Covid-19 pa pēdām jeb Liela brēka, maza vilna

Atskatāmies atpakaļ uz jau veselu gadu ilgušo kovidafēru, ieskicējot versijas par viltus pandēmijas mistiskā izraisītāja izcelsmi

Gads būs pagājis, kopš pasaulē it kā no zila gaisa radās tas, ko galvenie plašsaziņas līdzekļi sauc par koronavīrusa pandēmiju. MaināmPasauli.news esam publicējuši dažnedažādas ziņas par slimību, maskām, testiem, vakcīnām, situāciju pasaulē un lokdaunu negatīvo ietekmi uz tautsaimniecībām un cilvēku fizisko un psihisko veselību.

Turklāt ne jau vieni mēs piedāvājam šādu informāciju — apgaismotāju rindas ir gana plašas. Paldies visiem par ieguldījumu mūsu kopējā lietā; šoreiz vārdā nenosaukšu nevienu tikai tā iemesla dēļ, lai kāds cits nepelnīti nepaliktu ēnā.

Mums pašiem liekas, ka kopumā ir pateikts viss par kovid afēru, un tā tomēr ir tikai ievads tam, kā pasaules pārvaldītāji ir plānojuši izrīkoties ar cilvēci tuvākajā laikā[1]. Mēs gan ticam, ka neredzamajā plānā virsroku jau tagad ņem Patiesība un Gaisma, un aicinām to vairot sevī, savās domās, savā ikdienā, savā dzīvē un visapkārt, un atkal un atkal pievērsties tam, kas mums patīk, ko mēs mīlam, ko gribam vairot. Tādēļ šodien, ļaujot slimības tematam izskanēt, mazliet atskatīsimies atpakaļ, lai beigās paliktu pie vissvaigākajām ziņām un visintriģējošākajiem jautājumiem.

Aizliegtie laboratorijas eksperimenti — plaši apspriests cēlonis

Šī iztirzājuma mērķis nav noskaidrot un pierādīt patiesību par vīrusa izcelsmi. Tās pavedieni ir tik ļoti samudžinājušies oficiālo un neoficiālo ziņu kamola kārtu kārtās, turklāt tie negroza status quo būtību, tā ka neredzu jēgu tam tērēt laiku un enerģiju.

Oficiāli šī “SARS-CoV-2 koronavīrusa pandēmija” aizsākās Ķīnā, Uhaņā, kādos neskaidros ar pilsētas viroloģijas laboratoriju saistītos apstākļos. Krievu zinātnieki pērn pat apgalvoja, ka amerikāņi radījuši Uhaņas koronavīrusu kā bioloģisko ieroci, lai sabotētu Ķīnu, pēcāk nopelnot milzu naudu ar pašu radītām zālēm vai vakcīnu. Zināms tas, ka ASV galvenais infektologs Fauči šajā laboratorijā licis veikt eksperimentus ar vīrusiem, kādi ASV ir aizliegti. ASV plašsaziņas līdzeklis DailyMail pērn aprīlī diezgan skaļi pauda iespēju, ka pandēmiju izraisījušais vīruss varētu būt izkļuvis no šīs laboratorijas, kur valdījusi “nepietiekama drošība”.

Šā gada februārī mediji, tostarp neatkarīgais vācu reģionālais laikraksts “Nordkurier” pie šī starplaikā pieklusušā jautājuma atgriezušies, jo kāds Hamburgas nanozinātņu pētnieks noraidījis zoonozes teoriju, apstiprinājis iepriekš minētās ziņas par laboratorijā notiekošām slepenām ģenētiskām koronavīrusa manipulācijām un paziņojis — visai ticama esot versija, ka vīruss esot izkļuvis no Uhaņas laboratorijas, notiekot avārijai. Vīrusam piemītot “pārsteidzoši labas spējas pieķerties cilvēka šūnu receptoriem un iekļūt šūnās”, kādas līdz šim koronavīrusiem neesot konstatētas — tas norādot uz nedabisku vīrusa izcelsmi. Bēdīgi slavenais virologs Kristiāns Drostens (Christian Drosten) šo gan uzskatot par “pilnīgām blēņām”, paliekot pie savas versijas, ka izcelsmes avots esot sikspārnis. Interesanti, ka tieši sikspārņu slimību izraisītāji Uhaņas laboratorijā sakolekcionēti lielā skaitā, toties tirgū — kā šur tur izskanējis — gan šos kustoņus neviens nepārdodot.

Vīrusa pēdas iet ‘pandēmijai’ pa priekšu

Abstrahējoties no jautājuma, vai vīrusi, ja tie nav dzīvi organismi[2], vispār jebkad radušies dabiskā veidā, kā nākamā tad jāpiemin ziņa, ka pēc ziņas parādīšanās medijos 2020. gada sākumā par “bīstama vīrusa” izplatīšanos Ķīnā pētnieki ASV, Brazīlijā, Nīderlandē, Francijā, Austrālijā, Itālijā un citur esot apskatījuši 2019. gada oktobra—2020. gada februāra notekūdeņu paraugu izmeklējumu datus un konstatējuši, ka paraugi jau tad saturējuši SARS-CoV-2 vīrusa ģenētisko materiālu. Tas esot “uzticams pierādījums tam, ka Covid-19 jau tad bija mūsu vidū.” Acīmredzot vīrusa RNS ūdenī tik viegli neizšķīst, tā ka zinātnieki šo RNS vēl pēc vairākiem mēnešiem var identificēt ar PCR testa metodes palīdzību.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Dakteri Amerikā un Francijā savukārt jau no 2019. gada rudens savos pacientos pamanījuši “dīvainu vīrusa izraisītu pneimoniju”, bet itāļu dakteri “ļoti dīvainu un smagu pneimoniju, kas ķeras jo īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem”. Līdz 2020. gada pavasarim zinātnieki visā pasaulē bija konstatējuši veselu rindu dažādu SARS-CoV-2 vīrusa paveidu, kas laikam izcēlušies dažādās vietās, un secinājuši, ka “šis koronavīruss mutē ļoti ātri”. Arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs pērn aprīlī konstatēja to pašu. Nez ko par to domā tā n-tā vīrusa mutācija, kas gadu vēlāk tikusi Covid-21 izraisītāja godā, ar ko mūs nupat cenšas iebiedēt..?

Fakts ir un paliek, ka korona dzimtas vīrusi principā nav nekas jauns un cilvēka organismam nepazīstams (10 % t. s. “saaukstēšanās” izraisa koronavīrusi[3]), lai gan smagu augšējo respiratoro orgānu sindromu izraisošu (SARS tipa) vīrusu pirmo reizi identificēja tikai 2003. gadā — PVO ziņoja par atrastu SARS izraisītāju-“koronavīrusu, kāds nekad agrāk nav atrasts cilvēka organismā”.

Vai jebkad ir iegūts vīrusa izolāts..?

Tas, ka vīruss vai tā daļiņas it kā ir atrastas, piemēram, laboratorijā vai notekūdeņos, vēl nenozīmē, ka ir pierādīts, ka kāds ar to ir bijis inficēts. Lai to noteiktu, vīruss ir jāizņem, “jāizolē” no saslimuša cilvēka organisma saskaņā ar Roberta Koha postulātiem.

Ziņas dalās jautājumā par to, vai tas jebkad noticis. ASV Slimību profilakses un kontroles centra (CDC) 2020. gada 11. martā publicētais pētījuma apraksts par vīrusa izolēšanu no pacienta atzīts par apšaubāmu, bet septembrī pats Roberta Koha institūts bijis spiests atzīt, ka “nav zināms par nevienu pētījumu, kurā izolētais SARS-CoV-2 būtu ticis purificēts”. Arī no Diseldorfas Universitātes klīnikas virusoloģijas institūta pētniekiem, kam tas esot izdevies 2020. gada aprīlī, un no Apvienotās Karalistes premjera Borisa Džonsa šādu apliecinājumu vēl šā gada janvārī gaida velti.

Ķīnas Slimību profilakses un kontroles centra vadītājs Wu Zunjou pavisam nesen, arī janvārī, intervijā NBC News ziņu raidījumam atzina, ka

“viņi to kā vīrusu nekad nav izolējuši. Tur tā lieta.”

2020. gada novembrī zinātniskajā recenzijā par Kormana un Drostena 2020. gada jūlija referātu, kura temats — PCR metodes izmantošana jaunā koronavīrusa atklāšanā (t. s. Corman-Drosten paper) — rakstīts, ka “jaunais koronavīruss SARS-CoV-2 pamatots ar in silico (teorētiskām) sekvencēm, ko piegādāja kāda laboratorija Ķīnā, jo [referāta] autoriem tobrīd nebija pieejams nedz infekcioza (“dzīva”) vai dezaktivēta SARS-CoV-2 kontroles materiāls, nedz izolēts vīrusa genoma RNS.”

Arī šajās CDC izdotajās PCR testa izmantošanas instrukcijās ir skaidri pateikts (43. lpp.), ka “[..] nav pieejami izmērāmi SARS-CoV-2 vīrusa izolāti [..]”; tas nozīmētu, ka tādi nav pieejami vispār.

Liela brēka, maza vilna

Kad viss šis ir apzināts, esam morāli gatavi pēdējam solim — atskārsmei, ka, iespējams, visu šo laiku mums ne tikai melo par vīrusa izplatības apmēriem (to, ka nekur nekādas epidēmijas nav, nu jau ir sapratuši daudzi), bet arī pats vīruss varētu nebūt tas, par ko to dēvē, un zem slimības segvārda ‘Covid-19’ varētu slēpties pavisam kas cits… Cits koronavīruss..? Citas dzimtas vīruss..? To kombinācija — vispirms viens, tad otrs..? Vai afēra kā tāda..?

Ja nav pieejams vīrusa paraugs, ko tad zinātnieki atrod notekūdeņu paraugos..? Ko viņi sekvencē[4], kad noskaidro gēnu struktūru savās laboratorijās, veicot PCR testus, ja tas nav SARS-CoV-2 vīruss..? Citējot Covfefe Operations & Intelligence, “arī tā nav mūsu problēma. Iespējams, ka viņi iesāk ar gabaliņu RNS un tad apgalvo — bez pierādījumiem —, ka tā ir daļa SARS-CoV-2 vīrusa; un tad ar to viņi arī turpina strādāt. Viņi var apgalvot visu, ko grib. Tā nav zinātne.”

Īrijas mikrobioloģijas profesore, Pasaules Brīvības Alianses prezidente Doloresa Kahilla (Dolores Cahill) šobrīd veic projektu, kas varētu sniegt atbildes un atklāt kovidafēras briesmīgā nozieguma apmērus tīri medicīniskā ziņā. Tālāk citēju Kahillas 2021. gada janvārī teikto: “Es pašreiz izvēršu projektu PCR testu sekvencēšanai. Viss šis lokdauns balstās uz pozitīviem PCR testiem, taču patiesībā diagnostikas pasaulē neviens nekad neuzstāda diagnozi, tikai nosakot ‘pozitīvs’ vai ‘negatīvs’ — testa rezultātā iegūtais paraugs ir jāsekvencē.

2020. gada oktobrī tika sekvencēti 1500 PCR testu, un tie visi uzrādīja A un B tipa gripu.

Visi lokdaunu un tā saucamās pandēmijas un sabiedriskās veselības ārkārtas situācijas tiesību akti balstās uz to, ka Covid-19 izraisa koronavīruss. Tas, ko mēs darīsim — tostarp es pati —, sekvencēsim PCR testu rezultātus ar informētu piekrišanu no cilvēkiem Īrijā un Apvienotajā Karalistē. Ja atrastās sekvences nebūs SARS-CoV-2 — un es uzskatu, ka tā ir bioloģiska neiespējamība —, tad mans nolūks ir iesniegt izpildrakstu Īrijas Augstākajā Tiesā par to, ja sekvencēšanas rezultāts uzrāda gripas vīrusu, tad valdība nedrīkst ziņot par saslimšanas gadījumiem ar Covid-19 jeb koronavīrusu, – jāmin, ka tie ir saslimšanas gadījumi ar gripu. Un ārsti nedrīkst nosaukt [nepareizos?] nāves cēloņus, jo viņu uzdevums ir ārstēt cilvēkus, balstoties uz to, kāds ir slimības cēlonis, un viņiem var atņemt licenci, taču cilvēki var viņus arī iesūdzēt tiesā par medicīnisku nolaidību.”

Kamēr gaidām Kahillas projekta rezultātus, varam tikai konstatēt, ka viņas novērojumiem atbilstu fakts, ka pēdējās ziemas sezonas laikā ļoti maz cilvēkiem diagnosticē A vai B tipa gripu. Vācijā, piemēram, 2020./2021. gada sezonā līdz 25.02. reģistrēti 429 gripas slimnieki, kamēr pērn to bijis vairāk nekā 79 000. Latvijā aina ļoti līdzīga — no sezonas sākuma līdz 18. februārim

Latvijas slimnīcās stacionēti 2 (divi!) gripas slimnieki, kamēr iepriekšējās divās sezonās stacionēti attiecīgi 1 249 un 1 669 pacienti ar diagnozi ‘gripa’, bet 239 un 707 pacienti — ar diagnozi ‘gripas izraisīta pneimonija’.

Vai tas varētu būt, ka galu galā visu šo t. s. pandēmiju pasaules pārvaldītāju saujiņa uzbūra pat bez reāli eksistējoša izraisītāja, tikai izmantojot veco, “labo” gripu, no kuras mēs taču tīši nekad šādi nebūtu nobijušies..?

Nebūt neapšaubot to, ka katru dienu cilvēki saslimst ar šādiem vai tādiem vīrusiem — turklāt vīrusiem neapšaubāmi var būt ļoti smagas un nepatīkamas komplikācijas —, jāatzīst taču, ka jebkāda veida, smaguma un lipīguma slimību gan individuāli, gan kolektīvi pārciest vieglāk, ja lietas saucam īstajos vārdos, runājam atklāti, katrs savu darbu darām pēc vislabākās sirdsapziņas un cits citu atbalstām no sirds un pēc būtības — kā cilvēkiem pieklājas.

Lauma Tjuniņa

[1] Par šo var apskatīt Aivja Vasiļevska jaunāko kopsavilkumu video formātā.

[2] Rybicki (1990), “The classification of organisms at the edge of life, or problems with virus systematics”

[3] Ivars Mazjānis, Edgars Tirāns. Infekcijas slimības. Rīga: autorizdevums, 2006, 221. lpp.

[4] Sekvencēšana ir DNS primārās struktūras (nukleotīdu secības) noteikšana. https://enciklopedija.lv/skirklis/6682-genomika

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment