HomePetīcija par visu Covid-19 ierobežojumu atcelšanu

Petīcija par visu Covid-19 ierobežojumu atcelšanu

Petīcija par visu Covid-19 ierobežojumu atcelšanu

Target: 1000 Signatures Received: 654

65.4%

ATKLĀTA VĒSTULE
(pēc Beļģijas parauga)

Mēs, Latvijas ārsti, veselības aprūpes speciālisti un iedzīvotāji vēlamies paust nopietnas bažas par situācijas attīstību pēdējos mēnešos saistībā ar SARS-CoV-2 vīrusa uzliesmojumu. [Red.: Lai precīzi saprastu terminus – vīruss SARS-CoV-2 izraisa saslimšanu Covid-19.] Mēs aicinām politiķus būt neatkarīgiem un kritiski informētiem lēmumu pieņemšanas procesā un pasākumu obligātajā īstenošanā.

Mēs lūdzam atklātas debates, kurās visi eksperti ir pārstāvēti bez jebkādas cenzūras.

Pēc sākotnējās panikas ap covid-19 objektīvie fakti tagad parāda pavisam citu ainu – vairs nav pamata piemērot ārkārtas situāciju.

Pašreizējā krīžu pārvarēšana ir kļuvusi pilnīgi nesamērīga un rada lielāku kaitējumu, nekā dod labu. Mēs aicinām izbeigt visus ierobežojošos pasākumus un lūdzam nekavējoties atjaunot mūsu normālo demokrātisko pārvaldību un tiesiskās struktūras, kā arī visas pilsoniskās brīvības.

“Ārstēšana nedrīkst nodarīt lielāku kaitējumu nekā slimība” ir tēze, kas pašreizējā situācijā ir aktuālāka nekā jebkad agrāk.

Tomēr mēs atzīmējam, ka papildu kaitējums, kas tagad tiek nodarīts iedzīvotājiem, īstermiņā un ilgtermiņā vairāk ietekmēs visu sabiedrību nekā to cilvēku skaits, kurus tagad pasargā no koronavīrusa.

Mūsuprāt, pašreizējie ierobežojošie pasākumi un stingrie sodi par to neievērošanu ir pretrunā ar vispārpieņemtam veselajam saprātam: “Zinātne – ekspertīze – kvalitāte – objektivitāte – neatkarība – pārredzamība”. 1

Mēs uzskatām, ka politiķi ir ieviesuši obligātus pasākumus, kas nav pietiekami zinātniski pamatoti, vienpusējos medijos nav pietiekami daudz vietas atklātām debatēm, kurās tiek uzklausīti dažādi viedokļi un skatupunkti. Turklāt katrai pašvaldībai un provincei tagad ir atļauja pievienot savus pasākumus, neatkarīgi no tā, vai tie ir pamatoti vai nē.

Turklāt stingra koronavīrusa represīvā politika stipri kontrastē ar valdības niecīgo politiku attiecībā uz slimību profilaksi, mūsu pašu imūnsistēmas stiprināšanu, izmantojot veselīgu dzīvesveidu, optimālu aprūpi, pievēršot uzmanību indivīdam, un ieguldījumus aprūpes personālā.

Veselības jēdziens

1948. gadā PVO definēja veselību šādi: “Veselība ir pilnīgas fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, nevis tikai slimību vai citu fizisku traucējumu neesamība” .3

Veselība tāpēc ir plašs jēdziens, kas pārsniedz fizisko un attiecas arī uz indivīda emocionālo un sociālo labklājību. Latvijai ir arī pienākums – no cilvēka pamattiesību ievērošanas viedokļa, iekļaut šīs cilvēktiesības lēmumu pieņemšanā, kad runa ir par pasākumiem, kas veikti sabiedrības veselības kontekstā. 4

Pašreizējie globālie pasākumi, kas veikti, lai apkarotu SARS-CoV-2, lielā mērā pārkāpj mūsu izvirzīto mērķi par veselību un cilvēktiesībām. Pasākumi ietver obligātu maskas nēsāšanu (arī brīvā dabā un sporta aktivitāšu laikā, kā arī dažās pašvaldībās pat tad, ja tuvumā nav citu cilvēku), fizisku distancēšanos, sociālo izolāciju, obligātu karantīnu dažām grupām un higiēnas pasākumus.

Visi baidījās no pandēmijas ar miljoniem nāves gadījumu

Pandēmijas sākumā pasākumi bija saprotami un plaši atbalstīti, pat ja apkārtējās valstīs bija atšķirīgas īstenošanas iespējas. Sākotnēji PVO paredzēja pandēmiju, kas prasīs 3,4% upuru, citiem vārdiem sakot, miljoniem nāves gadījumu, un ļoti lipīgu vīrusu, pret kuru nebija pieejama ārstēšana vai vakcīna. Tas radītu bezprecedenta spiedienu uz mūsu slimnīcu intensīvās terapijas nodaļām.

Tas noveda pie globālas trauksmes, kas nekad nav redzēts cilvēces vēsturē: “līknes izlīdzināšanas” mērķis izraisīja lokdaunus, kas ieslēdza visu sabiedrību un ekonomiku, ievietojot karantīnā veselus cilvēkus. Sociālā distancēšanās kļuva par jaunu normu, gaidot glābšanas vakcīnu.

Fakti par covid-19

Pamazām objektīvie fakti parādīja pavisam citu realitāti. 5 6

Covid-19 kurss sekoja normālam infekcijas vilnim, kas līdzīgs gripas sezonai. Kā katru gadu, līknei seko gripas vīrusu sajaukums: vispirms rinovīrusi, pēc tam A un B gripas vīrusi, kam seko koronavīrusi. Nekas neatšķiras no tā, ko mēs parasti redzam.

Nespecifiskā PCR testa izmantošana, kas rada daudz viltus pozitīvu rezultātu. Šis tests tika steidzami veikts ar ārkārtas procedūru un nekad netika nopietni pārbaudīts. Radītāji skaidri norādīja, ka šis tests paredzēts pētniecībai, nevis diagnostikai.

PCR tests darbojas ar ģenētiskā materiāla amplifikācijas cikliem – katru reizi tiek pastiprināts genoma gabals. Jebkurš piesārņojums (piemēram, citi vīrusi, atkritumi no veciem vīrusu genomiem), iespējams, var izraisīt viltus pozitīvus rezultātus.

Pārbaudē netiek mērīts, cik daudz vīrusu ir paraugā.

Īsta vīrusu infekcija nozīmē masveida vīrusu klātbūtni, tā saukto vīrusu slodzi. Ja kādam ir pozitīvi rezultāti, tas nenozīmē, ka šī persona patiešām ir klīniski inficēta, ir slima un vispār var saslimt.

Koha postulāts netika izpildīts (“Tīrs aģents, kas atrasts pacientam ar sūdzībām, var izraisīt tādas pašas sūdzības veselīgam cilvēkam”).

Tā kā pozitīvs PCR tests automātiski neliecina par aktīvu infekciju vai inficētspēju, tas neattaisno veiktos ierobežojošos pasākumus, kuru pamatā ir tikai šie testi. 9 10

Lokdauns

Ja salīdzinām infekcijas viļņus valstīs ar stingru lokdaunu politiku ar valstīm, kuras neuzliek lokdaunus (Zviedrija, Islande …), redzam līdzīgas līknes. Tāpēc nav saistības starp noteikto brīvības ierobežojumu stingrību un infekcijas izplatību. Lokdauni nav izraisījuši zemāku mirstības līmeni.

Ja paskatāmies uzlikto lokdaunu gadījumu piemērošanas datumu, redzam, ka tie tika iestatīti pēc tam, kad maksimums jau bija sasniegts un gadījumu skaits sāka tāpat samazināties. Tāpēc slimības izplatības kritums nebija veikto lokdauna pasākumu rezultāts. 11

Tāpat kā katru gadu, šķiet, ka klimatiskie apstākļi (laika apstākļi, temperatūra un mitrums) un augošā imunitāte samazina infekcijas vilni.

Mūsu imūnsistēma

Tūkstošiem gadu cilvēka ķermenis katru dienu ir pakļauts mitrumam un pilieniem, kas satur infekcijas mikroorganismus (vīrusus, baktērijas un sēnītes).

Šo mikroorganismu iekļūšanu novērš cilvēka dabiskais aizsardzības mehānisms – imūnsistēma. Spēcīga imūnsistēma ir atkarīga no normālas ikdienas iedarbības uz šīm mikrobu ietekmēm. Pārāk higiēniski pasākumi nelabvēlīgi ietekmē mūsu imunitāti. 12 13

Tikai cilvēki ar vāju vai bojātu imūnsistēmu ir jāaizsargā ar plašu higiēnu vai sociālo distancēšanos.

Gripa atkal parādīsies rudenī (kombinācijā ar Covid-19), un iespējamā dabiskās imunitātes samazināšanās var izraisīt vēl vairāk upuru.

Mūsu imūnsistēma sastāv no divām daļām: iedzimtā jeb nespecifiska imūnsistēma un adaptīva imūnsistēma. Nespecifiskā imūnsistēma veido pirmo barjeru: ādu, siekalas, kuņģa sulu, zarnu gļotas, vibrējošas matu šūnas, komensālo floru… un novērš mikroorganismu piesaisti audiem. Adaptīvo imūnsistēmu veido gļotādas imunitāte (IgA antivielas, ko galvenokārt ražo šūnas zarnās un plaušu epitēlijs), šūnu imunitāte (T-šūnu aktivācija), kas var veidoties saskarē ar svešām vielām vai mikroorganismiem, un humorālā imunitāte (IgM un IgG antivielas, ko ražo B šūnas).

Jaunākie pētījumi liecina, ka abas sistēmas ir ļoti cieši saistītas

Lielākajai daļai cilvēku jau ir iedzimta vai vispārēja imunitāte pret piem. gripu vai citiem vīrusiem. To apstiprina atklājumi par kruīza kuģi Diamond Princess, kurš tika ievietots karantīnā dažu pasažieru dēļ, kuri nomira no Covid-19. Lielākā daļa pasažieru bija vecāka gadagājuma cilvēki un bija ideālā situācijā, lai saslimtu. Tomēr 75% netika inficēti. Tātad pat šajā augsta riska grupā lielākā daļa ir izturīgi pret vīrusu.

Pētījums žurnālā Cell liecina, ka lielākā daļa cilvēku neitralizē koronavīrusu ar gļotādu (IgA) un šūnu imunitāti (T-šūnas), vienlaikus izjūtot maz simptomu vai bez simptomiem14.

Pētnieki atklāja līdz 60% SARS-Cov-2 reaktivitāti ar CD4 + T šūnām neinficētā populācijā, kas liecina par krustenisku reaktivitāti ar citiem aukstuma (korona) vīrusiem.

Tāpēc lielākajai daļai cilvēku jau ir iedzimta vai krusteniska imunitāte, jo viņi jau bija saskarē ar tā paša vīrusa modifikācijām.

B-šūnu antivielu veidošanās (IgM un IgG) aizņem tikai salīdzinoši nelielu daļu no mūsu imūnsistēmas. Tas var izskaidrot, kāpēc ar antivielu procentuālo daudzumu 5–10% tik un tā var iedibināties grupas imunitāte. Vakcīnu efektivitāte tiek novērtēta, pamatojoties uz to, vai mums ir šīs antivielas. Tā ir maldinoša informācija.

Lielākajai daļai cilvēku, kuru tests ir pozitīvs (PCR), nav sūdzību. Viņu imūnsistēma ir pietiekami spēcīga.

Dabiskās imunitātes stiprināšana ir daudz loģiskāka pieeja. Profilakse ir svarīgs, nepietiekami izcelts pīlārs: veselīgs, pilnvērtīgs uzturs, vingrošana svaigā gaisā, bez maskas, stresa mazināšana un pozitīvi emocionālie un sociālie kontakti.

Sociālās izolācijas sekas uz fizisko un garīgo veselību

Sociālā izolācija un ekonomiskie zaudējumi izraisīja depresiju, trauksmi, pašnāvības, vardarbību ģimenē un vardarbības pieaugumu pret bērniem.16

Pētījumi parādīja, ka jo vairāk cilvēkiem ir sociālā un emocionālā pieķeršanās, jo izturīgāki pret vīrusiem. Daudz ticamāk, ka izolācijai un karantīnai ir letālākas sekas. 17

Karantīnas pasākumi daudziem vecāka gadagājuma cilvēkiem ir izraisījuši fizisku vājumu, jo viņi ir spiesti palikt telpās. Tomēr pietiekamam vingrinājumam ir pozitīva ietekme uz kognitīvo sistēmu un veselību, samazinot depresijas sūdzības un trauksmi un uzlabojot fizisko veselību, enerģijas līmeni, labsajūtu un kopumā dzīves kvalitāti.18

Sociālajai distancēšanās dēļ bailēm, pastāvīga stresa un vientulības ir pierādīta negatīva ietekme uz psiholoģisko un vispārējo veselību. 19

Ļoti lipīgs vīruss ar miljoniem nāves gadījumu bez jebkādas ārstēšanas?

Izrādījās, ka mirstība ir daudz reižu mazāka, nekā gaidīts, un ir tuvu parastajai sezonālajai gripai (0,2%). Tāpēc reģistrēto koronavīrusa nāves gadījumu skaits joprojām ir pārvērtēts.

Ir atšķirība starp nāvi ar koronavīrusu un nāvi no koronavīrusa. Cilvēki bieži vien vienlaikus ir vairāku vīrusu un potenciāli patogēnu baktēriju nēsātāji. Ņemot vērā faktu, ka lielākajai daļai cilvēku, kuriem attīstījās nopietni simptomi, cieta no papildu slimībām, nevar vienkārši secināt, ka koronavīrusa infekcija bija nāves cēlonis. Statistikā tas galvenokārt netika ņemts vērā.

Var skaidri noteikt visneaizsargātākās grupas. Lielākā daļa mirušo pacientu bija 80 gadus veci vai vecāki. Lielākajai daļai (70%) mirušo, jaunāku par 70 gadiem, bija pamatslimība, piemēram, sirds un asinsvadu ciešanas, cukura diabēts, hroniskas plaušu slimības vai aptaukošanās. Lielākā daļa inficēto personu (> 98%) nesaslima vai ļoti vieglā formā vai spontāni atveseļojās.

Tikmēr ir pieejama, droša un efektīva terapija tiem, kam ir smagi slimības simptomi HCQ (hidroksihlorohīns), cinka un AZT (azitromicīns) formā. Ātri piemērojot šo terapiju, tiek panākta atveseļošanās un bieži tiek novērsta hospitalizācija. Diez kādam tagad ir jāmirst.

Šo efektīvo terapiju ir apstiprinājusi kolēģu klīniskā pieredze šajā jomā ar iespaidīgiem rezultātiem. Tā ir krasā pretrunā ar teorētisko kritiku (nepietiekams dubultaklo pētījumu pamatojums), kas dažās valstīs (piemēram, Nīderlandē) ir pat izraisījis šīs terapijas aizliegumu. The Lancet meta-analīze, kas nevarēja pierādīt HCQ ietekmi, tika atsaukta. Izmantotie primārie datu avoti izrādījās neuzticami, un 2 no 3 autoriem izrādījās esam interešu konfliktā. Tomēr lielākā daļa vadlīniju, kas balstītas uz šo pētījumu, nemainījās… 48 49

Mums ir nopietni jautājumi par šo situāciju.

ASV šīs jomas ārstu grupa, kas ikdienā apmeklē pacientus, apvienojās “America’s Frontline Doctors” sniedza preses konferenci, kas tika skatīta miljoniem reižu.21 51

Arī Francijas profesors Didjē Rauls no Marseļas institūta (IHU) ar šo daudzsološo kombinēto terapiju iepazīstināja jau aprīlī. Nīderlandes ģimenes ārsts Robs Elenss, kurš praksē ar HCQ un cinku izārstēja daudzus pacientus, aicināja kolēģus iesniegt lūgumu par terapijas brīvību.

Galīgie pierādījumi nāk no epidemioloģiskās novērošanas Šveicē: mirstības rādītāji salīdzinājumā ar šo terapiju un bez tās.23

No satraucošajiem ARDS (akūtā elpošanas distresa sindroma) mediju stāstiem, kur cilvēki smaka agonijā saņemot mākslīgo elpošanu, mēs tagad zinām, ka to izraisīja pārspīlēta imūnā atbilde ar intravaskulāru koagulāciju plaušu asinsvados. Asins šķidrinātāju un deksametazona ievadīšana un tieši izvairīšanās no mākslīgās ventilācijas, kas, kā tika konstatēts, rada papildu bojājumus plaušu audos, nozīmē, ka arī šī komplikācija ar ko visi tika baidīti vairs praktiski nav letāla. 47

Tāpēc tas nav nāvējošs vīruss, bet gan labi ārstējama saslimšana.

Vīrusa izplatība.

Izplatīšanās notiek ar pilienveida infekciju (tikai pacientiem, kas klepo vai šķauda) slēgtās, nevēdinātās telpās. Tāpēc brīvā dabā slimības pārnešana nav iespējama. Kontaktu izsekošana un epidemioloģiskie pētījumi liecina, ka veseli cilvēki (vai pozitīvi pārbaudīti asimptomātiski nesēji) praktiski nespēj pārnēsāt vīrusu. Veseli cilvēki tāpēc viens otru neapdraud. 24 25

Pārnešana no objektiem (piemēram, naudas, iepirkšanās ratiņiem) nav zinātniski pierādīta. 26 27 28

Tas viss nopietni apšauba visu sociālo distancēšanās politiku un obligātās mutes maskas veseliem cilvēkiem – tam nav zinātniska pamata.

Maskas

Sejas maskas ir adekvātas vietās, kur notiek kontakti ar pārbaudītām riska grupām vai cilvēkiem ar augšējo elpceļu sūdzībām, kā arī medicīniskā kontekstā / slimnīcas-pansionāta apstākļos. Tie samazina pilienu infekcijas risku, šķaudot vai klepojot. Mutes dobuma maskas veseliem cilvēkiem ir neefektīvas pret vīrusu infekciju izplatīšanos. 29 30 31

Maskas lietošana nav bez blakusparādībām. Skābekļa deficīts (galvassāpes, slikta dūša, nogurums, koncentrācijas zudums) notiek diezgan ātri, līdzīgi kā augstuma slimībai. Katru dienu mēs redzam pacientus, kuri sūdzas par galvassāpēm, elpošanas problēmām un hiperventilāciju, kas ir dēļ masku nēsāšanas. Turklāt uzkrātais CO2 noved pie organisma toksiskas paskābināšanās, kas ietekmē mūsu imunitāti. Daži eksperti pat brīdina par pastiprinātu vīrusa pārnešanu maskas neatbilstošas ​​lietošanas gadījumā.34

Mūsu Darba kodekss (Codex 6) attiecas uz CO2 saturu (ventilācija darba vietās) 900 ppm, maksimāli 1200 ppm īpašos apstākļos. Pēc vienas minūtes maskas nēsāšanas šī toksiskā robeža tiek ievērojami pārsniegta līdz vērtībām, kas trīs līdz četras reizes pārsniedz šīs maksimālās vērtības. Tāpēc ikviens, kurš valkā masku, atrodas ļoti slikti vēdinātā telpā. 35

Tāpēc atzīti darba ņēmēju drošības speciālisti neiesaka nepiemērotu masku lietošanu bez visaptverošas medicīniskās sirds-plaušu pārbaudes.

Slimnīcu operāciju telpās ir sterila vide, kurā darbinieki valkā maskas, un to kompensē precīzi mitruma / temperatūras regulēšana ar pienācīgi kontrolētu skābekļa plūsmu, tādējādi ievērojot stingros drošības standartus. 36

Otrais koronavīrusa vilnis?

Tagad Latvijā tiek apspriests otrais vilnis, kā rezultātā tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi. Tomēr, rūpīgāk izpētot Sciensano rādītājus (jaunākais 2020. gada 3. septembra ziņojums) 37, redzams, ka, lai gan kopš jūlija vidus ir pieaudzis infekciju skaits, slimnīcu uzņemšana vai nāves gadījumi tajā laikā nepalielinājās. Tāpēc tas nav otrais koronavīrusa vilnis, bet tā sauktā “saslimstības ķīmija” palielināta testu skaita dēļ. 50

Slimnīcu uzņemšanas vai nāves gadījumu skaits pēdējās nedēļās uzrādīja īslaicīgu minimālu pieaugumu, taču, to interpretējot, mums jāņem vērā nesenais karstuma viilnis. Turklāt lielākā daļa upuru joprojām ir iedzīvotāju grupā> 75 gadi.

Tas norāda, ka veikto ierobežojošo pasākumu īpatsvars attiecībā uz strādājošajiem un jauniešiem ir nesamērīgs ar paredzētajiem mērķiem.

Lielākā daļa pozitīvi testēto jeb “inficēto” personu ir aktīvās populācijas vecuma grupā, kurai labi funkcionējošas imūnsistēmas dēļ nav neviena vai tikai daži simptomi.

Tātad nekas nav mainījies – slimības kritiskā fāze ir beigusies.

Profilakses politikas stiprināšana

Koronavīrusa ierobežojošie pasākumi veido pārsteidzošu kontrastu ar minimālo valdības līdz šim īstenoto politiku, kad runa ir par pamatotiem pasākumiem ar pierādītiem ieguvumiem veselībai, piemēram, cukura nodokli, (e) cigarešu aizliegumu un veselīgas pārtikas ražošanu, vingrošanu un sociālā atbalsta tīklu izveide, lai tie būtu finansiāli draudzīgi un plaši pieejami. Tā ir neizmantota iespēja labākai profilakses politikai, kas būtu varējusi izraisīt mentalitātes izmaiņas visās iedzīvotāju grupās ar skaidriem rezultātiem sabiedrības veselības jomā. Pašlaik tikai 3% no veselības aprūpes budžeta tiek novirzīti profilaksei. 2

Hipokrāta zvērests

Kā ārsti mēs nodevām Hipokrāta zvērestu:

“Es galvenokārt rūpēšos par saviem pacientiem, veicināšu viņu veselību un atvieglošu viņu ciešanas”.
“Es pareizi informēšu savus pacientus.”
“Pat spaidos es neizmantošu savas medicīniskās zināšanas, kas ir pretrunā cilvēcei.”

Pašreizējie pasākumi liek mums rīkoties pret šo zvērestu. Daudziem ārstiem ir līdzīgs ētikas princips –

“Primum non nocere”, (pirmkārt, nenodarīt ļaunu) ko pieņem katrs ārsts un veselības aprūpes speciālists. Šo principu grauj arī brīvību ierobežojošie pasākumi un iespējama vispārējas vakcīnas ieviešana, kas nav pakļauta iepriekšējām plašām pārbaudēm.

Vakcīna

Apsekojuma pētījumi par vakcināciju pret gripu liecina, ka 10 gadu laikā mums ir izdevies tikai trīs reizes izstrādāt vakcīnu, kuras efektivitātes līmenis pārsniedz 50%. Mūsu veco cilvēku vakcinēšana, šķiet, ir neefektīva. Virs 75 gadu vecuma efektivitāte gandrīz nepastāv.38

Sakarā ar nepārtrauktu dabisku vīrusu mutāciju, kā mēs katru gadu redzam arī gripas vīrusa gadījumā, vakcīna ir tikai pagaidu risinājums, kam katru reizi pēc tam nepieciešamas jaunas vakcīnas. Nepārbaudīta vakcīna, kuru ievieš ārkārtas situācijā un kurai ražotāji jau ir ieguvuši juridisku imunitāti pret iespējamo kaitējumu, rada nopietnus jautājumus. 39 40
Mēs nevēlamies izmantot savus pacientus kā jūrascūciņas.

Vakcīnas ieviešanas gadījumā globālā mērogā ir sagaidāmi 700 000 cietušie vai nāves gadījumu.41

Ja 95% cilvēkiem no Covid-19 praktiski nav simptomi, nepārbaudītas vakcīnas iedarbības risks ir bezatbildīgs.

Mediju loma un oficiālais saziņas plāns

Pēdējo mēnešu laikā laikrakstu, radio un TV veidotāji, šķiet, gandrīz nekritiski stāvēja aiz ekspertu grupas un valdības, lai arī medijiem būtu jābūt kritiskiem un jānovērš vienpusēja valdības komunikācija.

Tas ir novedis pie publiskas komunikācijas mūsu ziņu medijos, kas vairāk līdzinājās propagandai, nevis objektīvai atspoguļošanai.

Mūsuprāt, žurnālistikas uzdevums ir pēc iespējas objektīvāk un neitrālāk pasniegt ziņas, kuru mērķis ir atrast patiesību un kritiski kontrolēt varu, domstarpībām nepiekrītošajiem ekspertiem dodot arī ētera laiku, kurā viņi var izteikties.

Šo viedokli atbalsta žurnālistikas ētikas kodeksi.42

Oficiālais stāsts par to, ka ir nepieciešams lokdauns un, ka tas ir vienīgais iespējamais risinājums un visi, kas atbalstīja lokdaunu, apgrūtināja atšķirīga viedokļa paušanu cilvēkiem ar citu skatījumu, kā arī ekspertiem.

Alternatīvie viedokļi tika ignorēti vai izsmieti.

Mēs plašsaziņas līdzekļos neesam redzējuši atklātas debates, kur varētu paust dažādus viedokļus.

Mūs pārsteidza arī daudzie zinātnisko ekspertu un autoritāšu video un raksti, kas tika cenzētu un joprojām ir dzēsti no sociālajiem medijiem. Mēs uzskatām, ka tas neatbilst brīvai, demokrātiskai konstitucionālai valstij, vēl jo vairāk, jo tas noved pie šaura redzējuma. Šai politikai ir arī paralizējošs efekts, un tā baro bailes un rūpes sabiedrībā. Šajā kontekstā mēs noraidām disidentu cenzūru Eiropas Savienībā! 43

Arī tas, kā politiķi un plašsaziņas līdzekļi atainoja Covid-19, situāciju nav darījis neko labu. Kara termini bija populāri, un kara valodas netrūka. Bieži tiek pieminēts “karš” ar “neredzamo ienaidnieku”, kurš ir “jāuzvar”. Tādu frāžu kā “aprūpes varoņi frontes līnijā” un “koronavīrusa upuri” izmantošana plašsaziņas līdzekļos ir vēl vairāk veicinājusi bailes, tāpat kā ideja, ka mēs globāli nodarbojamies ar “nāvējošu vīrusu”.

Nerimstošā bombardēšana ar skaitļiem, kas tika izlaista iedzīvotājiem dienu pēc dienas, stundu pēc stundas, tos neinterpretējot, nesalīdzinot tos ar citu gadu gripas nāvi, nesalīdzinot tos ar citu iemeslu izraisītu nāvi, ir izraisījusi reālu psihozi un bailes iedzīvotājos. Tā nav informācija, tā ir manipulācija.

Mēs paužam nožēlu par PVO lomu šajā jautājumā, kas pieprasījis infodēmisko (t.i., visus atšķirīgos viedokļus no oficiālā diskursa, tostarp dažādu viedokļu ekspertu) klusēšanu ar bezprecedenta mediju cenzūru.43 44

Mēs steidzami aicinām medijus pildīt savus pienākumus!

Mēs pieprasām atklātas debates, kurās tiek uzklausīti visi eksperti.

Ārkārtas situācijas likumi pret Cilvēktiesību regulējumu

Labas pārvaldības vispārējais princips prasa izvērtēt valdības lēmumu proporcionalitāti, ņemot vērā augstākos juridiskos standartus: jebkurai valdības iejaukšanās ir jāatbilst pamattiesībām, kas aizsargātas Eiropas Cilvēktiesību konvencijā (ECTK). Valsts iestāžu iejaukšanās ir atļauta tikai krīzes situācijās. Citiem vārdiem sakot, lēmumiem jābūt proporcionāliem absolūtai nepieciešamībai.

Patlaban veiktie pasākumi attiecas uz iejaukšanos, cita starpā, izmantojot tiesības uz privātās un ģimenes dzīves ievērošanu, domas, sirdsapziņas un reliģijas brīvību, vārda brīvību un pulcēšanās un biedrošanās brīvību, tiesības uz izglītību utt. , un tāpēc tām ir jāievēro pamattiesības, kuras aizsargā Eiropas Cilvēktiesību konvencija (ECTK).

Piemēram, saskaņā ar ECTK 8. panta 2. punktu iejaukšanās tiesībās uz privāto un ģimenes dzīvi ir pieļaujama tikai tad, ja pasākumi ir nepieciešami valsts drošības, sabiedrības drošības, valsts ekonomiskās labklājības interesēs, sabiedriskās kārtības aizsardzībai un noziedzīgu nodarījumu novēršanai, veselības aizsardzībai vai citu personu tiesību un brīvību aizsardzībai, normatīvajam tekstam, uz kura pamata ir iejaukšanās, jābūt pietiekami skaidram, paredzamam un samērīgam ar izvirzītajiem mērķiem. 45

Sākumā paredzētā miljonu cilvēku nāves pandēmija, šķietami ļāva reaģēt uz šiem krīzes apstākļiem, kā rezultātā tika ieviesta ārkārtas situācija. Tagad, kad objektīvie fakti liecina par kaut ko pavisam citu, vairs nav spēkā nosacījums, ka nav iespējams rīkoties citādi (nav laika rūpīgi izvērtēt, vai ir ārkārtas situācija). Covid-19 nav saaukstēšanās vīruss, bet gan labi ārstējams stāvoklis, kura mirstība ir salīdzināma ar sezonālo gripu. Citiem vārdiem sakot, sabiedrības veselībai vairs nav nepārvarams šķērslis.

Ārkārtas stāvokļa nav.

Milzīgs kaitējums, ko rada pašreizējā politika

Atklāta diskusija par situāciju nozīmētu, ka papildus koronavīrusa slimnieku dzīves ilgumam mums jāņem vērā arī citi faktori, kas ietekmē visu iedzīvotāju veselību. Tie ietver kaitējumu psihosociālajā jomā (depresijas, trauksmes, pašnāvību pieaugums, vardarbība ģimenē un vardarbība pret bērniem) 16 un milzīgais ekonomiskais kaitējums.

Ja mēs ņemam vērā šo blakus kaitējumu, pašreizējā politika nav proporcionāla, salīdzinot kā āmura izmantošanu, lai pārsistu uzgriezni, nevis atvērtu ar atslēgu.

Mēs uzskatām, ka tas ir šokējoši, ka valdība atsaucas uz veselību kā iemeslu ārkārtas situācijai.

Kad ārsti un veselības aprūpes speciālisti, saskaroties ar vīrusu, kura kaitīgums, mirstība un pārnesamība tuvojas sezonālajai gripai, mēs varam noraidīt tikai šos ārkārtīgi nesamērīgos pasākumus.

Tāpēc mēs pieprasām nekavējoties pārtraukt visus pasākumus.
Mēs apšaubām to pašreizējo konsultatīvo ekspertu likumību, kuri tiekas aiz slēgtām durvīm.

Turpinot ACU 2020 46 https://acu2020.org/nederlandse-versie/, mēs aicinām padziļināti izpētīt PVO lomu un interešu konfliktu iespējamo ietekmi šajā organizācijā. 

PVO bija arī cīņas centrā ar “infodēmisko”, t.i., visu atšķirīgo viedokļu sistemātisku cenzūru plašsaziņas līdzekļos. Tas ir nepieņemami demokrātiskā tiesiskā valstī.43

Šeit skatāms saraksts ar personām, kuras ir parakstījušas šo dokumentu.

 1. https://www.health.belgium.be/nl/wie-zijn-we#Missie
 2. standaard.be/preventie
 3. https://www.who.int/about/who-we-are/constitution
 4. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/human-rights-and-health
 5. https://swprs.org/feiten-over-covid19/
 6. https://the-iceberg.net/
 7. https://www.creative-diagnostics.com/sars-cov-2-coronavirus-multiplex-rt-qpcr-kit-277854-457.htm
 8. President John Magufuli of Tanzania: “Even Papaya and Goats are Corona positive” https://www.youtube.com/watch?v=207HuOxltvI
 9. Open letter by biochemist Drs Mario Ortiz Martinez to the Dutch chamber https://www.gentechvrij.nl/2020/08/15/foute-interpretatie/
 10. Interview with Drs Mario Ortiz Martinez https://troo.tube/videos/watch/6ed900eb-7459-4a1b-93fd-b393069f4fcd?fbclid=IwAR1XrullC2qopJjgFxEgbSTBvh-4ZCuJa1VxkHTXEtYMEyGG3DsNwUdaatY
 11. https://infekt.ch/2020/04/sind-wir-tatsaechlich-im-blindflug/
 12. Lambrecht, B., Hammad, H. The immunology of the allergy epidemic and the hygiene hypothesis. Nat Immunol 18, 1076–1083 (2017). https://www.nature.com/articles/ni.3829
 13. Sharvan Sehrawat, Barry T. Rouse, Does the hygiene hypothesis apply to COVID-19 susceptibility?, Microbes and Infection, 2020, ISSN 1286-4579, https://doi.org/10.1016/j.micinf.2020.07.002
 14. https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)30610-3?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0092867420306103%3Fshowall%3Dtrue
 15. https://www.hpdetijd.nl/2020-08-11/9-manieren-om-corona-te-voorkomen/
 16. Feys, F., Brokken, S., & De Peuter, S. (2020, May 22). Risk-benefit and cost-utility analysis for COVID-19 lockdown in Belgium: the impact on mental health and wellbeing. https://psyarxiv.com/xczb3/
 17. Kompanje, 2020
 18. Conn, Hafdahl en Brown, 2009; Martinsen 2008; Yau, 2008
 19. https://brandbriefggz.nl/
 20. https://swprs.org/studies-on-covid-19-lethality/#overall-mortality
 21. https://www.xandernieuws.net/algemeen/groep-artsen-vs-komt-in-verzet-facebook-bant-hun-17-miljoen-keer-bekeken-video/
 22. https://www.petities.com/einde_corona_crises_overheid_sta_behandeling_van_covid-19_met_hcq_en_zink_toe
 23. https://zelfzorgcovid19.nl/statistieken-zwitserland-met-hcq-zonder-hcq-met-hcq-leveren-het-bewijs/
 24. https://www.cnbc.com/2020/06/08/asymptomatic-coronavirus-patients-arent-spreading-new-infections-who-says.html
 25. http://www.emro.who.int/health-topics/corona-virus/transmission-of-covid-19-by-asymptomatic-cases.html
 26. WHO https://www.marketwatch.com/story/who-we-did-not-say-that-cash-was-transmitting-coronavirus-2020-03-06
 27. https://www.nordkurier.de/ratgeber/es-gibt-keine-gefahr-jemandem-beim-einkaufen-zu-infizieren-0238940804.html
 28. https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-banknotes/banknotes-carry-no-particular-coronavirus-risk-german-disease-expert-idUSKBN20Y2ZT
 29. 29. Contradictory statements by our virologists https://www.youtube.com/watch?v=6K9xfmkMsvM
 30. https://www.hpdetijd.nl/2020-07-05/stop-met-anderhalve-meter-afstand-en-het-verplicht-dragen-van-mondkapjes/
 31. Security expert Tammy K. Herrema Clark https://youtu.be/TgDm_maAglM
 32. https://theplantstrongclub.org/2020/07/04/healthy-people-should-not-wear-face-masks-by-jim-meehan-md/
 33. https://www.technocracy.news/blaylock-face-masks-pose-serious-risks-to-the-healthy/
 34. https://www.news-medical.net/news/20200315/Reusing-masks-may-increase-your-risk-of-coronavirus-infection-expert-says.aspx
 35. https://werk.belgie.be/nl/nieuws/nieuwe-regels-voor-de-kwaliteit-van-de-binnenlucht-werklokalen
 36. https://kavlaanderen.blogspot.com/2020/07/als-maskers-niet-werken-waarom-dragen.html
 37. https://covid-19.sciensano.be/sites/default/files/Covid19/Meest%20recente%20update.pdf
 38. Haralambieva, I.H. et al., 2015. The impact of immunosenescence on humoral immune response variation after influenza A/H1N1 vaccination in older subjects. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26044074/
 39. Global vaccine safety summit WHO 2019 https://www.youtube.com/watch?v=oJXXDLGKmPg
 40. No liability manufacturers vaccines https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200804_95956456?fbclid=IwAR0IgiA-6sNVQvE8rMC6O5Gq5xhOulbcN1BhdI7Rw-7eq_pRtJDCxde6SQI
 41. https://www.newsbreak.com/news/1572921830018/bill-gates-admits-700000-people-will-be-harmed-or-killed-by-his-covid-19-solution
 42. Journalistic code https://www.rvdj.be/node/63
 43. Disinformation related to COVID-19 approaches European Commission EurLex, juni 2020 (this file will not damage your computer)
 44. https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30461-X/fulltext
 45. http://www.raadvst-consetat.be/dbx/adviezen/67142.pdf#search=67.142
 46. https://acu2020.org/
 47. https://reader.elsevier.com/reader/sd/pii/S0049384820303297?token=9718E5413AACDE0D14A3A0A56A89A3EF744B5A201097F4459AE565EA5EDB222803FF46D7C6CD3419652A215FDD2C874F
 48. https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31180-6/fulltext
 49. https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31324-6/fulltext
 50. There is no revival of the pandemic, but a so-called casedemic due to more testing.
 51. https://www.greenmedinfo.com/blog/crucial-viewing-understanding-covid-19-casedemic1
 52. https://docs4opendebate.be/

The Letter Will be sent to:

Saeimai

Ministru kabinetam

Veselības ministrijai

Sign this Petition

Reasons for signing

Total Signatures: 654

Lilija Bajāre

Oct 28, 2020 at 09:49 pm

Ir jāizbeidz šī tautas mānīšana,iebaidīšana ar falsificētiem cipariem un cilvēktiesību pārkāpšana, jādara gals šim covidšovam! Latvijas valdības rīcība nav adekvāta un pamatota un nekalpo ne tautas ne
iedzīvotāju labklājībai

Emīls Voitahs

Oct 24, 2020 at 09:36 am

Sēžu lidmašīna rakstot šo,kur man lika obligāti vilkt masku, teikšu godīgi, nezinu kā citiem, bet man maska apgrūtina elpošanu!

peteris rikans

Oct 23, 2020 at 08:38 pm

This is not pandemic. This is covid afera.

Olga Košeļeva

Oct 23, 2020 at 03:17 pm

Aldonis Gustavs

Oct 23, 2020 at 01:23 pm

Izbeidziet kalpot globālo parazītu izstrādātajam zelta miljarda plānam,kurš paredz planētas iedzīvotāju skaita samazināšanu līdz 1 miljardam cilvēku un jaunās pasaules kārtības ieviešanu!! Vai tiešām esiet tik aprobežoti,ka nesaprotat,ka esat tikai izpildītāji,kuriem nav paredzēta vieta zelta miljarda sarakstos?? Jūs paši sevi nolemjat kosmiska mēroga utilizācijai,kā turpmākai evolūcijai nederīga biomasa,jo savas tautas nodevēji nav vajadzīgi ne sātanam,ne Dievam!!

Ilona Putniņa

Oct 23, 2020 at 06:13 am

Par taisnību

Inita Ozolina

Oct 22, 2020 at 07:27 pm

Latvijas tauta ir Dieva tauta. Dieva likumi stāv pāri visam. Vara pieder tautai,to saka arī Satversme.

Irina Jansone

Oct 22, 2020 at 06:40 pm

Ir jābeidz šī tautas spīdzināšana un iebaidīšana ar falsificētiem cipariem un jāliek gals šim covidšovam!

Ueins Trušins

Oct 21, 2020 at 01:45 pm

Andis Ābele

Oct 19, 2020 at 11:42 pm

Ligita Vilkova

Oct 19, 2020 at 10:50 pm

Covid murgs!

Juris Dreimanis

Oct 19, 2020 at 11:24 am

Esmu pret Latvijas ievilkšanu melīgā covid-afērā, par veselo saprātu un sabiedrības racionālu attīstību.

Ligita Gulbe

Oct 19, 2020 at 02:47 am

Anita Gromova

Oct 18, 2020 at 07:05 pm

Politiskai šizoifrēnija ir jābeidzas.

Inese Gaile

Oct 18, 2020 at 11:42 am

I agree with everything what has been stated here.

Nadina Selicka

Oct 18, 2020 at 12:07 am

Izbeigsim šo šovu!

Lauris Zvigulis

Oct 17, 2020 at 09:51 am

Pietiek mūs uzskatīt par idiotiem, beidziet šo COVID afēru!!!

Artur Chernikau

Oct 17, 2020 at 08:11 am

Agnija Bērziņa

Oct 16, 2020 at 11:03 pm

Man jau noriebies ir šī sarade.

Irina Jasnogorodska

Oct 16, 2020 at 11:01 pm

Tatjana Ziemele

Oct 16, 2020 at 10:36 pm

Beate Uce

Oct 16, 2020 at 09:40 pm

Julia Lukasenko-Zodzika

Oct 16, 2020 at 05:41 pm

Cirkins Sergejs

Oct 16, 2020 at 02:34 pm

Jelena Ogorodova

Oct 16, 2020 at 02:00 pm

Stop pretending you care for people, when you don't for ages.

Uldis Mūriņš

Oct 16, 2020 at 01:41 pm

Kā var ticēt valdībai, kura visiem spēkiem cenšas nospiest un iznīcināt LV iedzīvotājus, ka viņus uztrauc šo pašu iedzīvotāju veselība?

Kristina Laškova

Oct 16, 2020 at 12:00 pm

Anna Beiļina

Oct 16, 2020 at 11:44 am

Jevgenija Karlin

Oct 16, 2020 at 11:37 am

Jevgēnija Andronova

Oct 16, 2020 at 11:13 am

Vēlos parakstīties zem izteikta, jo Latvijas valdības rīcība nav adekvāta un racionāli pamatota. Mediju informācija par ikdienā saslimšanu ar vīrusu "hipnotizē" tos, kuri nav spiesti normāli izanalizēt situāciju vai baidās pateikt "idioti" valdībai.
Visi cilvēki, kuri saslima ar Covid, par kuriem personīgi pati zinu - bez problēmām un operatīvi izveseļojās, pat neinficējot katru dienu un vietā telpā blakus esošos radiniekus, kā arī pats par sevi "slimošanas" process nebija drāmatisks vai īpaši grūts. Kā parastais vīruss.

Masku uzvilkšana nedod normāli paelpot un nav racionāla mūsu gadījumā - proti, tas vispār ir murgu murgs.

Viss, ko šobrīd dara mūsu valdība - tikai kaitē sabiedrībai. Visi iedzīvotāji ar smadzenēm netic tam, par ko mēģina sabaidīt.

Diežēl, nevaru saprast, kam šis kaitējums globalajā nozīmē ir vajadzīgs. Tāda sajūta, ka kādam nepieciešams pilnībā nogalināt ekonomiku un rezultātā izdevīgi pārdalīt resursus, jo daudzie uzņēmumi bankrotē un vairāku sektoru bizness ir uz pauzes.

Larisa Verdiņa

Oct 16, 2020 at 11:09 am

Olga Karūna

Oct 16, 2020 at 11:08 am

Valentīna Svirido

Oct 16, 2020 at 11:07 am

Aleksejs Docenko-Svirido

Oct 16, 2020 at 11:06 am

Olga Svirido-Docenko

Oct 16, 2020 at 11:04 am

Diana Hajeva

Oct 16, 2020 at 11:03 am

Nastasja Fridmane

Oct 16, 2020 at 10:49 am

Janis Savlovskis

Oct 16, 2020 at 09:45 am

Dina Savlovska

Oct 16, 2020 at 09:31 am

Ilze Birgersone

Oct 16, 2020 at 08:52 am

Daudz vairāk cilvēku aiziet no skābekļa trūkuma, elpojot pašam savu co2 nekā pats vīruss. Absurds

Viktorija Ivanova

Oct 16, 2020 at 08:38 am

Vitālijs Judins

Oct 16, 2020 at 07:24 am

Džineta Viča

Oct 16, 2020 at 12:01 am

Par visu ierobežojumu nonemšanu

Eva Korolkevica

Oct 15, 2020 at 11:38 pm

!!!!

Jeļena Viktorova

Oct 15, 2020 at 11:20 pm

Alise Smehova

Oct 15, 2020 at 11:13 pm

i'm signing because i consider that these measures cannot stop covid, and the Economic and physical damage from isolation is worse than the deases.

Kristīne Spilnere

Oct 14, 2020 at 10:43 pm

Evita Graudina

Oct 14, 2020 at 06:56 pm

Raimonds Grīgs

Oct 14, 2020 at 06:17 pm

Beidziet mocīt tautu!

Kristīne Mainole-Paševiča

Oct 14, 2020 at 03:30 pm

Aija Voitkāne

Oct 14, 2020 at 01:33 pm

Ivita Jankova

Oct 14, 2020 at 11:46 am

Arita Putniņa

Oct 14, 2020 at 11:07 am

Esmu pret visiem ierobežojumiem.

Ingrīda Lavrinoviča

Oct 14, 2020 at 10:52 am

Markuss Strela

Oct 14, 2020 at 12:15 am

Pret covid-19

Inga Poce

Oct 13, 2020 at 10:50 pm

Sofija Abdužalilova

Oct 13, 2020 at 08:55 pm

Žēl mūsu bērnu, jo visa šī murga dēļ viņiem nedod attīstīties( treniņi nodarbības)

Gunta Butlere

Oct 13, 2020 at 08:14 pm

Anitra Zirne

Oct 13, 2020 at 12:44 am

Gatis Šņoriņš

Oct 11, 2020 at 11:02 pm

Ramona Tarasova

Oct 11, 2020 at 10:50 pm

Edīte Brunava

Oct 10, 2020 at 06:16 pm

Pietiek čakarēt tautu!

Eva Birziņa

Oct 10, 2020 at 01:56 pm

Tas viss ir tikai varas uzspiešana. Es neesmu marionete,ko kāds raustīs aiz aukliņām.

Daniels Baltais

Oct 9, 2020 at 04:18 pm

Tereze Jēkabsone

Oct 9, 2020 at 01:25 pm

Apnicis šis murgs , cik ilgi vēl ņirgāsies par mums cilvēkiem

Inguna Beče

Oct 8, 2020 at 08:30 pm

Agnese Rubene

Oct 8, 2020 at 07:27 pm

Anna Čaika

Oct 8, 2020 at 04:04 pm

Cīņā pret Covid-19, var saslimt ar daudz nāvējošam slīmībam uz nervu pamata. Tāpēc esmu par to ,lai izbeigt šo apsurdu, kas saucas Covid-19.

Sarmite Rutka

Oct 8, 2020 at 03:30 pm

Alvis Jermaks

Oct 8, 2020 at 03:10 pm

Piebiedrojos

Karīna Arnte

Oct 8, 2020 at 03:07 pm

Gribu, lai tiek sakārtota veselības sistēma, nevis aiztaisītas vēl skolas.

Mario Are

Oct 8, 2020 at 02:10 pm

Rolands Jurkevičs

Oct 8, 2020 at 01:22 pm

Lauma Kuzmuka

Oct 8, 2020 at 08:21 am

Agris Šteinbergs

Oct 8, 2020 at 01:44 am

Salīdzinot statistiku, gripa ir daudz reizes bīstamāka nekā COVID Beidzat šo afēru...

Dmitrijs Kukels

Oct 7, 2020 at 02:31 pm

Agnese Bula

Oct 7, 2020 at 08:56 am

Eduards Dubrovskihs

Oct 6, 2020 at 10:21 pm

Tamara Artjuhova

Oct 6, 2020 at 10:04 pm

Я против лжи.

Aleksandra Rostovceva

Oct 6, 2020 at 09:15 pm

Kaspars Cveigelis

Oct 6, 2020 at 08:42 pm

vasily actionboy

Oct 6, 2020 at 11:21 am

corona lockdown is a global fraud

Anna Pavlova

Oct 5, 2020 at 09:54 pm

Šis ārprāts ir jāaptur!

Inese Sparāne

Oct 5, 2020 at 01:39 pm

Jānis Sprindžuks

Oct 5, 2020 at 08:01 am

Pietiek!

Lolita Buša

Oct 5, 2020 at 12:25 am

Dita Kaparkaleja

Oct 4, 2020 at 11:04 pm

AIGARS LELIS

Oct 4, 2020 at 03:44 pm

everything about covid 19 is exaggerated and contrived. This is not natural.

Aija Vēgnere-Granda

Oct 4, 2020 at 02:33 pm

It is against peoples rights

Agnese Zilicka

Oct 4, 2020 at 01:37 pm

Igors Voškins

Oct 4, 2020 at 12:59 pm

Dace Babane

Oct 4, 2020 at 10:11 am

Solvita Hromcova

Oct 4, 2020 at 09:22 am

Es pilnībā piekrītu visam šajā rakstā izklāstam.

Diāna Pantjušenkova

Oct 4, 2020 at 09:21 am

Man jau viss besī

Sanita Lapkovska

Oct 4, 2020 at 08:43 am

Parakstu. Jo sis mesls jau apriebies. Neticam nekadiem kovidiem.
Grib tikai naudinu sev kabatas iebazt.

Labak padomajiet par berniem. Pacelat bernunaudas. Pacelat algas, ir daudz lietu kur naudinu likt.
Pacelat pensionariem naudinu.

Jo viss par ko dziivojam, ir pliki graši. Un tas ir loti beediigi???

Kristina Lihvare

Oct 4, 2020 at 08:18 am

Raivis Polis

Oct 4, 2020 at 07:51 am

Jānis Treijs

Oct 3, 2020 at 10:53 pm

Aigars Actiņš

Oct 3, 2020 at 10:35 pm

Valters Berzins

Oct 3, 2020 at 08:15 pm

Load More

Share With:
Rate This Article