Trending News

Cūku nedienas Lielbritānijā

Turpinām sekot britu karalistes ekonomikas demontāžas procesiem. Tur problēmas šobrīd ir visur, kur vien var iedomāties un loģistikas sistēma brūk ar katru dienu. Runa nav tikai par degvielas krīzi, bet visu pārtikas industriju kā tādu.

Anglijā ir arī Nacionālā cūku asociācija un tā ir paziņojusi, ka šobrīd tuvojas brīdis, kad nāksies likvidēt 150.000 cūcenieku – tas ir tāpēc, ka trūkst nevis tikai 100 tūkstoši šoferu, bet arī 10 tūkstoši miesnieku. Un tā pirmās 500 cūkas jau ir likvidētas un eitanazēti arī vairāki simti sivēnu. Šī gala nenonāks veikalu plauktos, bet vienkārši tiks utilizēta. Tas nav kaušanas process un gaļas pārstrāde, bet industrijas apturēšana darbinieku trūkuma dēļ. Jo tā var strādāt tikai tad, kad ir loģistikas kustība – cūku kaušana, apstrāde, nogādāšana veikalos un jaunu sivēnu audzēšana vietā. Tagad tas viss ir apstājies. Nākamās 10 dienas ir kritiskas, jo nāksies likvidēt līdz pat 150 tūkstošiem pārstrādei gatavo cūku.

Un tā nav pārprodukcija, fermeriem ir bijis līgumus par šo cūku audzēšanu, bet pārstrādes uzņēmumi spēj pieņemt tikai ¼ daļu no sākotnēji paredzētā apjoma, jo tur vienkārši nav miesnieku. Tos nekur nevar atrast, kaut arī algas sektorā ir pieaugušas  – vienkārši britu salās nav to, kas gribētu strādāt tādu darbu, lai cik par to arī maksātu. Jo visus šādus darbus līdz šim veica darba spēks no ārvalstīm.

Cūku asociācija grib piespiest valdību piedāvāt 12 mēnešu vīzas arī miesniekiem, bet premjeram tuvi avoti ir pateikuši, ka tas negrasās atvieglot imigrācijas noteikumus un uzskata, ka sektoram pašam jātiek galā, jāpaceļ algas un jāizveido fabrikas, kuras var iztikt bez cilvēkiem, ja reiz tos nevar atrast. Boriss vispār pat neatzīst, ka šobrīd ir krīze un stāsta, ka tā ir tikai atkopšanās no vīrusa.

Tikmēr fermeri ir spiesti vienkārši nošaut savas cūkas un tad vēl izdomāt, kur tās likt pēc tam. Meryl Ward, kura vada vienu ģimenes fermu Linkolnšīrā, nesen uzstājās arī BBC radio 4 programmā, kritizējot valdību par tās trakumu un atteikumu ieviest steidzamās vīzas, kas nepieciešamas, lai normalizētu pārtikas sektorā esošo krīzi. Nekad mums nav nācies likvidēt perfekti veselus dzīvniekus tādu valdības  lēmumu dēļ, kad vienkārši tiek atteikts ielaist valstī attiecīgas kvalifikācijas cilvēkus, kas varētu strādāt šajā sektorā-  viņa atzīmē. Tas ir pilnīgs vājprāts – tā Merila. Citi fermeri ir spiesti apturēt savu darbību jau tagad.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Bet tas nav vājprāts, tā ir apzināta izraisīta krīze un mehānisma atstrāde, kā sagraut pārtikas apgādi atsevišķā valstī. Britiem tas viss atsaucas uz Brexit – tagad ikviens var teikt – gribējāt, dabūjāt. Taču plāns te ir daudz jaudīgāks un tā ir tiešā veidā Reseta sadaļas realizācija, kurā paredzēts samazināt patēriņu daudzkārt un pārņemt kontroli pār atlikušo – to jau darīs globālistu institūcijas.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment