Trending News

Darba nodokļu slogs Latvijā paverdzinoši augstāks nekā Vācijā vai Lielbritānijā

Pazīstamais nodokļu eksperts Raimonds Nipers uzskatāmi salīdzināja darba spēka nodokļa slogu Latvijā, Lielbritānijā un Vācijā. Viņa video Facebook guvis lielu popularitāti un cilvēki ar to dalījušies vairāk nekā 1000 reizes. Lūk, kādi ir fakti:

Lai Latvijā uz rokas saņemtu 450 EUR jānomaksā papildus nodokļos 240 EUR. Tātad vairāk kā puse. Kamēr Vācijā pietiktu nomaksāt tikai 150 EUR.

Tātad tas ir par 90 EUR vairāk, nemaz nerunājot par pašu algu būtisku atšķirību.

Lai Lielbritānijā saņemtu uz rokas 1000 EUR uz rokas jāmaksā papildus nodokļos tikai 200. Kamēr Latvijā ir nepieciešams samaksāt nodokļos 740 EUR.

Turklāt Lielbritānijā cilvēkiem par pārtiku nav jāmaksā PVN, kas ir 0%. Tikmēr Latvijā PVN pārtikai ir 21%. Tātad faktiski šis būtu jārēķina klāt papildus, jo tas ietekmē vistiešākā veidā kopējo nodokļu slogu. Protams arī Latvijā un Anglijā pats par sevi ievērojami atšķirās atalgojuma līmenis.

Jau iepriekš publicējām video, kur arī detalizēti skaidrots Latvijas darba spēka nodokļu slogu, konstatējot, ka nodokļi šodien nodokļi ir augstāki nekā tie bija klaušu laikos. Tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ tik daudz cilvēku ir pametuši un turpina pamest Latviju.

Valsts oficiālā statistika mūs māna, ka vidējā darba alga ir apmēram 1000 eiro, lai arī faktiski tā ir tikai 613 eiro.

Valsts nepareizi piemēro aprēķinā vidējo aritmētisko, lai arī vajadzētu izmantotot mediāna vērtību, kas izslēdz ļoti augstās un ļoti zemās vērtības, skaidro Raimonds Nipers.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment