Trending News

Beļģijas “Rembo” – armijas snaiperis piedraud amatpersonām un nozūd ar ieročiem

Simtiem Beļģijas karavīru šobrīd intensīvi meklē kādu bijušo kolēģi, kurš nozudis no redzesloka un ir apbruņots ar visai iespaidīgiem ieročiem. Notiekošais ir interesants tāpēc, ka šis vīrs vispirms piedraudēja valsts aizsardzības ministram un arī galvenajam virusologam, kurš atbildīgs par valstī īstenoto aizliegumu politiku.

Tas ir labi apmācīts Beļģijas armijas snaiperis Jurgen Conings, kuram ir kaujas pieredze vairākās kara zonās, ieskaitot Afganistānu, Irāku un Lībiju. Viņš nozuda jau pirmdien. Bet pirms tam ir atstājis paziņojumus vairākām augstām amatpersonām. Tiek ziņots, ka viņam ir vairākas pretttanku raķetes, automātiskais ierocis, kā arī pistole, ar ko var cauršaut pat bruņu vēsti – arī pašam viņam tāda ir.

Notiekošo atspoguļo arī lielie mediji.

Tagad valstī izsludināta trauksme un viņš pasludināts par teroristu, notiek intensīva meklēšana. Varas iestādes pieļauj, ka šis nav mirkļa impulss, bet Jurgens ir nopietni gatavojies.

Visu šo nedēļu Beļģijas armijas 400 karavīri un policisti rūpīgi pārmeklēja Hoge Kempen nacionālo parku Limburgas province. Helikopteri, bruņu mašīnas  – viss kā Rembo filmās. Pārmeklētāju ekipējumā ir arī termālās kameras. Mobilizēti arī Vācijas un Holandes armijas spēki, tā kā konkrētais reģions robežojas ar šīm valstīm.

Aizvērtas vairākas mošejas, jo provincē zināmi šī vīra krasi labējie uzskati – tā to sauc politiski. Par spīti tam, ka policija noklausās tālruņus, skatās CCTV kameras un izmanto visas pieejamās tehnoloģijas, Conings ir pilnībā atslēdzies no ārpasaules – tā ziņo beļģu medijs VRT. Pat viņa draudzene uzstājās vietējā TV, aicinot nenodarīt kādam kaitējumu. Pagaidām viņš nav manīts.

Ir atrasta tikai viņam piederošā automašīna. Šis kvalificētais militārists ir arī instruktors, kurš apmāca citus ārvalstu misijām. Ir ziņas, ka automašīna bijusi nomīnēta, bet savas kaujas medaļas viņš atstājis uz savu vecāku kapa.

Viņa draudzene Gwendy ir tā, kas brīdināja varas iestādes par pazušanu. Viņa arī atradusi atstātās vēstules, kuras citē Jurgena teikto, ka viņš vairs nevar dzīvot pasaulē, kurā politiķi un virusologi ir visu atņēmuši.

Tiek ziņots arī, ka viņš ir atkārtoti draudējis vairākām valsts amatpersonām, tai skaitā Aizsardzības ministram, kurš atrodas īpašā aizsardzībā.

Jūs apmācījāt mani par to, kas es esmu un tagad es to izmantošu pret jums.

Pirms tam Jurgens ir manīts Rasta dzīves vietas tiešā tuvumā – tā ziņo De Morgen. Otrs, kam Jurgens esot draudējis, ir virusologs Marks Van Rasts.

Cits medijs Het Nieuwsblad apgalvo, ka ir redzējuši Coninga vēstules un raksta šādi:

Es zinu, ka vienā brīdī kļūšu par valsts ienaidnieku. Viņi mani meklēs un kaut kad atradīs. Bet man ir vienalga, vai es dzīvoju, vai ne – bet tad tas būs pēc maniem noteikumiem.

Esam nonākuši līdz asa sižeta cienīgas filmas scenārijam – tik tālu ir aizgājis kovidšovs.

Tikmēr Jurgens kļūst populārs soctīklos – daudzi tūkstoši soctīklu lietotāju atklāti atbalsta Jurgenu, iesniegta arī petīcija ar prasību likt viņu mierā. Viņš tur kļuvis par Rembo filmas varoņa analogu. Šobrīd nav ziņu par to, vai viņš ir atrasts un ko īsti viņš grasās darīt, vai kaut ko arī izdarīs.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Katrā ziņā dzīve kļūst aizvien dramatiskāka un droši vien šāds gadījums nebūs pēdējais – daudzi cilvēki ir uz sabrukuma robežas un daudziem vairs pat nav, ko īsti zaudēt. Tāpēc varam sagaidīt arī šādas ziņas un pavērsienus tas, ko līdz šim redzējām tikai Holivudas grāvējos, pēkšņi var kļūt par realitāti.

Ko Tu domā par beļģu snaiperi?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment