Trending News

Baidena vēža labdarības organizācija izmaksā miljonus savai vadībai

2020.gada ASV prezidenta vēlēšanu demokrātu kandidāta Džo Baidena vēža labdarības organizācija, kuru bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens nodibināja pirms diviem gadiem pēc aiziešanas no Baltā nama, gandrīz divas trešdaļas no sava budžeta iztērēja personāla kompensācijām un menedžmenta izmaksām.

Bezpeļņas vēža iniciatīva Biden Cancer Initiative, kas atbalsta vēža profilaksi un izpēti, palielināja vadītājiem lielās algas, teikts Vašingtonas Free Beacon ziņojumā. Organizācijas prezidentam Gregam Saimonam 2017. gadā izmaksāja USD 224 539, bet 2018. gadā jau USD 429 850.

Biden Cancer Initiative algas veidoja gandrīz 65% no kopējiem izdevumiem.

Organizācija divu gadu laikā, kad tā darbojās, savāca un iztērēja 4,8 miljonus dolāru, un vairāk nekā 3 miljoni dolāru no šīs summas tika izmaksāti algām, kompensācijām un pabalstiem – saskaņā ar 2017. un 2018. gada nodokļu atskaitēm. Baidena vēža labdarības organizācija iztērēja 1,7 miljonus dolāru citiem izdevumiem, tai skaitā 740 000 dolāru konferencēm, konvencijām un sanāksmēm.

Charity Navigator, vietne, kas novērtē labdarības organizācijas efektivitāti, paziņoja, ka

labdarības organizācijas kuras, iztērējot mazāk nekā vienu trešdaļu sava budžeta programmas izdevumiem, vienkārši neatbilst savai misijai un mērķiem.

Daudzi vadītāji, kuriem Baidena vēža iniciatīvā tika samaksāti sešciparu atlīdzības, iepriekš strādāja Obamas administrācijas programmā “Cancer Moonshot”, kas tika izveidota, lai “paātrinātu vēža izpēti” un “mērķis ir padarīt vairāk pieejamu terapiju lielākam skaitam pacientu, vienlaikus uzlabojot arī vēža novēršanu un to atklāšanu agrīnā stadijā. “

Ziņojumā tiek apšaubīts, vai demokrātu prezidenta amata kandidātu organizācija “ļāva biedriem gūt labumu no Baidena”.

Baidena organizācijas misija bija –

attīstīt un virzīt risinājumu ieviešanu, lai paātrinātu vēža profilakses, atklāšanas, diagnostikas, izpētes un aprūpes progresu un samazinātu mirstību no vēža.

Baidens un viņa sieva Džila pameta organizācijas valdi 2019. gada aprīlī, lai izvairītos no interešu konflikta, kad viņš gatavojās sākt savu prezidenta kampaņu. Baidena vēža iniciatīva pēkšņi tika izbeigta 2019. gada 11. jūlijā.

“Šodien mēs pārtraucam aktivitātes, ņemot vērā mūsu unikālos apstākļus. Mēs personīgi esam apņēmušies nospraust šo cēloni, taču šajā laikā mums būs jāpārtrauc centieni,” sacīja Greidens Simons, Baidena vēža iniciatīvas prezidents. “Mēs pateicamies sabiedrībai par neticamo reakciju uz mūsu misiju uzlabot dzīvi vēža pacientiem un uzlabot rezultātus visiem pacientiem nākamajās paaudzēs.”

Fortune 2019. gada jūlijā ziņoja, ka “bezpeļņas organizācijai bija grūtības saglabāt ziedojumu piesaisti “bez Baidenu iesaistīšanās”. Turklāt Baidena sabiedroto un ar veselības aprūpi saistīto uzņēmumu rīcība, palīdzot fonda darbībai, ir radījuši jautājumus par viņu patiesajām interesēm, ja Baidens uzvarētu prezidenta vēlēšanās.”

Pagājušā gada jūnija Associated Press ziņojumā tika brīdināts par iespējamu lobēšanu, kas saistīta ar Baidena ciešo saikni ar veselības aprūpes uzņēmumiem. “Bezpeļņas organizācijas paļaušanās uz veselības aprūpes nozares partneriem rada bažas.”

Vairākus veselības aprūpes uzņēmumus Baidens aktīvi virzīja, kamēr iniciatīva darbojās, un tiem bija finansiālas intereses federālajā valdībā.

Ņujorkas universitātes bioētikas profesors Artūrs Kaplāns jautāja, ja Baidens tiktu ievēlēts par prezidentu, vai viņa administrācija

labvēlīgi izturēsies pret visiem, kas pagātnē atbalstīja viņa labdarības organizāciju?

Baidena dēls Beau nomira 2015. gadā 46 gadu vecumā no smadzeņu vēža.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks 2020. gada 3. novembrī. Demokrātu kandidāts ir Džo Baidens, bet republikāņu – esošais ASV prezidents Donalds Tramps. Baidens tiek uzskatīts par Deep State pārstāvi. Pievērsiet arī uzmanību, ka Latvijas vadošie mediji bieži velta asi kritiskus rakstus esošajam prezidentam Trampam, bet saudzē demokrātu kandidātu, neatklājot sabiedrībai viņa līdzšinējās rīcības ēnas puses.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment