Trending News

Bēgļu krīze 2021 – iepriekšējā liksies pastaiga parkā

Stratēģisko un staprtautisko pētījumu centrs brīdina(CSIS), ka būs tieši tā – salīdzinot ar 2015.gada krīzi, kas bija tikai ziediņi.

Pētījums brīdina, ka pēc Taliban kustības atjaunotās kontroles pār Afganistānu no turienes  ceļu uz Eiropu meklēs līdz pat 3 miljoniem afgāņu, kuri nevarēs iekļauties sabiedrībā zem šī režīma. Un pa lielam tie ir nekas cits, kā ASV uzstādītā režīma kolaboranti vai tie, kas paspēja pielāgoties kaut kādai Rietumu ievestai kultūrai, kuru tagadējais režīms pilnībā demontē.

CSIS vecākais pētnieks Erol Yayboke uzskata, ka papildus 2.6 miljoniem jau ārvalstīs esošo afgāņu, to skaits var dubultoties jau tuvākajos divos gados.

Ja  ASV un partneri pienācīgi nereaģēs uz šo nākamo lielo bēgļu krīzi, miljoni afgāņu 2021.gadā liks izskatīties 2015.gada krīzei kā ģeopolitiskai pastaigai parkā.

Tas ir tiešais ziņojuma secinājums. 2015.gadā tas bija vairāk kā miljons patvēruma meklētāju, kas sasniedza Eiropu no dažādām Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm. Bet tagad šo skaitu var dubultā pārsniegt bēgļi tikai no vienas Afganistānas.

Kur tad viņi visi paliks, tas ir būtisks jautājums – lielāko tiesu  tie visi ir ekonomiskie bēgļi, bet Eiropā nekur viņus īpaši uzņemt nevēlas. Turcija, Pakistāna un Ķīna ir atteikusies. Tomēr, kā saka kāds diplomāts Kabulā, par spīti tam, ka Eiropas valstis ir nocietinājušas savas robežas pēc 2015.gada, pat tanki neapturēs šo straumi, ja tā būs pietiekoši liela.

Kad jautā pašiem bēgļiem, vai viņi labāk gribētu ieviesties valstīs ar līdzīgu kultūru, kā Sauda Arābijā, tad atbilde vienmēr ir noliedzoša – viņu mērķis ir daudz tālākā, bet arī ekonomiski izdevīgā bēgļu paradise Eiropā un tā pirmām kārtām ir Vācija.

Par sptīti milzīgajam riskam, ko rada šāds daudzums citas kultūras pārstāvju no nestabilākā pasaules reģiona, šis ziņojums vienlaicīgi aicina arī ASV atvērt robežas.

Pēc zaudējuma Vjetnamas karā apmēram 4.5 miljoni vjetnamiešu arī devas bēgļu gaitās un daudzi no tiem nonāca Amerikā, kur tagad viņiem ir biznesi un savas diasporas. Tas pats varētu būt arī šiem afgāņiem – rakstīts ziņojumā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tiesa gan, pēc 2015.gada bēgļu straumes ienākšanas Eiropā, viņi tur nevis atvēra biznesus un iesaistījās sabiedriskajā dzīvē, bet gan kriminālajās aktivitātēs un Eiropa piedzīvoja nebijušu noziedzības un seksuāla rakstura uzbrukumu uzliesmojumu. Tagad tas viss draud atkārtoties un šis jau var izvērsties par degradētās Eiropas pēdējo posmu. Ļoti iespējams, ka drīz vairs kaut kāds vīruss un distancēšanās vairs nevienu nesatrauks, ja sāksies miljonu cilvēku kustība uz Eiropu.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment