Trending News

Dolāra sistēmas sabrukums

Viņi stāsta, ka mums nav jāsatraucas par inflāciju, jo viss esot zem kontroles. Ļoti daudz naudas – ko tas nozīmē?

Šobrīd pasaules finanšu sistēma joprojām pamatā vēl balstās uz ASV dolāru. Bet dolāra vērtība jau krietnu laiku stabili krīt. Paši amerikāņi jau pieraduši pie tā, ka dzīves dārdzība pieaug ātrāk, kā viņu saņemtie čeki. Līdzīga tendence vērojama arī daudzās citās Rietumu valstīs un ne tikai.

Bet pēdējais gads nes vēl dramatiskākas pārmaiņas. Šobrīd notiek procesi, kas visai drīz var novest pie tādas hiper inflācijas, kāda tā bija Veimāras republikā – Vācijā pēc I pasaules kara. Nemitīgi pieaug naudas daudzums un tas arī ir milzīga problēma – tā ir bumba ar laika degli. Ja no ASV dibināšanas brīža līdz 2020 gadam naudas daudzums apgrozībā sasniedza 4 triljonus, tad šī tikai viena gada laikā šis daudzums pieauga no 4 līdz 18 triljoniem. Nosaukt to par ekonomiski nepamatotu praksi, nozīmē nepateikt neko.

Diemžēl inflācija jau sāk darboties gan ASV, gan visas pasaules ekonomikās. Pēdējo nedēļu laikā pacēlušās degvielas cenas – ASV gadījumā šobrīd galons maksā 2.77 dolārus, kas ir par 39 centiem vairāk, kā pirms gada.

Taču Federālā Rezerve saka, ka viss ir labi. Tai pašā laikā gada laikā par pusi pieaugusi cena arī globālajām pārtikas rezervēm. Tas nozīmē kviešus, kukurūzu, cukuru un tamlīdzīgus produktus, kas tiek uzskatīti par pasaules pārtikas krājumu rādītājiem.

Saprotams, ka visas šīs izmaksas nonāk līdz patērētājam – tas nozīmē augstākas cenas veikalos – taču valdības stāsta, ka tas viss normalizēsies ‘kaut kad – atgriežoties pie vecās dzīves. Bet kad tas būs?

Taču pārtikas cenas ir nieks, salīdzinot ar to, kā gada laikā pieaugusi koksnes cena. Šeit cipars ir jau 180%. Un šeit ir jāskatās tādi interesanti aprēķini, kā vidējais ģimenes mājas izmaksas pieaugums par 24tk dolāriem šī gada laikā. Lūk, tā tik ir inflācija.

Tas savukārt izraisa situāciju, kurā aizvien vairāk cilvēku spiesti atlikt savus plānus tādas mājas būvēt – vienkārši tāpēc, ka koks ir tik nenormāli dārgs. Kā tad skan Reseta moto? Jums nekas nepiederēs un Jūs būsiet laimīgi. Šis process notiek mērķtiecīgi un neatlaidīgi – aizvien vairāk tiek palielināta nabadzība, bezdarbs, vienlaicīgi pieaug dzīves dārdzība un šobrīd jau pie sava mitekļa tikt vispār ir neiespējamā misija gan ASV, gan visur citur, kur darbojas šis plāns.

Gada laikā sistēmā tikuši iepumpēti triljoni dolāru un eiro – kur tad tas viss paliek un kādas tam ir sekas? Nu piemēram, nesen tika pārdots kāda ASV mākslinieka Beeple digitālais darbs – tas ir tikai jpg fails. Un tā cena – 69.3 miljoni dolāru.

Tas, ko mēs vērojam, ir dolāra transformācija par tualetes papīru. Protams, ASV sagraušana ir globāls plāns – ar Trampu tas būtu bijis mierīgāks process, ar Baidenu tas būs katastrofisks. Vidējā klase tur izzūd kā suga ar katru dienu vairāk. Protams, tādas ekonomikas un visas globālās pārvaldes sistēmas sabrukums satricinās visu pasauli. Bet tas jau arī ir daļa no lielā plāna. Tagad ASV ir par 10 miljoniem mazāk darbavietu, kā tas bija gadu iepriekš. Resets strādā un viss tiek dzēsts. Šobrīd ASV un daudzu citu valstu ekonomikas faktiski ir sabrukušas, tās eksistē tikai tāpēc, ka drukā un tērē naudu, kurai nav nekāda seguma. Kas bija augstāk minētā Veimāras inflācija? Tas bija laiks, kad kurināt krāsni ar naudas zīmēm bija izdevīgāk, jo tās dega ilgāk, kā tas malkas daudzums, ko par tām varēja nopirkt.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Onkulis Džo turpina procesu un sistēmā tiek iepludināti vēl 1.9 triljoni. Arī tas tiek darīts tā paša iemesla dēļ – palielināt inflāciju, dzīves dārdzību un samazināt vienkāršo amerikāņu iespējas izdzīvot, padarot tos par atkarīgiem no sistēmas. Un tā tas ir visur – arī pie mums ar ‘daudzo naudu’

Tāpēc mums ir jāgatavojas šim sistēmas sabrukumam, inflācijai un tam, ka naudas vērtība aizvien vairāk krītas, bet cenas aug. Tas jau notiek ikdienā.

Viens no risinājumiem noteikti ir savas autonomas pārtikas apgādes izveide – tādas jau pastāv. Un otra lieta ir arī savas, iekšējas norēķinu sistēmas izveide, kā kopienās apvienojušies cilvēki var norēķināties savā starpā tad, kad ārpusē plosās inflācija un sistēmas atkarīgie, kuri nav dzirdējuši nekādus brīdinājumus par to, ka kovidšovs nozīmē arī visas tās finanšu sistēmas sabrukumu, kam viņi tik cītīgi kalpo.

A.Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment