Sunday, September 20, 2020
Trending News

Džordža Floida brāļa versija: slepkavība bijusi ar personīgu nolūku

Džordža Floida nogalināšana bijusi “personiska” un “iepriekš plānota”, Floida brālis Philonise Floid trešdien pavēstīja Kongresam. Viņš uzskata, ka bijušais Mineapolisas policijas darbinieks Dereck Chauvin, brāli nogalināja dēļ savas personīgās motivācijas.

Floids un Čouvins strādāja par apsargiem Mineapolisas naktsklubā ‘El Nuevo Rodeo’. Jau gadu Čouvins un Floids katru otrdienas vakaru strādāja plecu pie pleca, kad klubs rīkoja populārās iknedēļas deju sacensības. Čouvins apvienoja darbu policijā un klubā, kur strādāja jau 17 gadus, apsargājot ārtelpu ieejas. Tikmēr Floids strādāja par apsargu kluba iekšienē.

‘EL Nuevo Rodeo’ īpašniece Maija Santamarija teica, ka viņa neesot pārliecināta, vai abi vīrieši kādreiz ir satikušies, strādājot klubā.

Kāds bijušais naktskluba darbinieks šonedēļ CBS News stāstīja, ka Floids un Čouvins viens otru “ļoti labi pazīst” un ka viņiem bija domstarpības par bijušā policista attieksmi pret dažiem klientiem. Tomēr bijušais kolēģis pēc savu apsūdzību publiskošanas ir atsaucis savu liecību.

Philonise Floid uzskata, ka brāļa nāve bijusi personiska. Iekšlietu komitejas priekšsēdētājs Jerrold Nadler Jautāja Floida brālim, vai viņš varētu iedomāties kādu iemeslu, kāpēc Chauvin turēja celi uz brāļa kakla gandrīz deviņas minūtes.

“Nē, ser. Es īsti nezinu, kāpēc viņš to izdarīja,” – brālis atbildēja.

“Bet personīgi es domāju, ka tas bija personiski, jo viņi strādāja tajā pašā vietā,” kongresa liecību laikā sacīja Philonise Floid. “Tāpēc, lai viņš varētu kaut ko tādu izdarīt, tas bija jāapdomā, un viņš to gribēja darīt.”

“Džordžs Floids vienmēr upurējās savas ģimenes labā. Un viņš upurējās pat pilnīgiem svešiniekiem. Viņš atdeva to mazumiņu, kas viņam bija, lai palīdzētu citiem. Viņš bija mūsu maigais milzis, – sacīja Floida jaunākais brālis.” Es to atcerējos, kad skatījos viņa slepkavības video. Viņš tur uzrunāja visus virsniekus ‘ser’.” Tie vīri, kas paņēma viņa dzīvību, kas viņu smacināja astoņas minūtes un 46 sekundes. Viņš joprojām turpināja tos uzrunāt “ser”, lūgdamies par savu dzīvību.

“Džordžs todien nevienam nelika ciest. Viņš nebija pelnījis mirt $20 dēļ. Vai tas ir melnā cilvēka vērts? $20? Tas ir 2020. gads. Pietiek!” – Floida brālis sacīja ‘Capitol Hill’.” Veiciet nepieciešamās izmaiņas, lai likumsargi palīdzētu atrisināt problēmu, nevis radīt to.”

“Viņi nolinčoja manu brāli,” Philonise Floid sacīja. “Tā bija mūsdienu nolinčošana gaišā dienas laikā.”

44 gadus vecajam Čouvinam tiek izvirzītas apsūdzības par otrās, trešās pakāpes slepkavību un par Džordža Floida arestu 25. maijā, pārkāpjot savas pilnvaras. Sākotnēji Čouvinam tika izvirzītas apsūdzības trešajā pakāpē, bet apsūdzības paaugstināja Minesotas ģenerālprokurors Keits Elisons, kurš vada kriminālvajāšanu pret četriem bijušajiem Mineapolisas Policijas departamenta darbiniekiem, kas iesaistīti Džordža Floida lietā.

Hennepin apgabala tiesnesis Jeannice Reding piesprieda Čouvinam drošības naudu $1 miljonu apmērā ar nosacījumiem vai $1.25 miljonu beznosacījumiem. Apstākļi prasa, lai Čouvina šaujamieroči un šaujamieroču license tiek anulēta, viņam nebūtu saskarsmes ar Floida ģimeni, viņš nepamestu valsti un nestrādātu apsardzes dienestā vai kā virsnieks visā drošības līdzekļa spēkā esamības laikā.

Čouvins neiebilda, un viņa nākamā tiesas sēde notiks 29. jūnijā.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment