Trending News

ChatControl – personiskās sarakstes privātuma beigas

Vai zinājāt, ka 6.jūlijā Eiropas Parlaments nobalsoja par programmu Chatcontrol, kas pieliek punktu konfidencialitātei arī privātās sarunās caur elektroniskiem saziņas līdzekļiem?

Tagad gan e-pastu, gan dažādu čata programmu operatoriem ir tiesības pārmeklēt arī visas personiskās sarakstes, lai meklētu tur ‘aizdomīgu saturu’ un ziņotu varas iestādēm. Kas ir tas aizdomīgais saturs? Protams, ka viņi to pamato ar vajadzību aizsargāt lietotājus un bērnus no seksuālas uzmācības internetā vai caur privātu saraksti. Taču ir absolūti skaidrs, ka tas ir tikai iegansts, lai iedarbinātu nākamo soli Orvela realitātes ieviešanā un tas ir loģisks un saprotams – privātās sarakstes kontrole.

Un tam ir visai maz sakara ar vēlmi sargāt bērnus – lielākie pedofīli ir tieši valdības un tā sauktās elites aprindās. Viņiem interesē tikai totālas kontroles ieviešana un režīmam nepaklausīgo atrašana. Soctīklu cenzūra ir par maz. Šim balsojumam paredzēta arī attiecīgas likumdošanas izstrāde vēlāk rudenī un tas paredzēs operatoriem nodrošināt personiskās sarakstes kontroli.

Starp citu, var aplūkot arī Latvijas eiropistu balsojumu šajā sakarā. Pret to balsoja tikai Tatjana Ždanoka. Vispār to atbalstīja 537, pret bija 133 un 24 atturējās. Visvairāk pret šo projektu iestājas Eiropas Pirātu partija – tur ir arī tāda un tā darbojas Zaļās Eiropas Brīvības alianses frakcijā. Tās pārstāvis Patriks Breyer to dienu nosauca par skumju dienu visiem, kas vēl cerēja uz bezmaksas un konfidenciālu saraksti. Tas ir nāvējošs trieciens pa ciparu sarakstes personisko dabu. Šīs partijas biedri plāno iesākt arī tiesas procesu, lai šo lēmumu atceltu. Tā jau ir totāla izsekošana, no kuras vairs nav glābiņa pat guļamistabā. Viņš arī atzīmē, ka bērni ar to ne tikai netiks pasargāti, bet tieši otrādi, viņu dati var kļūt pieejami vēl vairāk, ja tos nemitīgi kāds vāc – kas notiek tālāk?

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Marcel Kolaja, Pirātu partijas Čehijas biedrs un Eiropas Parlamenta vice-prezidents izsakās tā:

Pasta darbinieki taču neatver Jūsu personiskās vēstules, lai pārbaudītu to saturu. Tas pats princips ir jāpiemēro internetā. Šis plāns tagad nodarīs milzīgu kaitējumu mūsu pamata tiesībām uz personisko dzīvi. Vēl vairāk, visu platformu plaša uzraudzība novedīs pie tā, ka īstie noziedznieki pāries uz tām, kur šī kontrole nav iespējama. Tāpēc viņu ķeršanu tas neietekmēs, bet tas ietekmēs ikdienas pilsoņus, kurus pārbaudīs katru dienu, kamēr noziedznieku ķeršanai nebūs laika.

Ko lai saka, zelta vārdi. Īpaši jau tāpēc, ka visiem būtu jābūt skaidram, ka šeit nav nekāda sakara ne ar bērnu drošību, ne noziedznieku ķeršanu. Tas ir vēl viens totalitārisma ieviešanas plāns, kas notiek paralēli vīrusa afērai.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment