Trending News

Elons Masks aicina boikotēt Amazon, pēc viņu lēmuma cenzēt grāmatu par Covid-19

Tesla Motors dibinātājs Elons Masks (Elon Musk) aicina boikotēt Amazon, pēc viņu lēmuma cenzēt grāmatas pārdošanu par COVID-19, ko sarakstījis žurnālists Alekss Bērensons (Alex Berenson), kurš savā grāmatā apspriež citu versiju nekā uzspiež vadošie mediji. Šobrīd atkal grāmatas tirgošana ir atjaunota. Izskatās Amazon domas mainījis tieši dēļ Elon Musk publiskā paziņojuma.

Untold Truths about COVID-19 and Lockdowns: Part 1: Introduction and Death Counts and Estimates”, sarakstījis bijušais ‘New York Times’ pētnieciskais žurnālists Alekss Bērensons (Alex Berenson), ievērojams COVID-19 sociālās distancēšanas kritiķis. Tajā tiek iztirzātas sākotnējai uzstādījums, ka vīruss izraisītu masveida nāves, ja drakoniski neierobežotu sabiedrisko dzīvi un pulcēšanos.

Berensona uzskati ir pretrunā centrālo plašsaziņas līdzekļu un politiķu teiktajam. Amazon izņēma grāmatu, pirms tā tika vispār publicēta. tātad tā pat nebija redzama Amazon, ziņoja Fox News.

Viņi [Amazon] teica, ‘Mēs’ to noraidām!

Tur nebija teikts, ka jūs varat šo Amazon lēmumu pārsūdzēt. Atbilde bija ļoti īsa – “Šis ir noraidīts.” Autors sacēla samērā lielu vētru par notikušo internetā, komentējot ka tā ir

apkaunojoša cenzūra no kompānijas, kas guva lielu labumu no karantīnas

pateicoties daudzu mazumtirdzniecības veikalu piespiedu slēgšanai, kas piespieda amerikāņus iepirkties internetā. Par šo jau rakstījām iepriekš, ka Amazon vērtība būtiski pieauga.

Tā kā šī cenzūra kļuva plaši zināma, sabiedrība nosodīja Amazon par to, un Amazon piekāpās padarot grāmatu tomēr publiski pieejamu. Lūk tā nopērkama, nospiežot uz grāmatas vāka bildes.

“Viņi man neteica, ka tā ir kļūda,” Berensons turpināja —

Es baidos, ka neesmu vienīgais, kas ar šo ir saskāries.

“Man nav skaidrs, cik bieži tas notiek, un nevienam ārpus Amazon nav skaidrs, kas notiek tur īsti notiek,” viņš teica. “Ja šādi tiek atteikts, tas nav kā vietnē YouTube, kur tas ir izlikts un pēc tam izņemts. Neviens to nekad neredz. Viņi noteikti cenzē saturu, kas ir saistīts ar COVID-19. Vai viņi cenzē saturu saistībā ar citām lietām? Es nezinu.”

Starp viedokļu līderiem, kas atbalstīja Bērensonu, bija Tesla šefs

Elons Masks cenzūru nosauca par “vājprātu” un paziņoja, ka ir “laiks izjaukt” Amazon monopolu!

Vairāki štati ir uzsākuši izmeklēšanu, par Amazon dominējošo stāvokli tirgū, un martā uzņēmums saņēma pavēsti uz federālo Konkurences tiesas sēdi Sietlā ar apsūdzību, ka Amazon veido “cenu noteikšanas shēmu, kas plaši, un pretrunā godīgai konkurencei, ietekmē praktiski visu produktu cenas, ko piedāvā pārdošanai ASV e-komercijas mazumtirdzniecības tirgū.”

Zemāk iespējams noskatīties interviju par šo grāmatu un visu notikušo angļu valodā –

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment