Saturday, August 15, 2020
Trending News

Cilvēki, neesiet “cirvji”!

Vairāk nekā 400 cilvēki Brīvības ielas garumā pulcējas protestā pret koku izciršanu t.sk. Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecībai bijušā velotreka “Marss” teritorijā, novēroja aģentūra LETA.

Protestētāji bija izvietojušies visas ielas garumā – no bijušā velotreka teritorijas Brīvības gatvē 207 līdz pat Brīvības piemineklim. Sanākušie ievēroja divu metru distanci. Vietām cilvēki bija izvietojušies blīvāk nekā citviet, piemēram, netālu no bijušā velotreka un pie Esplanādes parka. Lielākā daļa sanākušo bija uzvilkuši sejas aizsargmaskas.

Visiem akcijas dalībniekiem līdzi bija plakāti, uz kuriem pārsvarā pausts aicinājums nebūvēt VDD ēku iecerētajā vietā. Aktīvisti plakātos tāpat pauda, cik svarīgi ir koki un mudināja līdzcilvēkus nebūt “cirvjiem”.

Daži cilvēki bija tērpušies atraktīvos tērpos, piemēram, kāds protestētājs bija tērpies pandas kostīmā.

Sanākušo vidū bija arī virkne Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedru un aktīvistu, kā arī dabas aktīvistu.

Ik pa posmam bija redzami policijas darbinieki.

Kā vēstīts, lai ievērotu ar Covid-19 noteiktos ierobežojumus, kas paredz, ka piketā nevar pulcēties vairāk nekā 25 cilvēki, piketus pieteica 16 dažādi organizatori.

Piketa mērķis bija vērst uzmanību pilsoniskai aktivitātei par Marsa parku. Akcijā tiks pieprasīts glābt kokus, saglabājot kultūrai un vēsturei nozīmīgo teritoriju.

Tāpat vēstīts, ka pēc asām un pārmetumiem bagātām debatēm Saeima aizvadītajā ceturtdien noraidīja JKP priekšlikumu uzdot valdībai atcelt lēmumu par VDD ēkas celšanu bijušā velotreka “Marss” teritorijā.

Iepriekš Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK) savā atzinumā pauda, ka VDD jaunās ēkas būvniecības atlikšana vai kavēšana pašreizējos drošības apstākļos nav pieļaujama un ēka ir jāceļ noskatītajā vietā Rīgā, bijušā velotreka vietā Brīvības ielā, kas vienīgā atbilst dienesta vajadzībām.

Savukārt Teikas apkaimes biedrības valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne pauda, ka NDK atzinums esot formāla atrakstīšanās, kurā nav iekļauts neviens jauns arguments.

VDD aģentūru LETA informēja, ka lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts jau 2017.gadā, bet šogad plānots sākt būvniecību. VDD līdz šim nebija informējis sabiedrību par ieceri, jo neesot bijis tiesīgs publiskot informāciju, lai nepārkāptu likuma “Par valsts noslēpumu” normas. Tomēr tagad, ņemot vērā sabiedrības interesi, pieņemts lēmums deklasificēt daļu informācijas par plānoto VDD attīstības projektu.

Zemāk esošā bilde diemžēl nav no protesta. Nav zināms, vai prezidents atbalsta šo protestu. Apsveicami, ka E.Levits stāda kokus, pierādot, ka spēj tikt galā vismaz ar vienkāršiem darbiem:

Šī bilde nav no protesta, bet labi, ka E.Levits stāda kokus. Ar vienkāršiem uzdevumiem prezidents tiek galā.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment