Trending News

Diētas eksperiments

Lai šajos juku laikos spētu saprast to, kā saglabāt veselību, nepadoties haosam un izturēt, ir svarīgi atcerēties arī dažas svarīgas lietas – Tu esi tas, ko Tu ēd ir viena no tām.

Diez vai cilvēks var cerēt būt vesels, ja viņš aizmirst šīs ikdienišķās lietas un ikdienas izvēles un nekāda pote šo veselību iešļircināt nevar. Rietumu zemēs īstu pārtiku sen aizvietojusi pārstrādātā un visas uzturvielas zaudējusī ātrā, saldētā un visu veidu iepriekš sagatavotā biomasa. Lai arī daudz kas no tā var šķist garšīgi, taču jāatceras, ka tas patiesībā nodara lielu kaitējumu un tas ir bīstami. Interesantu eksperimentu šajā sakarā nesen ir veicis Dr. Chris Van Tulleken – televīzijas prezentētājs un arī pētnieks. Interesants ir tas, ka viņš to visu izmēģināja pats uz sevis.

4 nedēļas viņš piepildīja savu ikdienas diētu par 80% ar šo ātro pārtiku – tātad 4/5 no raciona bija burgeri, bulciņas, saldumi un viss tas, ko nu plauktos ar krāsainām etiķetēm tirgo kā pārtiku. Ja kaut kas no tā ietilpst Jūsu ēdienkartē, tad šī pieredze var ļoti noderēt. Par to viņš izveidoja arī mini-dokumentālo filmu.

Tūlītējie efekti bija sekojoši – slikts miegs, pazemināts libido, stress, lēnīgums, nepatīkamas emocijas un sirds smagums. Kā stāsta pats Kriss, viņš sajuties 10 gadus vecāks. Šajā vienā mēnesī viņš pieņēmās svarā par 7 kilogramiem – ja tā turpinātos, tad 6 mēnešu laikā tie varētu būt veseli 38 kg vairāk. Bet liekais svars nebūt nebija vienīgās drastiskās vizuālās izmaiņas.

Smadzeņu aktivitātes skanēšana parādīja to, ka sākuši darboties tie apgabali, kas nodrošina automātisku, atkārtotu uzvedību. Tas nozīmē, ka smadzenes sūta impulsus ēst šo pārtiku pat tad, kad organismam to faktiski nevajag. Tas ir līdzīgi, kā ar narkotisko vielu atkarību, cigaretes, alkohols – arī šī nepārtika faktiski ir tāda pati narkotika. Šīs izmaiņas mēneša laikā nebija neatgriezeniskas, taču Kriss skandē nopietnu trauksmi. Ja samērā veselīga cilvēka izskats un smadzenes var tā izmainīties tikai 4 nedēļu laikā, tad ko nozīmē tāds dzīvesveids jau bērna vecumā, kas tikai attīstās?

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Kas ir patiesais iemesls šādam pārtikas efektam, vai tas tā notiek ražošanas procesa dēļ, vai tur tīšām tiek pievienotas īpašas, atkarību izraisošas vielas, to vēl ir jānoskaidro.

Dokumentālajā filmā ir saruna ar Dr. Kevin Hall par to, ko atklāj pētījums, kas salīdzina divas diētas, kuras abas satur vienādu kaloriju daudzumu, taču viena ir tieši šāda, 80% biomasas.

Esiet veseli.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment