Trending News

Cilvēku modifikācija karam ar klimatu?

Neliels ieskats kādā 2012.gada rakstā, kas bija publicēts Atlantic žurnālā, kas palīdzēs saprast šodien notiekošo un globālistu plānus uz nākotni.

Klimata pārmaiņas ir likušas mums izmainīt daudzas tehnoloģijas, lai padarītu tās energo-efektīvākas. No vieglākiem hibrīd-auto līdz ilgstošām LED lampām, inženieri ir padarījuši daudzus šos produktus mazākus un mazāk enerģiju patērējošus. Bet darbs ar mūsu instrumentiem var novest tikai līdz zināmai robežai, jo lai cik gudras būtu mūsu tehnoloģijas, cilvēka ķermenis pats atstāj ekoloģiskos nospiedumus un to ir vairāk, kā jebkad.

Un tagad zinātnieki vaicā, vai mēs varam ķerties pie paša cilvēka inženierijas, lai tas kļūtu enerģiju taupošāks? Pētījums, kas publicēts Ethics, Policy&Enviroment piedāvā ieskatu veselā biomedicīnisku modifikāciju sērijā, kas palīdzēs cilvēkiem mazāk patērēt.

Daži no piedāvājumiem ir vienkārši un neprasa iejaukšanos. Piemēram, ja cilvēki gribētu atmest gaļas ēšanu, bet nevar saņemties to izdarīt gribas spēka trūkuma deļ, tad viņiem piedāvās tabletes, kas izraisa pretīgumu pret gaļas ēšanu un tādā veidā izveidosies nepatika pret to. Citas tehnikas jau ir daudz briesmīgākas – piemēram, tiek piedāvāts ģenētiski modificēt vēl nedzimušus bērnus, lai padarītu viņus mazākus augumā un līdz ar to viņi patērētu mazāk resurusu.

Šī garadarba autors ir Matthew Liao, Ņujorkas Universitātes filosofijas un bioētikas profesors. Viņš uzsver, ka šis pētījums piedāvā cilvēka pārveidošanu kā vienu no iespējām karā ar klimatu. Tas, kā jau Overtona logam piedien, sākumā tiek pasniegts kā iespēja, tad jau tas tiek apspriests kā scenārijs un tad – kā domājat, kas notiek tālāk? Brīdī, kad cilvēkiem ir atņemtas visas tiesības uz savu ķermeni, ko tagad dara ar vardarbīgu injekciju, kas tad apturēs visas šīs tālākās darbības un modifikācijas? Tās arī kļūst tikpat obligātas, jo cilvēki taču nevarēs ne strādāt, ne apmeklēt lielveikalus, ja nepakļausies tālākām valdību prasībām, lai cik absurdas tās būtu.

Tālāk rakstā seko intervija ar šo tā saucamo zinātnieku. Tajā viņš izsaka domu par to, ka līdzšinējās klimata vienošanās praksē nav nesušas vajadzīgo rezultātu un pat oglekļa dioksīda kvotas vai nodokļi īsti nav tas risinājums, kas var pilnībā izmainīt pasauli.

Taču lielais noslēpums, kas ir izlasāms jau toreiz, ir tas, ka ne jau pasauli viņi grib izmainīt, bet pašus cilvēkus. Un tāpēc jau pirms 10 gadiem bija šis apraksts par to, kā to varētu darīt un ka ierastā agrikultūra ir tas, kas rada 18% izmešus – no šejienes arī doma to apturēt, bet cilvēkiem, kam garšo gala – lūdzu jums tabletes, lai tā vairāk negaršotu. Un lai cilvēki vispār ēstu mazāk, viņi ģenētiski jāpadara mazāki. Tam ir īsti zinātnisks aprēķins – katrs ķermeņa masas kilograms prasa noteiktu resursu daudzumu, lai to uzturētu. Lielāka persona apēd vairāk – nu loģiski. Turklāt ne tikai tas – smagāks cilvēks arī degvielu patērē vairāk, braucot ar auto, viņu apģērbt vajag vairāk izejvielu un tā tālāk.

Un tālāk seko nākamais aprēķins – ja varētu padarīt vidējo ASV cilvēku īsāku par vismaz 15cm, tad viņa ķermeņa masa samazinās par 21% vīrietim un par 25% sievietei, kas savukārt samazina metabolisma izmešus par veseliem 15-18%. Arī loģiski, vieglāki purkšķīši un nemaitās gaisu tik daudz. Un tagad pats amizantākais – kā tad samazināt cilvēkus? Ir vairāki veidi. To var darīt ar tehniku, ko sauc par priekšimplantācijas ģenētisko diagnozi, ko jau lieto dažās klīnikās. Tas nozīmē, ka var izvēlēties, kuru embriju implantēt, skatoties no viņa lieluma. Cits veids ir lietot hormonu terapijas, kas aizver ciet augšanas mehānismu ātrāk. Un vēl var izmantot gēnu terapiju, ja starp vecākiem ir auguma starpība, tad var aktivizēt to gēnu, kurš ir no īsākā vecāka, lai tas kļūst dominējošs.

Tas vēl nav viss, par ko tiek runāts – vēl pastāv iespēja ar farmakoloģijas palīdzību pastiprināt empātiju un altruismu, lai cilvēks labāk izturas pret Dabu. Tā jau ir jūtu un domu iedēstīšana mākslīgā veidā – bet arī tādu iespēju paredz zaļie.

Un vēl enerģijas patēriņu var samazināt, ģenētiski modificējot cilvēku acis, lai tās kļūst tādas, kā kaķiem. Jo tās lieto mazāk gaismas un līdz ar to – mazāk elektrības.

Apmēram tādu ceļu gatavi iet globālisti un modificēt visu cilvēci, lai pievāktu visu planētu sev. Un lai varētu ko tādu izvērst masveidā, vispirms ir jāpanāk cilvēka ķermeņa kontrole, lai mēs to atdodam viņiem – no šejienes tad spiediens un izmešana no komforta zonas, spiežot ar šprici, ir tikai viens mazs solītis visā tajā, kas sekos tālāk, ja cilvēce neatjēgsies tagad.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Ja jau samazinās cilvēka augumu, tad basketbols kā sporta veids arī izzudīs. Vai arī šie plānptātiņi izdomās, ka basketbola grozus var uzlikt arī zemāk.

    septembris 24, 2021

Leave A Comment