Trending News

Boriss glābs Ziemassvētkus

Turpinām sekot afēras nākamai fāzei britu salās. Britu Boriss tagad ir uzstādījis komēdijas jauno uzdevumu – glābt Ziemassvētkus.

Viņš ir devis rīkojumu palielināt kravas šoferiem algas, bet pats ir apņēmies izsūtīt miljonu morāli paceļošas vēstules.

Tikmēr britu ministrijas apsver domu aicināt 40 tūkstošus pensijā aizgājušos kravas šoferus atpakaļ darbā, lai paspētu izglābt Ziemassvētkus. Tas tāpēc, ka vairumtirgotāji ir brīdinājuši valdību par to, ka vēl palikušas tikai 2 nedēļas līdz tam, kad sākas intensīva gatavošanās svētkiem. Bet kas tie par svētkiem, ja tukšas degvielas bākas un veikalos nav tītaru?

Un tā Boriss gatavojas izsūtīt ap miljons vēstuļu ar aicinājumu visiem tiem šoferiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ ir pametuši darbu vai dara ko citu, atgriezties uz ceļiem glābt valsti. Tas notiek pēc tam, kad tur sākusies panikas pirkšana un satraukums par to, ka veikalu plaukti tā arī paliks pustukši līdz pat Ziemassvētkiem vai vēl ilgāk.

Skati ar rindām pēc degvielas atgādina kaut kādas trešās pasaules valstis vai kara laikus – tā pēdējo reizi UK bija 1973 gada Opec krīzes laikā, bet tukšie plaukti bija vērojami 1978.gada industriālo streiku dēļ. Bet tagad krīze ir globāla un enerģija, pārtika, degviela ir tas, kas sāk pietrūkt un strauji kāpj cenas. Drīz briti var sastapties ar pārtikas un degvielas taloniem.

Mēģinājumā to novērst, valdība ir izdevusi apmēram 10 tūkstošus pagaidu  vīzu, lai ārvalstu darbinieki var ierasties un iekustināt apstājušos loģistiku. Transporta sekretāŗs Grant Shapps sola, ka vīzas, kas pieejamas no oktobra, ļaušot sagatavoties gaidāmiem svētkiem. Arī viņš aicina palielināt algas. Šobrīd vairumtirgotāji brīdina, ka ir 10 dienas laika, lai izrullētu situāciju, kurā trūkst 90.000 braucēju.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Protams, arī ikdienas patērētāji daudz neklausās valdības solījumos un viņi skrien iepirkties, baidoties, ka šī krīze būs vēl ilgi. Tas rada sastrēgumus uz ceļiem pie degvielas stacijām, kur jau gandrīz 100 no tām šobrīd ir ciet. Bija vērojami arī kautiņi, Dailymail raksta par situāciju kādā no Esso stacijām kādā no West Sussex ciemiem, kur divi vīri nevarēja sadalīt degvielas krājumus un sakāvās – nācās iesaistties arī policijai. Šis haoss jau brieda ilgi, šoferu trūkums ir akūta problēma un tā pamazām vērojam Reseta plānotā haosa iestāšanos reālajā dzīvē, ne vairs tikai Švāba grāmatās.

A .Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment