Trending News

Delta varianta variants – šovs turpinās

Ne jau tikai pie mums iegriezts max testu skaitītājs, arī sašpricētās britu salās neiet diži labāk, tur arī strauji aug ‘saslimšana’ Bet ir kas vēl – kovidšovs turpinās ar jaunu Delta mutanta paveidu – iepazīstamies ar AY.4.2

Eksperti atkal ceļ trauksmi – šis mutanta mutants varētu būt vēl lipīgāks, kā tā sencis – statistika rāda, ka mēneša laikā esot dubultojušies rādītāji tieši šim jaunajam paveidam.

AY.4.2, kā to zina šobrīd pētnieki, līdz 9.oktobrim sastāda jau 10% no visiem gadījumiem. Vīrusa izsekotāji Wellcome Sanger institūtā, kuri katru dienu sekvencē tūkstošiem kovid paraugus, apgalvo, ka septembra vidū šis cipars bijis tikai 4%.

Šis varianta variants varētu būt vēl par 15% lipīgāks, kā parastā Delta, kas šobrīd skaitās pasaules dominējošais variants un kas ieņēma arī britu salas straujā tempā. Bet kopumā ir reģistrēti veseli 45 oriģinālā Delta atzari. Pagaidām valdības eksperti novēro AY.4.2, bet vēl nav pierādījumu tam, ka tas izplatās straujāk. Bet Džonsona pārstāvji jau norādījuši, ka gatavi ieviest mērus, ja būs vajadzīgs. Tas viss notiek pie straujas ‘saslimšanas’, kas pēdējās dienās uzleca augstākajā punktā pēdējos 3 mēnešos.

Eksperti lēš, ka varētu būt vainīgs jaunais variants, kā arī bērnu atgriešanās skolās Augustā, kā arī darbinieki, kas atsāka strādāt  uz vietas.

SAGE eksperti baidās, ka tas būs 4tais vilnis un gada beigās NHS sistēma atkal būs uz sabrukuma robežas, kā jau tas ir katru gadu ap šo laiku. Ministri tikmēr pārrauga booster dozas programme 50+ vecuma grupā, veselības aprūpes darbiniekiem un tiem ar zemu imunitāti.

Bet process ir pārāk lēns – atkal satraucas eksperti, jo vēl 5 miljoni nav nopotēti ar trešo dozu, kaut viņiem tā pienākas. Tiek atzīts, ka šogad atkal uzradusies arī gripa un tad aukstajos mēnešos atkal viss būs slikti.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Uzradies arī “Profesors Lokdauns” Neils Fergusons, kas tagad skubina ātrāk špricēties ar trešo dozu. Savukārt profesors Francois Balloux, Londonas koledžas ģenētikas institūta direktors brīdina, ka jaunais variants varētu būt pats lipīgākais no visiem, kopš pandēmijas sākuma. Bet pagaidām tikai britu salas ir vienīgā valsts, kur tas sācis izplatīties. Drīzumā sagaidāms, ka šo variantu izpētīs arī PVO un tad tam tiks piešķirts atsevišķs grieķu alfabēta burts.

Un varēs sākties viss no gala.

A.Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment