Trending News

Čipu trūkums – industrijas brūk

Daudzi ļaudis vēl nav piefiksējuši un aizdomājušies, kas īsti notiek pasaulē. Viņi domā, ka injekcija atgriezīs pie normālas dzīves – bet kā tas palīdz, piemēram, katastrofālā industriālo čipu trūkumā, kas pārņem pasauli?

Tā ir viena no galvenajām problēmām šobrīd, kas rada tālāku domino efektu uz visām pusēm. Tas ietekmē tūkstošiem dažādu industriju un tās brūk viena aiz otras un tas rada to pārstāvjos paniku. Gada sākumā optimisti solīja, ka šī problēma kaut kā atrisināsies līdz šī gada beigām, taču nekas tāds nav noticis – pat korporatīvie mediji tagad raksta par to, ka ir vēl sliktāk, nesen tāds raksts bija Wall Street Journal tieši par to.

Ko tas nozīmē, ka čipu piegādes laiki aizvien palielinās? Normālai loģistikas apritei šis gaidīšanas laiks ir 9-12 nedēļas, bet šī vasaras laikā šis periods pagarinājās uz 19 nedēļām, savukārt šobrīd, oktobrī, tas jau ir sasniedzis 22 nedēļas. Vēl ilgāk tas ir atsevišķiem elektriskajiem komponentiem – pat 25 nedēļas, bet auto industrijā nepieciešamie mikro kontrolieri aizņem 38 nedēļas – tie ir absolūti nereāli cipari un tas paralizē visu industriju. Un gaidīšana aiziet nu jau gados. Ņujorkas firmas Power X īpašnieks Manuel Shoenfield šī gada maijā pasūtīja transmisijas čipus un viņam tos sola tikai nākamā gada maijā. Lūk, ko nozīmē vīrusa afēra. Visa pasaules ekonomiskā sistēma piedzīvo šādu sabrukumu, bet ļaudis tik dzīvo nost un negatavojas tam, ka drīzumā iestāsies pilnīgs visu industriju sabrukums.

Čipu trūkuma dēļ nevar ražot jaunus transporta līdzekļus un attiecīgi dīleru krājumi ir strauji samazinājušies, savukārt tas noved pie lietoto automašīnu un traktoru cenas pieauguma kosmiskā apmērā.

Piemēram, ASV izsolē tādā veidā parasta Honda Civic 2019.gada izlaidumā tika izsolīta zibenīgi par cenu, kas sastādīja 27 tūkstošus dolāru – bet jauna tā maksā tikai 21 tūkstoti. Īstais brīdis, lai iztīrītu garāžas no lietotajām auto, ja kādam tādas aizķērušās..

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Bet šis fenomens neapstājas tikai uz automašīnām. Tas attiecas arī uz lauksaimniecības tehniku – arī tās ražošana ir stipri bremzēta un arī šeit lietotās vienības maksā vairāk, kā jaunas. Kāds ASV fermeris pārdeva savu 2009.gada John Deere par 143 tūkstošiem dolāru, kamēr jauns tas tika nopirkts tikai par 109. Un protams, nemitīgi aug arī pārtikas cenas – saskaņā ar Bloomberg datiem, pasaules pārtikas cenas ir pieaugušas par 1/3 tikai gada laikā. Resursu kļūst aizvien mazāk un to trūkums ir aizvien jūtamāks, bet šie Ziemassvētki visā pasaulē būs vienlaicīgi gan paši dārgākie, gan paši tukšākie.

Laiks veidot krājumus un gatavoties.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment