“Big Pharma” sāk ražot Covid19 vakcīnu, nezinot pat tās efektivitāti, kur nu vēl drošību

Pēc USD 750 miljonu darījuma ar labdarības organizācijām, kuras atbalsta Bila un Melindas Geitsu fonds, AstraZeneca izstrādās 2 miljardus Oksfordas koronavīrusa vakcīnu ar nosaukumu AZD1222. Vakcīna saturēs ģenētiski modificētus organismus – ĢMO.

  1. Farmācijas gigants AstraZeneca ir paredzējis izgatavot 2 miljardus Oksfordas koronavīrusa vakcīnu.
  2. AstraZeneca sadarbojās ar Indijas Seruma institūtu, lai piegādātu devas valstīm ar zemiem un vidējiem ienākumiem. 400 miljoniem vakcīnu jābūt gataviem līdz 2020. gada beigām.
  3. Joprojām nav garantijas, ka vakcīna darbosies, taču uzņēmums tik un tā turpina ražošanu, lai saīsinātu laika grafiku, ja tā izrādīsies efektīva.
  4. 300 miljoni no devām tiks sadalīti, noslēdzot vienošanos ar 750 miljoniem dolāru ar divām labdarības organizācijām, kuras cita starpā atbalstīs Bila un Melindas Geitsu fonds un Pasaules veselības organizācija.
  5. Vakcīna satur ģenētiski modificētus organismus

Koronavīrusa vakcīnas globālais piedāvājums esot divkāršojies līdz 2 miljardiem pēc tam, kad tika noslēgts 750 miljonu dolāru darījums ar labdarības organizācijām, kas Bila un Melindas Geitsa fondu uzskata par saviem atbalstītājiem.

Vakcīnu ražos AstraZeneca Lielbritānijas zāļu ražotājs, saskaņā ar Oksfordas universitātes pētnieku izstrādāto. Tā ceturtdien paziņoja, ka ir parakstījusi līgumus ar Epidēmiskās sagatavotības jauninājumu koalīciju (CEPI – Coalition for Epidemic Preparedness Innovations) un Vakcīnu aliansi Gavi, lai palielinātu piegādes apjomus.

Kompānija ir apņēmusies masveidā ražot vakcīnu, pirms tā ir izrādījusies efektīva – neparasts solis, kas paredzēts, lai saīsinātu garo vakcīnas ražošanas ciklu.

CEPI un Gavi sevi dēvē par “labdarības organizācijām”, kuras atbalsta arī Bila un Melindas Geitsu fonds un Pasaules Veselības organizācija. Līgums ar CEPI un Gavi par 750 miljoniem dolāru atbalstīs ražošanu, iegādi un izplatīšanu 2 miljardiem vakcīnu devu.

Paziņojumā arī teikts, ka AstraZeneca noslēdza licencēšanas partnerību ar Indijas Seruma institūtu (SII), kas ir pasaules lielākais vakcīnu ražotājs pēc apjoma, par 1 miljardu vakcīnu devu, kas paredzēta valstīm ar zemiem un vidējiem ienākumiem.

Darījums ietver “apņemšanos līdz 2020. gada beigām nodrošināt 400 miljonus vakcīnu devu” teikts paziņojumā.

Uzņēmums jau pagājušajā mēnesī bija paziņojis par viena miljarda devu ražošanu, ziņo BBC. 300 miljoni no potenciālajām vakcīnām jau ir rezervēti ASV un 100 miljoni Apvienotajai Karalistei, vēsta BBC. Ja klīniskie pētījumi pierādīs, ka vakcīna darbojas, pirmās devas varētu būt gatavas līdz septembrim.

Paziņojumā AstraZeneca izpilddirektors Paskāls Soriots sacīja: “Mēs nenogurstoši strādājam, lai ievērotu mūsu apņemšanos nodrošināt plašu un taisnīgu piekļuvi Oksfordas vakcīnai visā pasaulē un bez peļņas.” Joprojām nav skaidrs, vai vakcīna ar nosaukumu AZD1222 darbosies. Soriots sacīja, ka uzņēmumam vajadzētu zināt līdz augustam, ziņoja BBC.

CEPI izpilddirektors Ričards Hatčeta atzina, ka pastāv “būtisks risks”, ieguldot līdzekļus tāda produkta ražošanā, kas galu galā var netikt piegādāts,
ziņoja The Guardian.

Saskaņā ar AstraZeneca paziņojumu Lielbritānijā aptuveni 10 000 pieaugušo brīvprātīgo testē vakcīnas II / III fāzes versijas.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment