Thursday, September 24, 2020
Trending News
HomePar brīvībuBayer atkal spiests izmaksāt $1,6 miljardus par kontracepcijas implanta Essure kaitējumu

Bayer atkal spiests izmaksāt $1,6 miljardus par kontracepcijas implanta Essure kaitējumu

Big Pharma gigants “Bayer”, kuram pieder arī pesticīdu ražotājs Monsanto ir piekritis samaksāt 1,6 miljardus USD, lai izbeigtu aptuveni 90 procentus no 39 000 ASV juridiskajām prasībām par kaitējumu, kas saistīts ar uzņēmuma Essure pastāvīgas kontracepcijas implanta lietošanu.

ASV norēķini ietver visas tiesvedības ar lielu Essure lietu daudzumu, ieskaitot Kalifornijas štata Apvienotās padomes koordinētās lietas un Pensilvānijas Austrumu apgabala federālo apgabaltiesu. Tajā ietilpst arī pabalsts par nenomaksātajiem prasījumiem. Vācijas uzņēmums paziņoja par vienošanos jeb izlīgumu ar cietušajiem.

Ar izlīgumuBayer atrisina praktiski visas ASV Essure prāvas, lai uzņēmums varētu koncentrēties uz savu apņemšanos ievērot sieviešu veselību, kur tā jau sen ir bijusi līderis, ja neskaita neskaidrības un šaubas, kas saistītas ar šo prāvu. Izlīgumus Bayer neatzīst savus pārkāpumus vai atbildību.

– tā savu ādu cenšas glābt sabiedrībai kaitīgais uzņēmums ar savu oficiālo paziņojumu.

2018. gadā Bayer paziņoja, ka pārdošanas apjoma samazināšanās dēļ izbeigs kaitīgā kontracepcijas implanta Essure pārdošanu ASV. Viņi norādīja, ka lēmums nav balstīts uz drošības apsvērumiem.

Jau ziņojām iepriekš, ka Bayer nopirka pesticīda Roundup ražotāju Monsanto 2018. gadā par 63 miljardiem dolāru. Arī saistībā ar šo produktu Bayer ir iesaistīts desmitiem tūkstošu tiesu prāvās, kur viņi piekrita atlīdzībās izmaksāt kopā USD 10,9 miljardus, jo ir noskaidrojies, ka uzņēmuma ražotais pesticīds Roundup izraisa vēzi. To plaši lieto arī Latvijā.

“Bayer” ziņoja par neto zaudējumiem 11,23 miljardu ASV dolāru apmērā 2020. gada otrajā ceturksnī, kas saistīti ar kompensāciju maksājumiem par Roundup un citiem juridiskiem izdevumiem. Maksas galvenokārt izriet no USD 10,9 miljardu Roundup izlīguma, bet arī ar norēķiniem par Dicamba, vēl vienu pesticīdu – nezāļu iznīcinātāju, un par notekūdeņiem, kas piesārņoti ar PCB.

PCB vai polihlorbifenili ir ļoti toksiski rūpnieciski savienojumi. Tie nopietni apdraud dabu, zīdaiņus un bērnus, kuriem var rasties attīstības un neiroloģiskas problēmas no ilgstošas vai atkārtotas neliela daudzuma PCB iedarbības. Šīs ķīmiskās vielas ir kaitīgas arī pieaugušajiem.

Izlīgumiem ASV nav nozīmes citās valstīs notiekošajām tiesvedībām.

Share With:
Rate This Article
Comments
  • fast shipping watch as promised

    augusts 24, 2020

Leave A Comment