Trending News

Britu veselības sekretārs Mets Hankoks atkāpjas pēc skandāla

Šobrīd britu prese ir pilna ar Veselības sekretāra Meta Hankoka izdarībām un skandālu šajā sakarā. Tas, kas ir noticis, protams, ir lieliski, jo tas pilnībā atklāj kovid afēras būtību pat pašiem cietākajiem pauriem.

Tātad pirms dažām dienām atklātībā parādījās CCTV kameru uzņemtie kadri, kuros sekretārs redzams visai kaislīgi skūpstamies ar savu palīdzi Džinu Coladangelo turpat Londonas Veselības Departamenta štāba birojā un tas tika fiksēts 6. maijā. Vispār viņi abi ir precējušies ar citiem partneriem. Bet ne jau tas šeit ir galvenais – afēra ārpus ģimenes, kam negadās, kaut arī tāda līmeņa amatpersonai īsti piedienīgi tas nav. Par to raksta gluži visa pasaules prese.

Bet stāsts šeit ir pavisam par ko citu. Šajā laikā šis pats sekretārs aktīvi skandēja britiem ievērot drakoniskos aizliegumus, saskaņā ar kuriem tajā laikā citu mājsaimniecību pārstāvji nedrīkstēja vispār satikties,  bet vadlīnijas noteica ievērot 2 metrus un izvairīties no sejas kontakta. Tas viss ir paša Hankoka uzspiests un reklamēts sabiedrībai.

Un tagad atklātībā nonāk video, kurā pats galvenais ‘veselības ierēdnis’ valstī mierīgi ignorē paša uzliktos aizliegumus un nodarbojas ar to, par ko vienkāršiem britiem draudēja naudas sodi vai pat aresti. Minētā sieviete ir viņa universitātes draudzene, kuru viņš pagājušā gadā pieņēma darbā ar algu 15000 mārciņas gadā par padomnieci, kura faktiski nedara neko. Arī tipisks korupcijas piemērs, bet ar ko tādu mūsdienās jau nevienu nepārsteigt.

Bet tas vēl nav viss. Pirms gada, 2020.gada maijā līdzīgās nepatikšanās iekūlās cits vīrusa afērists – Londonas imperiālās koledžas profesors Neils Fergusons. Tieši viņa izstrādātie absolūti melīgie pandēmijas simulatori bija par pamatu lokdaunu politikai gan britu zemē, gan citur pasaulē. Tie paredzēja miljonus kritušo gluži katrā valstī, ja tās netiks aizslēgtas. Tai skaitā Zviedrijai. Protams, viss tas bija meli. Bet toreiz Fergusons tieši tāpat pārkāpa lokdaunu un satikās ar savu mīļāko – kā rezultātā bija spiests atkāpties no sava amata valdības padomdevēju SAGE grupā. Un ko tad toreiz teica mūsu šodienas varonis? To, ka viņš esot pilnīgi šokēts un Fergusona atkāpšanās ir apsveicama. Taču tagad viņš sākotnēji tikai atzina, ka ir kļūdījies, bet atkāpties negrasījās. Arī PM Džonsons vēl vakar uzskatīja, ka ar atvainošanos pietiek un lieta ir slēgta.

Toties tā nedomāja piekrāptā tauta un vakar atkal Londonas ielās izgāja desmitiem, ja ne simtiem tūkstoši cilvēku un papildus ierastajām prasībām izbeigt kovid teroru tagad ir arī prasības arestēt Hankoku. Pūlis sapulcējās pie Parlamena ēkas, kuras virzienā tika mestas simtiem aprakstītas tenisa bumbiņas. Paralēli tam aizvien pieauga dažādu britu konkurējošo partiju pārstāvju saucieni atlaist šo bezjēdzīgo amatpersonu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un tad vakardienas izskaņā britu prese paziņoja, ka Hankoks tomēr ir atkāpies. No vienas puses, tā ir laba ziņa, jo šis ir viens no aktīvākajiem fašima ieviesējiem britu zemē, bet no otras puses ir jautājums par to, kas tad šo amatu ieņems tagad -vai gaidāms kaut kāds atslābums, vai tieši otrādi, vēl ciešāka cilpas savilkšana?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment