Trending News

Eksperimentālās vakcīnas – arī mazuļiem

Pfizer cer iesniegt FDA aģentūrā dokumentus, kas ļautu apstiprināt tās vakcīnu izmantošanai arī bērniem vecumā no 2-11 gadiem – tā šonedēļ paziņoja tās vadība Wall Street analītiķiem un reportieriem.

Kompānija pavēstīja ,ka gatavojas pieteikties arī pilnai vakcīnas autorizācijai cilvēku grupā no 16-85. Kā arī tai būs klīniskie dati par vakcīnu drošību grūtniecēm jau augustā.

Tiek sagaidīts, ka FDA nākošās nedēļas sākumā izsniegs ārkārtas stāvokļa autorizāciju vakcīnu lietošanai bērniem no 12-15 gadiem.

Šobrīd Pfizer vakcīna tiek izmantota pieaugušajiem saskaņā ar ārkārtas autorizāciju, ko tā saņēma pagājušā gada decembrī. Bet pilnā FDA atļauja tai ļautu reklamēt to tieši patērētājiem.

Pilna apstiprināšana ir vakcīnas drošības un efektivitātes apliecinājums – tā stāsta Saskia Popescu, Džordža Masona universitātes epidemiologs.

Pilnā autorizācija ir tas, ko vajag Farmas kartelim, lai saglabātu vakcīnas tirgū arī tad, kad tiks paziņots par plāndēmijas beigām. Tas arī atvieglos dzīvi vakcinatoriem, kompānijām, valdības aģentūrām, skolām un visiem pārējiem, kuri varēs pieprasīt vakcinēšanos no saviem darbiniekiem. Kalifornijas universitāte un skolu sistēma jau paziņojusi, ka pieprasīs vakcinēties savus darbiniekus un arī studentus. Arī ASV militārais dienests, kurā daudzi karavīri atsakās no potēšanās, paziņojis, ka vakcīnas nebūs obligātas tikai tik ilgi, kamēr tām ir ārkārtas autorizācija.

Šie paziņojumi izskan brīdī, kad ASV vakcinēšanās tempi ir jūtami samazinājušies. Mēs tuvojamies beigām – tie kas gribēja labprātīgi, jau drīzumā būs novakcinēti – paziņo Rupali Limaye, Džona Hopkinsa universitātes pētniece. Tāpēc nākošais spiediens ir kritisks.

Pilna FDA autorizācija palīdzēs nostiprināt uzticību vakcīnai, īpaši tajos, kas satraucas par to, ka tā izsrādāta pārāk ātri – uzskata Limaye. Nav gan saprotams, kā tas izmaina pašu faktu, ka tās ir izstrādātas dažās stundās ar datorprogrammu un kā korupcijā slīgstošās FDA apstiprinājums var radīt kādam uzticību, ja viņš iepriekš nav uzticējies varas iestādēm.

Taču process notiek un arī Psaki, Baltā nama preses sekretāre, savā konferencē paziņoja, ka administrācija ir gatava novakcinēt aizvien jaunākas paaudzes. Tajā skaitā tos, kas statistiski vispār nav riska grupā un tos, kas apzināti nespēj tam pat pretoties, ja tie ir tikai dažus gadus veci bērni.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Līdz ar to, vakcinatoru plāni ir pavisam atklāti – tagad viņi nāk arī pēc bērniem. Šobrīd gan Pfizer, gan Moderna jau veic testus uz bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 11 gadiem. Pfizer šajā rituālā iesaistījis 4600 bērnus, savukārt Moderna grupā ir 6750 mazuļi.

Šobrīd ziņots, ka viens divgadīgais šajā eksperimentā jau ir miris. Šī jau ir eksperimenta nākošā, vēl neprātīgākā sadaļa, jo pieaudzis cilvēks vismaz spēj pats uzņemties atbildību par piedalīšanos šādā eksperimentā, bet kas notiek galvās tiem vecākiem, kuri gatavi upurēt savus bērnus šādā veidā, vai pieļaut to vakcinēšanu ar šādu substanci vispār, tas paliek jautājums, uz kuru Saprāts atbildēt nespēj.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment