Trending News

Dakteri Fauči uzmet paša kolēģi

Nacionālais veselības institūts pārsteidzošā kārtā uzmetis Fauči – viņi atzinuši, ka ‘gain of function’ pētījumi Ķīnas Uhaņas laboratorijā ir tikuši finansēti – par spīti tam, ka pats dakters to ir atkāŗtoti noliedzis Kongresā.

Šīs nedēļas trešdienas vēstulē republikāņu senatoram James Comer viens no NIH top ierēdņiem paskaidroja, ka EcoHealth alianse – Ņujorkā bāzēta ‘bezpeļņas organizācija’, kura tad arī šķūrēja naudu šai laboratorijai, nav bijusi pietiekoši caurspīdīga tajā, ko tā patiesībā dara. Tas ir viens no NIH direktoriem, Lawrence A. Tabak un viņš savā vēstulē raksta, ka EcoHealth veiktie eksperimenti testēja to, vai pīķa proteīns no Ķīnā dabiski cirkulējošiem sikspārņu korona vīrusiem ir spējīgs pielipt cilvēka ACE2 receptoriem peles modelī.

Šī pele kļuva slimāka par tām, kurām tika ievadīts nemodificēts vīruss. Kā dažreiz gadās zinātnē, šis bija negaidīts pavērsiens, jo tas bija pretējs tam, ko pētnieki gribēja izdarīt – raksta Tabaks.

Gain of function pētījumi saistās ar vīrusiem, kurus paņem no dzīvniekiem un tad laboratoriski tos modificē, lai tie kļūtu lipīgāki cilvēkiem. Šis atzinums ir tiešā pretrunā daktera Fauči liecībām Kongresā maijā un jūlijā, kur viņš noliedza, ka ASV būtu finansējušas šādus projektus Ķīnā.

Taču saskaņā ar Tabaka teikto, NIH tika izskatījusi šos projektus, pirms piešķirt tiem finansējumu, taču tie netika pakļauti papildus pārskatam, jo tie neatbilda attiecīgām definīcijām, kādiem projektiem šo naudu varētu piešķirt. Ja Ecohealth būtu brīdinājusi NIH, tad sekotu pārbaude un atzinums par to, vai šis plāns vispār ir pieļaujams. Tomēr Tabaks uzstāja, ka šie sikspārņu korona vīrusi nevar būt kļuvuši par kovid, jo to sekvences esot ģenētiski attālinātas. Vēl šajā mēnesī dakters Fauči tika apsūdzēts melos par šiem pētījumiem, kad The Intercept neatkarīgie pētnieki atklāja detaļas par šiem finanšu darījumiem, ko Ecohealth saņēma sikspārņu korona vīrusu pētījumiem.

Tas bija projektam ar nosaukumu  “Understanding the Risk of Bat Coronavirus Emergence,”, kas ietvēra tūkstošiem sikspārņu paraugus, kā arī to cilvēku, kas strādāja ar šiem dzīvniekiem. 3.1 miljons dolāru tika piešķirts 5 gadu periodā no 2014 – 2019. Pēc tam, kad to atkal atjaunoja, Trampa administrācija to apturēja 2020.gada aprīlī. Maksājums ietver arī 600 tūkstošus dolāru tieši pašai Uhaņas laboratorijai. Turklāt tur bija aplūkoti arī iespējamie riski, tā kā darbs notiek sikspārņu apdzīvotās alās un tur pastāv liela iespēja ieelpot indīgos izkārnījumu garaiņus.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

No šī raksta, kas tika publicēts NYtimes, redzam, ka joprojām notiek ņemšanās ap vīrusa izcelsmi, kamēr pilnā sparā notiek injekciju duršana pret kaut ko, kas nav pat zināms, kur radās un kam to vajadzēja.

Tomēr fakts, ka dakteri Fauči faktiski uzmet viņa kolēģi, atklājot to, ka viņš to vien dara, kā melo, varbūt nozīmē kaut kādu kustību arī visas afēras atmaskošanā.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment