Trending News

Daļiņas maskās un plaušu fibroze

Pēdējās dienās diezgan pamatīgu satraukumu sabiedrībā izraisījuši video, kur cilvēki ar mikroskopiem pēta medicīniskās maskas un atrod tajās dažādus objektus, kuri turklāt kustās gaisa ietekmē. Ir dažādi viedokļi par to, kas tas ir, līdz pat tam, ka tie varētu būt tā sauktie Margelonu tārpi. Bet šis jautājums par to, ka maskās atrodamas dažādas kustīgas daļiņas un kustīgas šķiedras, nav nekas jauns. Par to jau pirms krietna laika ir bijuši arī zinātniski pētījumi.

Faktiski satrauktie cilvēki tagad vienkārši atkārto to, ko jau pirms pusgada izdarīja vairāki pētnieki, analizējot vispārējo masku bīstamību un viens no faktoriem, ko viņi savā darbā aplūkoja, bija tieši šādu kustīgu šķiedru atrašanās maskās un to iespējamā ietekme uz plaušām, ja tās tur nokļūst. Protams, tūlīt pie darba ķērās vietējie rečekisti un metās stāstīt, ka viss ir kārtībā un maskās nekādu tārpu nav. Labi – bet šo daļiņu atrašanās maskās un to nonākšana plaušās tik un tā ir ļoti bīstama. Šeit ir attiecīgā pētījuma kopsavilkums.

“Līdz šim brīdim masveida masku nēsāšanai nav bioloģiskas vēstures. Ir svarīgi ņemt vērā iespējamos iznākumus šim eksperimentam, kas vērsts uz visu sabiedrību. Sekas indivīdu veselībai šobrīd nav zināmas. Maskoto indivīdu  ieelpošanas plūsma ir izmērāmi lielāka, kā tiem, kas maskas nenēsā. Šis pētījums attiecas uz maskām, kas tikko izņemtas no iepakojuma un arī uz mazgātām auduma maskām. Uz visām ir redzamas vaļējas daļiņas. Ja katra svešā daļiņa un šķiedra katrā maskā ir droša un nav noraujama ar gaisa plūsmu, tad nepastāv risks tās ieelpot. Taču, ja pat neliela daļa no šīm šķiedrām atdalās elpošanas procesā, vai masku ražošanas procesā tajās uzkrājas daļiņas vai putekļi, tad pastāv iespēja iešņaukt visu šo materiālu ne tikai elpceļos, bet arī dziļi plaušās, kas savukārt var izraisīt patoloģiskas sekas.

Deguns un mute ir kā vārti uz plašām visiem sauszemes iemītniekiem. Nav vēsturē zināma tāda suga, kas labprātīgi vai piespiedu kārtā uzsākusi bloķēt šo ceļu uz savām plaušām. Mums nav tādas sugas bioloģiskas vēstures un informācijas par to, kā šāda suga varētu piemēroties vai izdzīvot šādas prakses ietvaros.

Taču nesen, 2020 gada vidū visa pasaulē un dažās valstīs daudz vairāk, kā citās, masku nēsāšana ir kļuvusi par ikdienu. Vai tas būtu valdības prasību dēļ, vai darba devēju ierosinājumu, vai sociālā spiediena dēļ, bet šo prasību iemesls ir bailes no kovida un vēlme pasargāt sevi no tā. Cilvēkiem ir radīts iespaids, ka sejas un deguna aizsegšana samazina kovid izplatību.

Publikas reakcija uz to pamatā ir lietot vienreizējās ķirurģiskās maskas, kā dažādas auduma maskas un aizsegus.

Iepriekšējos gados veiktie pētījumi nospiedošā vairumā demonstrē, ka tam nav vērā ņemama labuma, īpaši kas attiecas uz vīrusa infekciju pārnēsāšanu un ka pastāv labi zināmi riski.

Optimālais skābekļa daudzums cilvēkam ir aprēķināts bez traucējumiem elpceļos. ASV darba drošības administrācija OSHA ir aprēķinājusi šo daudzumu starp 19.5-23.5%. Agrāk, pirms kovida ēras, OSHA prasība bija, ka ikviena telpa, kur šis saturs ir mazāks par 19.5%, ir uzskatāma par darbam nepiemērotu un nedrošu attiecīgajiem darbiniekiem.

Zem maskas šis skābekļa % vidēji sastāda tikai 17.4% jau dažās sekundēs pēc uzlikšanas. Tā kā skābeklis ir absolūti nepieciešams dzīvībai, dzīvnieki un cilvēki ir izstrādājuši spēju sajust izmaiņas tā koncentrācijā un piemēroties tam. Sāk strādāt kompensācijas mehānisms un ķermenis sāk uzņemt skābekli, straujāk elpojot.

Tad rodas jautājums –ja elpojamā plūsma ir straujāka maskas nēsāšanas dēļ, vai katra tās daļiņa un šķiedra ir pietiekoši stingra, lai to nevarētu ieelpot plaušās maskas nēsātājs?

Ieelpotās kokvilnas šķiedras spēj izraisīt plaušu virsmā dažādas izmaiņas un ar sarkano spektrometru ir atklāts, ka to efekts ir tāds pats, kā ieelpotai celulozei. Kokvilna un zīds rada plaušu bojājumus tekstila industrijā strādājošiem. Viņos tas izraisa dažādus efektus, kā astmu.

Tāpēc ir ļoti būtiski, lai šķiedras un dažādas daļiņas pat nanometru izmēros ir stingras un neatdalās no maskām.

Vienreizējās ķirurgu maskas ir ražotas no sintētiskās šķiedras, ieskaitot polimērus, tām ir iekšējais slānis un ūdens necaurlaidīgs ārējais. Šis pētījums demonstrē, ka šīs šķiedras spēj atdalīties, defragmentēties un sadalīties mazākās vienībās.

Sintētiskās šķiedras izpēte parāda saistību starp to ieelpošanu dažādām bronhu problēmām – astmu, alveolītu, hronisko bronhītu un pneimoniju. Kamēr dažas no šīm slimībām ir novēršamas, citas jau izveidojušas plaušu fibrozi.

Ir fiksēta arī biomasas veidošanās, katrā masku tipā, pat pēc pirmās lietošanas sterilā vidē. Runāšana, lietojot masku, ievērojami palielina šīs biomasas veidošanos sejas pusē.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Plaušu fibroze ir viena no briesmīgākajām kaitēm, ko var piedzīvot. Tā nogalina lēnām, sabiezinot plaušu ārējo apvalku, aizsedzot alveolas un samazinot skābekļa ieplūdi. Tā pasliktinās laika gaitā un smacē savu upuri ļoti pakāpeniski. Tradicionālā medicīna neko nepiedāvā, arī zāles vai radiācija nevar izmainīt tos bojājumus, ko plaušās radījis šis ieelpoto atkritumu slānis. Arī ķirurģija nevar atbrīvot plaušas no šī pārklājuma, kurš lēnītēm nogalina attiecīgo cilvēku. Arī homeopātija, augi vai jebkāda zināma viela nespēj šeit palīdzēt. Vienīgā aizsardzība ir nepieļaut šo mazo daļiņu iekļūšanu plaušās.

Šīs daļiņas, pat nanodaļiņu izmēros, var sākt fibrozes procesus, formējot brīvos radikāļus. Oksidatīvais stress izsauc iekaisuma procesus un plaušu virsmas atbildes reakciju. Patogēniskā stadija sākas tad, kad II tipa alveolas tiek savainotas un epitēlija nesadzīst līdz galam. Daļiņu izmērs, kas izraisa šādu fibrozi, var būt nanometri vai mikrometri. Ar gaisu ieelpotās nanodaļiņas ir īpaši bīstamas plaušām, jo tās spēj arī iekļūt šūnās, asinīs un limfā, aizsniegt kardiovaskulāro sistēmu un pat nervu centrālo sistēmu.

Mēs ar mikroskopu izpētījām dažādu tipu masku sejas pusi, izņemot tās no iepakojuma, kā arī vienu dienu lietotu un pēc tam izmazgātu masku.

Katra no šīm maskām satur ievērojamu daudzumu dažādu nepazīstamu šķiedru – vismazāk to bija N95 maskai. Visas pārējās uzrādīja vaļējas daļiņas un šķiedras katrā vizuāli redzamā laukā. Visvairāk daļiņu bija izmazgātai maskai.

Ķirurģiskās maskas uzrāda arī ražošanas procesa laikā pievienotās daļiņas, kā izkusuša polietilēna druskas termiskās apstrādes laikā.

Medicīnas personāls ir īpaši apmācīts nekad neaiztikt masku citās vietās, kā tikai tam paredzētās. Citādi maska uzskatāma par nederīgu. Bet sabiedriskās vietās cilvēki maskas ņem rokās visos iespējamos veidos. Turklāt pat tikko no iepakojuma izņemtas maskas uzrāda vaļējas šķiedras, kuras nedrīkstētu ieelpot.

Gan kokvilnas, gan polimēra apģērbi, ja tos lieto jebkādu citu ķermeņa daļu apsegšanai, neuzrāda pataloģijas, izņemot, ja tos lieto elpceļu aizsegšanai. Straujāka elpošana, cenšoties kompensēt trūkstošo skābekli, rada daudz lielākas iespējas ieelpot šīs vaļējās daļiņas. Tas rada satraukumu par to, kāda kopējā bioloģiskā un organiskā masa tiek ieelpota un nogulsnējas plaušās. Simtiem miljonu masku nēsātāju šai situācijā rada nopietnas bažas”

Jā, vienkārši iepriekš cilvēki nebija pievērsuši uzmanību šim pētījumam, lai gan tas tika publicēts jau 2020.gada oktobrī. Tagad katrs interesents var atkārtot šos eksperimentus un aplūkot savu masku mikroskopā un vēlreiz padomāt, kādas sekas varas uztieptie aizliegumi patiesībā nodara viņu un īpaši mazu bērnu veselībai.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Vai daļiņas ir tikai vienreizējās maskās? Vai daļiņas ir iespējams izņemt no maskas un vai tā būtu labāk? Vai arī ir izpetīts, ka tās ir arī auduma maskās. Vai labāk būtu vilkt auduma vai N95?

  aprīlis 1, 2021
 • [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ][img]https://i.ibb.co/QY2BCHx/it1.jpg[/img][/url]

  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]>>>CLIC<<<[/url]

  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]nuovo trattamento di risposte di psoriasi
  [/url]
  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]resort di psoriasi dell'Ungheria
  [/url]
  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]come liberarsi da dermatite atopic al bimbo
  [/url]
  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]la psoriasi brucia la pelle che questo
  [/url]
  [url=https://brubeachhouse.com/vW1D8wgJ]corso di un geptral a psoriasi
  [/url]

  il re di pelle per comprare l'unguento di psoriasi in una farmacia Mosca
  le attrezzature da psoriasi
  balanopostit o psoriasi
  ragioni di apparizione di psoriasi in donne
  differenze di eczema con mycosis
  capelli a psoriasi
  a karkada a psoriasi
  da eczema su unghie di mani deteriorate
  consiglio di unguento di psoriasi
  se la psoriasi ГЁ pericolosa per bambini
  i protivozudny si conservano per neurodermatitis
  come si libererГ  da un prurito grave a psoriasi
  voyennik su psoriasi
  sintomi e una fotografia di psoriasi ad adulti
  concezione con neurodermatitis
  Acido di Borna da eczema su mani
  la Roche a una posa all'atto di risposte di dermatite atopic
  cura di psoriasi kremgen
  la cera alla panna con propolis ГЁ sana da risposte di psoriasi
  il diario di cibo al bambino con dermatite atopic

  aprīlis 4, 2021
 • dating websites new
  [url=”http://datingfreetns.com/?”]free adult chat sites [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • dating
  [url=”http://freedatingste.com/?”]free dating near you [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • single chat line free
  [url=”http://datingfreetns.com/?”]meet singles online [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • tinder login, tider
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tinder website [/url]

  maijs 10, 2021
 • what is tinder , tinder login
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]how to use tinder [/url]

  maijs 10, 2021
 • how to use tinder , tinder dating app
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tinder dating app [/url]

  maijs 10, 2021
 • clopidogrel generic price – plavix 75 mg price clopidogrel discount

  maijs 12, 2021
 • bluechew ed pills – ed pe pills rhino labs ed pills that work

  maijs 17, 2021
 • price of bactrim – babactr.com otc cost bactrim

  maijs 22, 2021
 • duloxetine 20 mg coupon – cymbalta medication coupon 90mg cymbalta

  maijs 28, 2021

Leave A Comment