Trending News

Elektrības krīze arī Ķīnā

Pasaulei tuvojas neredzēta apmēra krīze. Ir palaisti darbībā mehānismi, kas pilnībā apturēs ierasto dzīvi visā pasaulē. Jaunais normālais, tas nav tikai vīrusa histērija, bet tā ir zaļā afēra un tās tiešais nolūks.

Vēl nupat Ķīna bija pasaules lielākā fabrika un visas planētas apgādātājs ar visu, ko vien varējām iedomāties. Šobrīd, kā vēsta pasaules lielie mediji, tur sākusies elektrības krīze un trūkums. Dažās provincēs ieviests limits, jo trūkst ogļu, ražotāju prasības nevar apmierināt, bet zaļā afēra prasa samazināt izmešus. Līdz ar to, faktiski apturēt ražošanas procesus. Ķīnai vēl ir jāgatavojas Ziemas olimpiādei, vienlaicīgi jādomā, kā nesagraut ražošanu un kā ievērot zaļās prasības. To visu vienlaicīgi izdarīt nevar, tāpēc Ķīna, kā jau totalitārai valstij piedien, vienkārši bez brīdinājuma atslēdz elektrību daudzās provincēs, atstājot iedzīvotājus bez tās. Tie žēlojas soctīklos, ka nestrādā apkure, sabiedriskā infrastruktūra, lifti, luksofori un vispār nekas. Tai skaitā arī bankomāti.

Kāda elektrības kompānija atklāti paziņojusi, ka tas būs ‘jaunais normālais’ vismaz līdz pavasarim, ziņo BBC. Visvairāk ietekmētie rajoni ir tieši valsts ziemeļ-austrumu industriālā josla. Tur viņiem ir piekodināts nelietot patēriņa ierīces noteiktās pīķa stundās, saka Reuters. Ir arī cietušie – 23 cilvēki nonāca slimnīcā ar oglekļa monoksīda saindēšanos, kad atslēdzās ventilācija kādā metāla pārstrādes rūpnīcā Liaoyang pilsētā.

Kāpēc tas ir būtiski? Globalizētā pasaulē visam ir tauriņa efekts. Tūlīt pat to izjūt arī citas industrijas, piemēram, Apple un Tesla apgādātāji apturējuši ražošanu un attiecīgās detaļas iesprūst procesā. Visvairāk tas skar tieši elektrību vairāk patērējošās industrijās, kā alumīnija kausēšana, cementa ražošana, tērauda un lauksaimniecības fertilizatoru sektori. Tas savukārt nozīmē tālāko procesu apstāšanos, kur šīs izejvielas vajag un krīze pasaulē iestājas ļoti ātri. Tas jau notiek un kontrolētā ekonomikas demontāža ir tikai sākusies. Jo process ietekmē arī citus, mēbeļu ražotāji un pat sojas pupiņu fermas ir cietušas no tā paša efekta.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Ja Ķīna patiešām plāno līdz 2060 gadam kļūt par no izmešiem brīvu zonu, tad viņiem ir pilnībā jāaptur visa industriālā ražošana, jo zaļā enerģija neko tādu nepavilks. Protams, te atkal savelkas kopā jautājumi par to, cik tad cilvēku būs palicis un vai to vispār vajag – varēs taču dzīvot digitālā pasaulē un pārtikt no siseņiem, ja Davosas plāniem lemts notikt.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment