Trending News

Cukerbergs sevi piesaka kā 21.gs. Gebels

Pēc vairāku dienu sabiedriskā spiediena Facebook dibinātājs un izpilddirektors Marks Zuckerbergs pakļaujas Reklāmdevēju koalīcijas prasībām, kura esot sūdzējusies, ka sociālais tīkls nedara pietiekami, lai cenzētu vai diskreditētu konservatīvo viedokli. Tāda ir iestudētā luga un Deep State centieni, pretrunā elementāriem demokrātiskiem principiem, padarīt cenzūru kā jauno normu.

Viltus “Pret cenzūras grupas” kā – Anti-Defamation League, NAACP, Sleeping Giants, Color of Change, Free Press, un Common Sence ir apsūdzējuši Facebook par “vardarbības mudināšanu pret protestētājiem, kas cīnās par rasu taisnīgumu Amerikā pēc George Floyd, Breonna Taylor, Tony McDade, Ahmaud Arbery, Rayshard Brooks un tik daudziem citiem incidentiem ”; tādējādi leģitimējot konservatīvo ziņu kanālus Breitbart un Daily Caller un tiekot “pievērtas acis, acīmredzamai vēlētāju apspiešanai Facebook platformā”. Šādi citāti jau sāk atgādināt totalitārismu un cenzūras ieviešanu kā pilnīgu normu.

Viltus “Pret cenzūras” koalīcija pieprasa, lai Facebook izveidotu jaunus moderācijas un iesaistes slāņus, lai izslēgtu “naida runu”, lai veiktu pasākumus, kas nodrošinātu, ka ieņēmumi no reklāmām neatbalsta “saturu, kas apzīmēts kā dezinformācija vai naidīgs”, un rūpīgāk uzraudzītu “ekstrēmistu” privātas Facebook grupas. Verizon, Ben & Jerry’s, Patagonia un REI ir vieni no uzņēmumiem, kuri piekrita apturēt Facebook reklāmas, faktiski savu protestu vēršot pret vārda brīvību un izspēlējot saskaņoto scenāriju, jo kurš cilvēks bez savtīgas ieinteresētības atbalstītu cenzūru.

Pēc tam Zuckerbergs paziņoja Gebelsa stilā par dažām izmaiņām, ko uzņēmums veiks savā politikā, šķietami ar nosaukumu “papildu piesardzības pasākumi, lai palīdzētu visiem saglabāt drošību, būt informētiem un galu galā izmantot savu balsi tur, kur tas ir vissvarīgākais – balsošanā”.

Starp šīm izmaiņām viņš saka, ka Facebook “aizliedz plašāku naidīgu saturu reklāmās. Konkrēti, mēs paplašinām savu reklāmu politiku, lai aizliegtu apgalvojumus, ka cilvēki no noteiktas rases, etniskās piederības, nacionālās izcelsmes, reliģiskās piederības, kastas, seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes vai imigrācijas statusa apdraud citu cilvēku fizisko drošību, veselību vai izdzīvošanu. Mēs arī paplašinām savu politiku, lai labāk aizsargātu imigrantus, migrantus, bēgļus un patvēruma meklētājus no reklāmām, kas liek domāt, ka šīs grupas ir zemākas un vai pauž pret viņiem vērstu nicinājumu. ”

Breitbart vecākais korespondents Allum Bokhari uzskata, ka šīs izmaiņas ir tikai viens no veidiem, lai apspiestu vienu no prezidenta Donalda Trampa populārākajiem kampaņas vēstījumiem,

“kas parāda Empīrisko viedokli, ka masveida nelegālā imigrācija izraisa pieaugošu noziedzību un nekārtības, kas bija Trampa 2016. gada kampaņas galvenais elements,” 

viņš raksta, “tā ir izteikti raksturīga arī Eiropas labējo spārnu politiķu kampaņās, piemēram, Matteo Salvini un Viktor Orban, kampaņās, kuri pēdējos piecos gados ir guvuši ievērojamus panākumus vēlēšanās. ”

Facebook kopē arī Twitter praksi likt brīdinājumus politisko kandidātu vai amatpersonu amatiem, kas tiek uzskatīti par nepareiziem un ierobežojamiem.

“Mēs ļausim cilvēkiem dalīties ar šo saturu, lai to nosodītu, tāpat kā mēs to darām ar citu problemātisko saturu, jo šī ir svarīga sastāvdaļa tam, kā mēs apspriežam to, kas mūsu sabiedrībā ir pieņemams,” raksta Zuckerbergs, “bet mēs pievienosim nekavējoties, zīmīti, kas pateiktu cilvēkiem, ka viņu publicētais saturs var pārkāpt mūsu noteikumus”

Šī lielā mērā ir rekacija uz Trampa ierakstu tviterī, paziņojot, ka “THUGS” kas ir starp protestētājiem, kuri tika nofilmēti, iesaistoties vardarbīgās darbībās, piemēram, sagraujot veikalus un ēku dedzināšana bija “negods Džordža Floida piemiņai, un es neļaušu tam notikt. Tikko runāju ar gubernatoru Timu Valzu un teicu, ka militārpersonas ir līdzās. Kad sākas laupīšanas, sākas arī šaušana.”

Twitter pagājušajā mēnesī uzsāka ievietot brīdinājumus virs tvītiem, apgalvojot, ka tie “pārkāpis Twitter noteikumus par vardarbības cildināšanu”. Tas rosināja Facebook rīkoties tāpat, un lai arī Zuckerbergs sākotnēji atteicās to darīt, bet drīz vien viņu uz to šķietami piespieda darbinieki.

Tomēr konservatīvie saka, ka turpmākā pretējā viedokļa apspiešana ir pēdējais, kas Facebook ir nepieciešams, ņemot vērā platformas vēsturi, kurā tiek cenzēts konservatīvs saturs neskaidru vai nepatiesu izteikumu veidā.

Vairākās analīzēs ir noskaidrots, ka 2018. gada sākumā ieviestās algoritmu izmaiņas, nesamērīgi ietekmē konservatīvos politiķus un viņu tīmekļa vietņu popularitāti. Pagājušajā gadā, trauksmes cēlājs no uzņēmuma iekšienes paziņoja, ka Facebook “atsāk” informatīvo pretdarbību pret vairākām galvenajām konservatīvajām vietnēm.

Pavisam vēl vairāki trauksmes cēlāji nāca klajā ar apliecinājumu, ka Facebook agresīvi diskriminē konservatīvos globālā mērogā, lai ietekmētu vēlēšanu rezultātus. Jau ziņojām par žurnālistu, kurš bija iefiltrējies Facebook cenzūras nodaļā. Tur bija skaidri pierādījumi kā satura moderatori, atklāti apspriež, kā viņi vēlētos izdzēst “katru Donalda Trumpa ziņu, kuru redz laika joslā” un “izdzēst visus republikāņus … dēļ terorisma”, ja viņi izdarījuši tādu “pārkāpumu” kā ievietojuši fotoattēlu ar cepurīti “Make America great again (MAGA)”. Var redzēt arī menedžeri Demianu Gordonu, kurš saka, ka neaizrādīs darbiniekiem, kuri dzēš Trampa postus, piebilstot, ka viņiem “vajadzētu atbrīvot krāpnieku (Trampu) no biroja”.

Otrs liecinieks aprakstīja, ka redzējis moderatorus, kuri “vidēji izdzēš 300 postus dienā” lai kaitētu konservatīvajiem un atbalstītu liberāļus”. Trampa atbalstītāji tiek pieskaitīt vardarbīgām naida grupām, vienlaikus pieverot acis par tiešām naidīgu rīcību, ja to izdarījuši LGBT sabiedrotie, kuri atbalsta Praidu.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks jau 2020. gada 3. novembrī, tādēļ otra kandidāta – Baidena atbalstītāji – Deep State, dara visu iespējamo, pat pārkāpj konstitūciju, lai nepiedzīvoto otru sakāvi.

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment