Saturday, December 5, 2020
Trending News

Čehijā tiesa atceļ pienākumu uz ielas nēsāt maskas

Čehi ir panākuši masku režīma atcelšanu uz ielām. Tiesneši deva Veselības ministrijai nedēļu laika, lai pamatotu savas prasības pēc totāla masku režīma.

Čehijā ar tiesas starpniecību tika atcelts Veselības ministrijas ieviestais pienākums maskas valkāt brīvā dabā. Prāgas pašvaldības tiesa, kas pieņēma lēmumu, to skaidroja ar nepietiekamu pamatojumu pasākuma nepieciešamībai.

19. oktobrī veiktajiem pasākumiem nav konkrētu, saprotamu un pamatotu apsvērumu, uz kuru pamata tiesa varētu efektīvi un atbildīgi pārbaudīt, vai tiešām ir nepieciešams uzstāt uz elpceļu aizsegu obligātu valkāšanu, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. ” , – teikts paziņojumā presei.

Varas iestāžu lēmums ir jāatceļ 21. novembrī. Tomēr ministrijai ir vēl palicis nedaudz laiks, lai pamatotu ierobežojumus un pārliecinātu tiesnešus. Veselības ministrija, komentējot tiesas lēmumu, paziņoja, ka tā veiks nepieciešamos pasākumus, lai saglabātu masku režīmu, kā arī izsver iespējas apstrīdēt spriedumu, vēsta Radio Prague International.

Āra maskas pašvaldībās, kad cilvēki atrodas tuvāk par diviem metriem viens no otra, Čehijā ir kļuvušas obligātas otrā koronavīrusa viļņa laikā no 21. oktobra. Pavasarī Čehijas ieviestais “totālo masku režīms”, kas bija viens no pirmajiem ES, kad pat vienas ģimenes locekļiem ar savu automašīnu bija jālieto maskas. Ārā maskas bija jāvalkā no 19. marta līdz 15. jūnijam.

Agrīnās Čehijas varas iestādes pandēmijas dēļ ieviesa pilsoņu nakts kustības aizliegumu. Tāpat iedzīvotājiem tika ieteikts ierobežot sociālos kontaktus, un darba devējiem tika lūgts pēc iespējas vairāk pārcelt darbiniekus uz attālinātu darba vietu.

Pēc TASS ziņām, Čehijā pienākums lietot maskas attiecas uz sabiedriskām telpām, sabiedrisko transportu, kā arī uz atklātām telpām, ja starp cilvēkiem attālums ir mazāks par diviem metriem. Braucot ar privātajām automašīnām, ir jālieto arī maskas, ja ir vēl citi pasažieri – pat ja tie ir ģimenes locekļi, kas dzīvo kopā ar viņu.

Šajā grafikā redzama kopējā mirstība no visiem cēloņiem pēdējos 40 gados. Šeit spilgti redzams, ka dēļ koronavīrusa 2020. gadā mirstība nav palielinājusies, tā pat ir zemāka nekā iepriekšējos gadus.

Čehija: mirstība ir 2019. gada robežās. Gripas maksimums ir 2020.g. janvārī un COVID19 maksimums 2020.g.martā. Faktiski mirstība zemāka, nekā 2017. un 2018. gadā.

Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?
Share With:
Rate This Article
Comments
  • i’m still wearing it and it’s still keeping excellent time 48 years later.

    novembris 18, 2020
  • Thank you for the auspicious writeup. It in reality was a leisure account it. Look advanced to more introduced agreeable from you! However, how could we keep up a correspondence?|

    novembris 27, 2020

Leave A Comment