Trending News

Bils Geitss daudzkārt tikās ar pedofilu Epšteinu

Džefrijs Epšteins, noteisāts dzimumnoziedzinieks, kurš mira cietumā, bija ciešās attiecībās ar daudziem bagātiem un ietekmīgiem cilvēkiem.

To skaitā miljardieri (Leslie Wexner un Leon Black), ASV politiķi (Bill Clinton un Bill Richardson), Nobela prēmijas laureāti (Murray Gell-Mann un Frank Wilczek) un pat apvienotās karalistes kroņprincis (Prince Andrew). Vairāk par Epšteina pedofilijas un sātanisma salu var uzzināt šeit.

Jauns žurnālistikas pētījums atklāj pārsteidzošās attiecības starp mirušo Džefriju Epšteinu un Bilu Geitsu. New York Times žurnālists Džeimss Stjuarts video intervijā stāsta par savu jauno grāmatu “Deep State: Tramps, FBI un likuma vara”. Raidījums tika filmēts 2019.g. 15. oktobrī. 

Tikai dažus no viņiem var salīdzināt prestiža un varas līmeni ar pasaules otro bagātāko cilvēku, Bilu Geitsu. Kurš atšķirībā no daudziem citiem, uzsāka kontaktēties ar Epšteinu pēc viņa notiesāšanas seksuālos noziegumos.

“Man nav bijušas nekāda veida biznesa attiecības vai draudzība ar viņu” – Geits taisnojies Wall Street Journal.

Lai gan patiesībā jau kopš 2011. gada viņi ir tikušies vairākas reizes, tai skaitā vismaz trīs reizes greznajā Epšteinam piederošā mājā Manhetenā, kur vismaz vienu no reizēm viņa vizīte noritēja arī nakts stundās, saskaņā ar vairāku cilvēku teikto, kuri bija pazīstami ar viņiem abiem, kā arī ar dokumentiem kuri ir New York Times rīcībā.

Geitsa fonda darbinieki arī vairākkārt esot apmeklējuši Epšteina savrupmāju. Epšteins runāja ar Bila un Melindas Geitsa fondu un JPMorgan Chase par vairāku miljardu dolāru labdarības fondu – kuram bija potenciāls savākt milzīgas naudas summas pašam Epšteinam.

“Viņa dzīves stils ir ļoti atšķirīgs un savā veidā intriģējošs, bet tāds stils man nederētu,” Geits sūtīja kolēģiem e-pastu pēc 2011. gada pirmās tikšanās ar Epšteinu.

Geitsa pārstāve Bridgitt Arnold sacīja, ka viņš “atsaucas tikai uz unikālajiem Epšteina rezidences dekoriem – un Epšteina raksturu spontāni aicināt paziņas, lai satiktu Geitsu”.

Melanie Walker, who had known Mr. Epstein since 1992, joined the Gates Foundation as senior program officer in 2006.
Melanie Walker, kura kopš 1992. gada bija pazīstama ar Epšteinu, pievienojās Geitsa fondam kā vecākā programmas vadītāja 2006. gadā.

Vairāk un vairāk Epšteinam izdevās nodibināt ciešas attiecības ar dažiem pasaules spēcīgākajiem cilvēkiem. Viņš viņus vilināja ar naudu un sajūtu, ka viņš ir tuvs citiem spēcīgiem, slaveniem vai turīgiem cilvēkiem – tik ļoti, ka daudzi nepievērsa uzmanību, viņa reputācijas problēmām kā seksuālam uzbrucējam. Un jo vairāk cilvēku viņš iesaistīja savā lokā, jo vieglāk viņam bija piesaistīt citus.

Geitsa un 51 miljardu dolāru vērtais Geitsu fonds ir šķietami iestājušies par meiteņu tiesību aizstāvēšanu. Tomēr laikā, kad Geits un Epšteins pirmo reizi tikās, Epšteins bija izcietis cietumsodu par prostitūcijas ierosināšanu no nepilngadīgas personas un viņam bija jāreģistrējas kā dzimumnoziedzniekam.

Arnoldas kundze sacīja, ka “augsta līmeņa cilvēki” ir iepazīstinājuši Geitsu un Epšteinu, un viņi ir tikušies vairākas reizes, lai apspriestu filantropiju.

“Bils Geits nožēlo, ka kādreiz esot ticies ar Epšteinu, un atzīst, ka tā rīkoties nebija pareizi” sacīja Arnolda.

"Geits atzīst, ka izklaidējošās Epšteina idejas, kas saistītas ar filantropiju, deva Epšteinam nepelnītu platformu, kas esot bijušas pretrunā ar Geitsa personīgajām vērtībām un viņa fonda vērtībām." 

Nav precizēts par kādām Epšteina izklaidēm Geits runā, tomēr zinot Epšteinu, nav grūti to saprast.

Pirmā tikšanās

Divi Geitsa iekšējā loka kolēģi – Boris Nikolic un Melanie Walker – bija labi paziņas Epšteinam un reizēm darbojās kā starpnieki starp Geitsu un Epšteinu.

Walker tikās ar Epšteinu 1992. gadā, sešus mēnešus pēc Teksasas universitātes absolvēšanas. Epšteins, kas bija Victoria’s Secret īpašnieka Wexner padomnieks, stāstīja Walker kundzei, ka viņš varētu viņai piedāvāt darbu modeles karjerā. Vēlāk viņa devās uz Ņujorku un palika Manhetenas namā, kas piederēja Epšteinam. Pēc medicīnas studiju beigšanas, viņa teica, Epšteins viņu nolīga par zinātnes konsultanti 1998. gadā.

Mr. Gates in 2012 with Mr. Nikolic. The two men frequently traveled and socialized together. Mr. Nikolic befriended Mr. Epstein after Ms. Walker introduced them.
Geits 2012. gadā kopā ar Nikolic. Abi vīrieši bieži ceļoja un socializējās kopā. Nikolic sadraudzējās ar Epšteinu pēc tam, kad Walker kundze viņus iepazīstināja.

Walker vēlāk satikās ar Steven Sinofsky, Microsoft vecāko izpilddirektoru, kurš kļuva par Windows nodaļas prezidentu, un pārcēlās uz Sietlu, lai būtu kopā ar viņu. 2006. gadā viņa pievienojās Geitsa fondam, ieņemot vecākās programmas vadītājas amatu.

Fonda dibināšanas laikā Walker satikās un sadraudzējās ar Nikolic, kurš ir no Horvātijas. Viņš ir bijušais Harvardas medicīnas studiju biedrs, kurš bija fonda padomnieks zinātnes jautājumos. Nikolic un Geits bieži kopā ceļoja un tikās.

Walker , kas bija uzturējusi ciešus sakarus ar Epšteinu, iepazīstināja viņu ar Nikolic, un tā viņi savā starpā sadraudzējās.

Epšteins un Geits pirmo reizi tikās aci pret aci 2011. gada 31. janvāra vakarā Epšteina mājā, kur atrodas pilsētiņā Upper East Side. Viņiem pievienojās Dr. Eva Andersson-Dubin, bijusī “Miss Zviedrija”, ar kuru Epšteins bijis savulaik attiecībās, kā arī viņas 15 gadus veco meitu. (Miss Zviedrijas vīrs, ieguldījumu fonda miljardieris Glenn Dubin, bija Epšteina draugs un biznesa partneris. Dubins atteicās šo komentēt.)

Tikšanās sākās plkst.8 un ilga vairākas stundas, kā sacīja Geitsa pārstāve Arnolda. Pēc tam Epšteins lepojās ar tikšanos, savos e-pastos kurus sūtijis draugiem un domubiedriem. “Bils ir lielisks,” viņš rakstīja, stāsta The Times.

Vai daudzi pasaules elites pārstāvji ir vainojami pedofilijā un cilvēku tirdzniecībā?

Geits savukārt uzslavēja Epšteina šarmu un inteliģenci. Viņš sūtija e-pastu kolēģiem nākamajā dienā, kurā viņš rakstīja: “Ļoti pievilcīga zviedru sieviete, kā arī viņas meita mums pievienojās, un es tur paliku diezgan vēlu.”

Geits pēc tam vēlreiz satika Epšteinu TED konferencē Longbīčā, Kalifornijā. Klātesošie pamanīja abus vīriešus, kas iesaistījās privātā sarunā.

2011. gada pavasarī, 3. maijā, Geits atkal apmeklēja Epšteinu viņa Ņujorkas savrupmājā, saskaņā ar e-pasta vēstulēm par tikšanos, un laikraksta The Times pieejamo fotogrāfiju.

Fotoattēls, kas uzņemts Epšteina mājā kur ieejas zāle ir ar marmora pārklājumu, redzams mirdzošs Epšteins – zili, zeltainās čībās, dekorētās ar Amerikas karogu. Labajā pusē: James E. Staley, tajā laikā JPMorgan vecākais izpilddirektors, un bijušais Valsts kases sekretārs Lawrence Summers. Kreisajā pusē: Nikolic un Geits, smaidot pelēkas zeķbikses un flotes džemperī.

Plašs labdarības fonds

Ap to laiku Geitsu fonds un JPMorgan sadarbojās, lai izveidotu Globālo veselības investīciju fondu. Tā oficiālais mērķis bija sniegt “individuāliem un institucionāliem investoriem iespēju finansēt globālās veselības tehnoloģijās, kurām ir potenciāls glābt miljoniem dzīvību valstīs ar zemiem ienākumiem”. Vienlaicīgi Geits arī ziņoja par savām bažām par pārapdzīvotību, kas pēc viņa domām ietekmē globālo sasilšanu.

Kamēr fonds tika veidots, Staley atzina saviem JPMorgan kolēģiem, ka Epšteins arī vēlas tikt iesaistīts. Epšteins bija nozīmīgs JPMorgan klients, kurš bankā turēja miljoniem dolāru un palīdzējis piesaistīt jaunus klientus.

Epšteins izvirzīja ideju par atsevišķu labdarības fondu JPMorgan amatpersonām, ieskaitot Staley, un Geitsa padomniekam Nikolic. Saskaņā ar pieciem sarunā iesaistītajiem cilvēkiem, ieskaitot pašreizējos un bijušos Geitsa fonda un JPMorgan darbiniekus, viņš bija iecerēja plašu fondu, kurš būtu izmantojis Geitsa fonda naudu, kas darbotos ar veselības projektiem visā pasaulē. Papildus Geitsa naudai Epšteins plānoja saņemt ziedojumus no saviem turīgajiem draugiem un, cerībā vēl papildus iegūt līdzekļus no JPMorgan bagātākajiem klientiem.

Epšteins domāja, ka viņš varētu gūt personīgu labumu. Viņš pat bija sagatavojis dokumentu uz četrām lapām, kurā bija ietverts ieteikums, ka viņam jāizmaksā 0,3 procenti no naudas, ko viņš nopelnījis, tā stāstīja persona, kura ir redzējusi šo priekšlikumu. Ja Epšteins, piemēram, būtu savācis 10 miljardus dolāru, izmaksa viņam būtu sasniegusi 30 miljonus dolāru.

Arnolda tagad saka, ka Geits neesot zinājuši, ka Epšteins pieprasa samaksu. Viņa sacīja, ka Epšteins “piepdāvāja Bilam Geitsam idejas, kuras fondam varētu atnest simtiem miljardu”.

Pēc Geitsa norādījumiem 2011. gada beigās, fonds nosūtīja komandu uz Epšteina māju, lai tā vienotos par līdzekļu piesaisti, stāsta trīs cilvēki, kuri esot piedalījušies sarunās. Epšteins saviem viesiem teica, ka, ja viņi meklētu viņa vārdu internetā, viņi varētu secināt, ka viņš ir slikts cilvēks, bet tas, ko viņš bija izdarījis –

iesaistījis nepilngadīgu meiteni prostitūcijā, nebija nekas sliktāks kā “nozagt virtuli”, divi no cilvēkiem teica.

Mr. Gates, at the World Economic Forum in Davos, Switzerland, in January. He was unaware that Mr. Epstein was seeking fees in his proposal for a charitable fund, Mr. Gates’s spokeswoman said.

Vēlāk tika izteiktas pat tik neticamas versijas, ka Geitsa fonda darbinieki neesot zinājuši par Epšteina sodāmību un bija šokēti, uzzinot, ka fonds strādā ar seksuālu likumpārkāpēju. Viņi uztraucās, ka tas varētu nopietni kaitēt fonda reputācijai.

2012. gada sākumā cita Geitsa fonda komanda tikās ar Epšteinu viņa savrupmājā. Viņš apgalvoja, ka viņam ir pieejami triljoniem dolāru no savu klientu naudas, ko viņš var novirzīt labdarības fondā – skaitlis ir tik neticami liels, ka tas lika šaubītes par Epšteina uzticamību.

Lidojums uz Floridu

Geits un Epšteins turpināja tikties viens ar otru. Geitsa darbiniece Arnolda negribēja atklāt tieši cik reizes abi bija tikušies.

2013. gada martā Geits lido Epšteina Gulfstream lidmašīnā no Teterboro lidostas Ņūdžersijā uz Pālmbīču, Floridā, saskaņā ar lidojuma manifestu. Arnolda sacīja, ka Geits, kuram pašam sava 40 miljonu dolāru privātā lidmašīna, neesot zinājis, ka tā esot Epšteina lidmašīna.

Pēc sešiem mēnešiem Nikolic un Geits atradās Ņujorkā sanāksmē, kura bija saistīta ar Schrödinger – farmācijas programmatūras kompāniju, kurā Geits ir veicis lielas investīcijas. Šajā braucienā Epšteins un Geits tikās vakariņās un pārrunāja filantropiju, sacīja Arnolda.

Un 2014. gada oktobrī Geits ziedoja 2 miljonus dolāru Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta Mediju laboratorijai. Universitātes ierēdņi aprakstīja iekšējos e-pastus ,ka tos “pārvaldījis” Epšteins. Arnolda sacīja: “Nebija nodoma, ne arī tieša lūguma, lai finansējumu jebkādā veidā kontrolētu Epšteins.”

Drīz pēc tam šķiet, ka attiecības starp Epšteinu un Geitsu ir pārtrūkušas. Labdarības fonds, kas tika apspriests ar Geitsu fondu, nekad netika izveidots. Epšteins kādai paziņai, 2014. gada beigās esot sūdzējies, ka Geits esot pārtraucis kontaktu ar viņu, sacīja persona, kas ir dzirdējusi diskusiju.Attiecības tomēr nebija pilnībā izbeigtas.

Saskaņā ar bijušo fonda darbinieku teikto, vismaz divas vecākās Geitsa fonda amatpersonas uzturēja kontaktus ar Epšteinu līdz 2017. gada beigām.

Arnolda sacīja, ka fonds nezina par šādu kontaktu.

Laika gaitā Geitss un viņa komanda saprata, ka Epšteina iespējas un idejas nav likumīgas, un visi kontakti ar Epšteinu tika pārtraukti,

viņa sacīja.

Dienas pirms Epšteins pakārās vai drīzāk tika nogalināts Manhetenas cietuma kamerā 10. augustā, viņš laboja savu savu pirms nāves mantojumu un nosauca Nikolic par rezerves testamenta izpildītāju gadījumā, ja viens no diviem galvenajiem izpildītājiem nespētu uzņemties šos pienākumus.

Nikolic, kurš tagad vada riska kapitāla firmu kopā ar Geitsu kā vienu no saviem ieguldītājiem, sacīja, ka ir “satriekts”, ka viņš ir pieminēts Epšteina testamentā. Viņš paziņoja laikrakstam The Times: “Es ļoti nožēloju, ka kādreiz esmu ticies ar Epšteina kungu.”

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment