespējamām koronavīrusa ārstēšanas metodēm, ko Austrālijas valdība nodrošināja iespējamai lietošanai nākamajā gadā, tostarp Oksfordas universitātes – AstraZeneca zāles.

Pēc šīs vakcīnas dažiem dalībniekiem uzrādījās kļūdaini pozitīvi HIV testa rezultāti.

Pētnieki ir uzsvēruši, ka ārstēšana ir nekaitīga un nepakļauj pacientus slimību riskam: “HIV olbaltumvielas nerada risku inficēt brīvprātīgos ar šo vīrusu. Bet skava izraisīja lielāku antivielu ražošanu, un HIV testi tās uzrādīja”.

Šādi gadījumi vairo jau tā lielo neuzticību Covid vakcīnām. mRNA vakcīna, kas tiks izplatīta Eiropas Savienībā ir jauna, eksperimentāla un ir pirmā vakcīna, kas iejauksies cilvēka DNS. Zinātnieki visā pasaulē un arī Latvijā uzsver, ka šobrīd ir daudz informācijas par šīs vakcīnas efektivitāti, bet nav pietiekami pētījumi par šīs vakcīnas drošību.

Eksperti norāda, ka atšķirībā no mums pazīstamo vakcīnu blaknēm šīs RNA vakcīnas iespējamās blaknes varētu būt ilgtermiņa un neatgriezeniskas kā tas ir ar jebkuriem DNS bojājumiem. "Covid vakcīnas varbūt ir efektīvas, bet nav pienācigi pārbaudītas uz drošību" – uzsver arī Rīgas Stradiņu Universitātes, infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna.

Mēs pieļaujam, ka šī vakcīna, kas saskaņā ar rakstā minēto izraisa HIV, patiesībā gluži vienkārši izraisa cilvēka organisma imūndeficītu. Arī gadiem ilgi oficiālo struktūru uzturētais HIV tēls varētu nebūt patiess. HIV esot vīruss, kas izraisa imūndeficītu (jeb AIDS), taču ir atsevišķu zinātnieku viedokļi, ka šāds vīruss nemaz nav izdalīts (tieši tāpat kā Covid-19). Tests uz HIV nevis atrod vīrusu, bet gan nosaka imūndeficītu, taču imūndeficītu var izraisīt dažādi faktori – slimība vai organismam kaitīgs dzīvesveids.

Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment