Friday, October 23, 2020
Trending News

D vitamīns palīdz samazināt koronavīrusa saslimšanas risku

Pārtrauciet gaidīt brīnumzāles: Bostonas universitātes ārsts stāsta, ka pietiekams daudzums D vitamīna var samazināt koronavīrusa saslimšanas risku par 54%.

“Cilvēki ir meklējuši brīnum zāles vai gaidījuši vakcīnu un nav meklējuši kaut ko pavisam vienkāršu,” sacīja Bostonas Universitātes Medicīnas skolas, fizioloģijas un biofizikas profesors, doktors Maikls Holiks.

Holiks un viņa kolēģi pētīja asins paraugus no Quest Diagnostics, kurā piedalījās vairāk nekā 190 000 amerikāņu no visiem 50 štatiem, un atklāja, ka tiem, kuriem bija nepietiekams D vitamīna līmenis, COVID pozitivitāte bija par 54% augstāka nekā tiem, kuriem asinīs bija pietiekams D vitamīna līmenis.

Koronavīrusa saslimšanas risks samazinājās kamēr D vitamīna līmenis pieauga, liecina pētījums, kas publicēts Zinātnes publiskajā bibliotēkā.

Jo augstāks jūsu D vitamīna līmenis, jo mazāks jūsu risks saslimt ar covid-19

sacīja Holiks.

Daudziem cilvēkiem trūkst D vitamīna, jo pārtikā ir tikai neliels daudzums, sacīja Holiks. Lielākā daļa D vitamīna nāk no saules iedarbības, un daudziem tas ir nepieejams, itīpaši ziemas mēnešos.

Bet saules vitamīnu ir viegli atrast un samērā lēti iegādāties aptiekās, un D vitamīna tablešu lietošana nerada nekādus riskus. “Tas ir pilnībā droši,” sacīja Holiks.

Daudzi to uzskata par desmitgades barības vielu

sacīja Holiks.

COVID-19 pozitivitāte ir cieši saistīta ar D vitamīna līmeni asinīs, dažādās rasēs, dzimumos un vecuma diapazonos palika nemainīgas, teikts pētījumā.

D vitamīns nomāc pārmērīgu citokīnu izdalīšanos, kas var parādīties kā citokīnu vētra, kas ir izplatīts COVID slimības un mirstības cēlonis.

Barības vielas trūkums maina imūnsistēmu, palielinot augšējo elpceļu infekciju iespējamību, sacīja Holiks.

Pandēmijas laikā, koronavīruss ir nesamērīgi ietekmējis krāsainās rases cilvēkus, viņiem ir lielāks risks to iegūt un viņiem ir nopietnas komplikācijas, ziņo Slimību kontroles centrs.

Holika pētījumā, tika pārbaudīti krāsainās rases cilvēku pasta kodi un tika konstatēts, ka pacientiem no galvenokārt melnādainajiem un spāņu pasta indeksiem bija zemāks D vitamīna līmenis, un viņiem arī biežāk bija koronavīruss nekā pacientiem kuri bija baltie.

Vidēji pieaugušajam dienā vajag apmēram 2000 vienības D vitamīna, sacīja Holiks. Viņš teica, ka viņš gadu desmitiem ir lietojis 6000 vienību dienā, un viņa veselība ir lieliska.

Vai Covid-19 izraisošais vīrus izcēlies dabīgi?

Vairāki citi pētījumi par D vitamīnu ir pierādījuši tā guvumus imūnsistēmai.

Pētījumi, kas publicēti Nacionālajos veselības institūta datu bāzē, parādīja, ka cilvēki ar zemāku D vitamīna līmeni biežāk paši ziņo par neseno augšējo elpceļu infekciju nekā tie, kuriem ir pietiekams līmenis.

Vēl vienā pētijumā, kurā piedalījās vairāk nekā 11 000 dalībnieku, kas publicēts British Medical Journal, atklāja, ka D vitamīna piedevas samazināja akūtu elpošanas ceļu infekcijas risku visiem dalībniekiem.

“D vitamīns noteikti uzlabo jūsu vispārējo imunitāti cīņā pret infekcijām,” sacīja Holiks.

Avots

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment