Trending News

Cietslēdzes rekords

Kam pieder pasaules lokdauna rekords? Tā ir Austrālijas pilsēta Melburna. Svētdienas vakarā tā apsteidza Argentīnu to dienu skaitā, kas pavadītas aiz atslēgas.

Tur ir pagājušas 245 dienas kopš lokdauna sākuma – ziņo Austrālijas nacionālais kanāls ABC. Un tas ir patreiz lielākais kumulatīvais lokdauns visā pasaulē. Līdz šim rekords piederēja Argentīnas galvaspilsētai Buenos-Aires. Tā bija aizslēgta no 2020.gada marta līdz novembrim. Tad vēl bija 10 dienas šī gada maijā, kas kopā veidoja 244 dienas aiz restēm.

Savukārt Melburna, kas ir Austrālijas otra biezāk apdzīvotā pilsēta, ir piedzīvojusi kopā 6 lokdaunus jeb latviskā versijā ‘cietslēdzes’ – tie ilga no 5 līdz 111 dienām, ziņo ABC. Arī patreiz tur tāda ir un tā šobrīd paredzēta līdz 26.oktobrim, kas nozīmē to, ka tad rekords būs jau 267 dienas. Taču diez vai tas būs viss, jo Austrālija jau ir kļuvusi par vienu lielu cietumu. Viktorijas štats it īpaši, jo tur atkal notiek cīņa ar briesmīgo vīrusu, kur pozitīvie testi ir virs 1000 gadījumiem dienā – sestdien tie esot bijuši jau 1220. Kāda tam visam nozīme  -nekāda, izņemot to, ka tas dod ieganstu vēlreiz pagarināt lokdaunu un turpināt terorizēt cilvēkus ar drakoniskām prasībām pakļauties visam, ko režīms iedomājas darīt.

Premjers Daniels Andrew to jau ir paziņojis – ja gadījumi pieaugs, lokdauns tiks pagarināts. Tātad varam nešaubīties par to.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Nomāktie austrālieši mēģina cīnīties ar tirāniju – neliela uzvara nupat viņiem bija, kad režīms tomēr atjaunoja iespējas strādāt celtniecībā, kad sākās masveida industrijas strādnieku protesti – tur pagaidām var to darīt arī bez švakcīnas, citādi visa celtniecība bija apstādināta. Nebeidzamie ierobežojumi izraisa arī citu iedzīvotāju grupu protestus un ir ļoti asas sadursmes ar policiju, kas šķietami ir pazaudējusi jebkādu mēra sajūtu un izmanto gumijas lodes, asaru gāzi un nemitīgi notiek aresti. Arī kādi politiķi tur sāk runāt par to, ka tas jau ir par daudz – pat Austrālijas valsts kases priekšnieks Josh Frydenberg pagājušā nedēļā atļāvās pateikt, ka cilvēkiem pietiek, ka viņi grib dzīvot un strādāt.

Taču tirāni to pagaidām negrib dzirdēt.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment