Trending News

Cenzori neliekas mierā – tagad uzbrūk Telegram.

Ja lielie sociālie tīkli savus lietotājus cenzē, bloķē un pievāc viņu datus, tad cilvēkiem nekas cits neatliek, kā pārvākties uz citām platformām, kurās pastāv vārda brīvība. Viena no tādām šobrīd ir Telegram. Taču totalitārisma ievēsēji nevar paciest vāŗda brīvību un tāpēc Vācija savās Patiesības ministrijas tradīcijās uzsāk brīvības vajāšanu arī šajā platformā.

Vācijas žurnāls Der Spiegel veicis jaunu plašu pētījumu par Telegram dibinātāju Pāvelu Durovu. Pēc viņu sapratnes, krievu “Cukurbergs” ir uzbūvējis ap sevi tumšu impēriju un šis kanāls iespējami esot pati bīstamākā aplikācija pasaulē.

Žurnāls informē, ka Vācijas Tieslietu ministrija pieprasa, lai Telegram pakļaujas viņu likumdošanai un nodod lietotāju datus izmeklētājiem un operatīvi nodzēš noziedzīgu saturu. Tiek ziņots. Ka Federālā tieslietu pārvalde ir ierosinājusi lietu pret Telegram par to, ka nav nozīmēta kontaktpersona komunikācijai ar valdību, kā arī nevēlas sadarboties dažādu sūdzību izskatē par iespējami noziedzīgu saturu platformā.

Par to Telegram draud sods 55 miljonu dolāru apjomā. Kā tieši Federālā pārvalde nonākusi līdz šādam ciparam un tieši no kā viņi to grasās pieprasīt, pagaidām nav skaidrs. Arī Vācijas iekšlietu ministrija klasificējusi Telegram kā ‘problēmu kanālu’

Ne Vācijas, ne Eiropas likumi, acīmredzot, šiem ļaudīm neko nenozīmē – sašutumu izrāda kāds no vadošajiem Vācijas iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Saskaņā ar viņa vārdiem, ja kompānija atteiksies sadarboties ar varas iestādēm, tad Vācijas teritorijā tā tiks bloķēta. Der Spiegel atzīmē, ka komunikācijas problēma ar Telegram ir tajā, ka tādas vienkārši nav. Neviens nereaģē ne uz žurnālistu, ne iestāžu prasībām. Arī Spiegel žurnālists esot mēģinājis personiski apmeklēt Telegram biroju, taču arī viņam tas neesot izdevies. Google Play norādītos kontaktos neviena nav bijis un nekādas norādes tāpat. Birojs ir izīrēts kaut kam, ko neviens nav redzējis.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Vācijas iekšlietu ministrija vairāk raizējoties nevis par to, ka kanālā darbojas kaut kādi pretlikumīgi kanāli, bet par Vācijas iedzīvotāju iespējamo dezinformāciju saistībā ar gaidāmām vēlēšanām.

Nu Jūs jau zināt – Krievija var atkal iecelt Vācijā Bundestāgu vai kancleru, kā to reiz izdarīja ar ASV prezidentu un tāpēc attiecīgajos dienestos valda satraukums.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment